Каталог статей

Головна » Статті » Готуємо уроки разом з дитиною! » Читання [ Додати статтю ]

Стельмах Михайло Панасович

Стельмах Михайло Панасович

Стельмах Михайло Панасович  народився 24 травня 1912 року в селі Дяківцях на Вінниччині. Навчався у Вінницькому педагогічному інституті. Здобувши у 1933 році вищу освіту, вчителював на Поділлі та Київщині. За кілька місяців до початку війни в 1941 році з благословення Максима Рильського вийшла друком перша збірка віршів молодого поета „Добрий ранок”. Війну Михайло Стельмах зустрів артилеристом. Після тяжкого поранення працював кореспондентом фронтової газети. 1942 року за редакцією М. Рильського виходять дві збірки фронтової лірики „За ясні зорі” та „Провесінь”. 1944 року  була надрукована його перша збірка оповідань „Березовий сік”. Після закінчення Другої світової війни працював в Інституті  мистецтвознавства, фольклору та етнографії в  Києві. Згодом цілком присвятив себе творчості. Вийшли друком його поетичні збірки „Шляхи світання”(1948), „Поезії” ( 1958), „Мак цвіте”(1968).

             Письменник написав такі романи „Велика рідня”, „Кров людська – не водиця”, „Хліб і сіль”, „Правда і кривда”, „Чотири броди”.

             Помер 27 вересня 1983 року.

         Звертався своїм поетичним словом Михайло Стельмах і до маленьких читачів. З-під його пера вийшли вірші для дошкільнят та казки про веселі пригоди мешканців лісового царства, зокрема: „Як журавель збирав щавель”, „Заячий секрет”, „Чорногуз приймає душ”, „Літо-літечко” та багато інших.
Категорія: Читання | Додав: [ADM]Irina (19.06.2011)
Переглядів: 1147 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!