Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога » Cім'я - територія спільна [ Додати статтю ]

Скільки дітей треба для щастя? «Формулу сім'ї» вивели вчені

Скільки дітей треба для щастя? «Формулу сім'ї» вивели вчені

Медики «вирахували» ідеальну кількість дітей у сім'ї. Від неї, стверджують вчені, залежить здоров'я і тривалість життя батьків

Вважається, що для підтримки нормальної демографічної обстановки в країні, кожна сім'я повинна привести у світ не менше трьох дітлахів. Щоб відновити витрати генофонду на самих маму і тата - це раз і два - і заодно оновити його ще одною людинкою - це третій.

Проте британські і норвезькі соціологи дотримуються дещо інакшої точки зору. Точніше, проти підтримки генофонду вони нічого не мають, проте - не на шкоду здоров'ю нації. Тим часом, трьох дітей це саме здоров'я може й не витримати, вважають медики, а тому ідеальна кількість нащадків для одного осередку суспільства - це два. До такого висновку вчених привели два паралельних дослідження, участь в яких взяли більше 1,5 мільйона людей.

Одне з них показало, що батьківство чи материнство позитивно впливає на здоров'я новоявлених батьків. У порівнянні з бездітними, люди, які мають дітей, значно менше схильні до практично всіх смертельних захворювань - від раку до інфаркту та алкоголізму. І причина, швидше за все, в тому, що вони ретельніше стежать за своїм здоров'ям і не дозволяють собі зайвого (наприклад, кидають курити з появою в будинку маленького).

З іншого боку, друге дослідження дало майже протилежний результат. Всупереч логіці, багатодітні мами і тата аж ніяк не доживають до ста і взагалі не можуть похвалитися особливими медичними досягненнями. Як раз навпаки: чим більше в сім'ї дітей, тим швидше «закінчується» здоров’я їх батьків - мабуть, тому, що стрес і постійна метушня надають додатковий тиск і не дають на повну силу займатися собою. Поєднавши і скорегувавши отримані дані, вчені прийшли до таких висновків.

По-перше, мати дітей корисніше, ніж не мати їх взагалі. Проте однієї дитини недостатньо, щоб «оздоровити» маму і тата, тому що батьки не відчувають належної відповідальності і ніякого благотворного ефекту не отримують. Більш того, у «однодітних» людей ризик смертельних захворювань підвищений так само, як у бездітних, і особливо великі шанси на алкоголізм. Жінки, що мають одного або жодної дитини частіше вмирають від хвороб серця і кровообігу, чоловіки ж страждають від респіраторних проблем. З іншого боку, три і більше дітей теж не щадять здоров'я батьків: вони доставляють занадто багато клопоту.

Є дані, що у багатодітних матерів частіше розвиваються ракові захворювання, тоді як батьки таких родин з більшою ймовірністю гинуть від нещасних випадків і особливо ДТП. Можлива причина - знову ж таки в стресі і постійній напрузі, які позначаються на всіх системах організму батьків. Зате наявність двох нащадків дозволяє мамам і татам, по-перше, виробити корисні звички, по-друге, зберегти душевну рівновагу, і, по-третє, залишити вільний час на відпочинок і походи до лікарів.

Важливе й матеріальне становище в сім'ї, яке, як не дивно, погіршується з кожним новим «додатком»; у свою чергу, це негативно позначається на здоров'ї як дітей, так і дорослих, так що два плюс два - це ідеальна формула сім'ї по-науковому .

Лев Пухких

http://www.aif.ru/

Категорія: Cім'я - територія спільна | Додав: [ADM]Irina (11.08.2010)
Переглядів: 1725 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!