Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Сімейне виховання [ Додати статтю ]

Сучасних хлопчиків реально перетворюють на дівчаток - науковий факт

Сучасних хлопчиків реально перетворюють на дівчаток - науковий факт

«Справжні мужики перевелися! Це не мужики, а баби! », - чому ці вирази серед жінок стали буденними?

Це не могло статися просто так. Значить за ними стоїть щось реальне. Що? Чоловіки прагнуть на це питання не відповідати і взагалі вважають за краще не морочитися з приводу цих образливих слів - такий психологічний захист.

Але цей аналіз за них вже зробила одна жінка - американка, професор, директор Центру репродуктивної епідеміології Рочестерського університету Шанна Сван (Shanna Swan), по-нашому - Лебедєва. Днями вона опублікувала в «Міжнародному журналі з андрології» (International Journal of Andrology) результати великого дослідження, в якому переконливо довела, що чоловіки поступово стають жіночними. І це не їхня вина, а біда.

Чоловік - вистраждана застава

Г-жа Сван давно і серйозно займається впливом на сильну стать речовин, що використовуються у виробництві пластмас, - фталатів (ними так засмічена наше середовище проживання, що ми стикаємося з ними постійно, але про це трохи пізніше). Вона знає багато чоловічих таємниць, і звичайно, їй добре відомо, чому сильна стать стає все слабкіше і слабкіше. Для неї не становлять секрету особливі знаки, залишені фталатом на чоловічому тілі і які говорять про наявність у них специфічних проблем (про них не прийнято говорити вголос). А тепер вона вперше довела, що фталати залишають ще й особливі «знаки розуму» - впливаючи на мислення і поведінку чоловіків.

Чекати цього відкриття припало більше 10 років. У 1998 році під керівництвом проф. Сван почалася масштабна наукова робота, яку пафосно назвали «Дослідженням для майбутніх сімей» (Study for Future Families). Тоді медики почали спостереження за вагітними жінками, а після пологів продовжили контакт з ними, стежачи за розвитком дітей. У майбутніх матерів визначали вміст в організмі фталатів. А потім, коли діти народилися і підросли до 4-7 років, вони зіставили стиль їхньої поведінки з концентрацією цих хімікатів в організмі матері. У результаті з'ясувалися цікаві закономірності між поведінкою хлопчиків і двома видами фталатів, фахівці визначають їх як DEHP і DBP. Якщо у матері їх було багато, то хлопці відрізнялися дівчачою вдачею. Вони не билися, не грали у машинки, війну та інші чоловічі ігри, вважаючи за краще спокійне і неконфліктне проведення часу, і часто навіть не гребували ляльками. Дуже важливо, що поведінка дівчаток ніяк не була пов'язана з концентрацією цих речовин в організмі матері.

Зроби себе сам

Який зв'язок між фталатом у мами і жіночною поведінкою її хлопчика? Найбільша пряма. З 8-го по 24-й тиждень вагітності у плода активно розвиваються чоловічі статеві органи і мозок. І всі ці процеси відбуваються під впливом чоловічого статевого гормону - тестостерону. Найдивовижніше в тому, що майбутній хлопчик, починаючи з 7-8 тижня вагітності, робить себе сам: він починає сам синтезувати тестостерон, завдяки якому і стає чоловіком з усіма первинними та вторинними статевими ознаками.

Уявляєте, малесенький «мужичок з нігтик» (розмір плода на цьому терміні приблизно такий) протистоїть всьому світу в боротьбі за свою ідентичність. У цей час на нього діє маса речовин, що перешкоджають нормальному виробленню тестостерону. На жаль, сучасний світ просто напханий подібної поганню, ворожою для майбутнього чоловіка. Медики називають ці хімікати ендокринними дісрупторами - вони заважають нормальній роботі гормонів і насамперед спрямовані проти тестостерону. Практично всі вони по дії схожі на естрогени (жіночі статеві гормони). Як на зло, фталати відносяться саме до таких речовин.

Нормальні жіночі статеві гормони, що виробляються в організмі вагітної, потрібні для формування майбутніх дівчаток. Зверніть увагу: їм, на відміну від хлопчиків, свої гормони не потрібні - для них все робить мама. Під впливом материнських естрогенів у них формується жіночий мозок, що володіє жіночим розумом і навіть «жіночою логікою». Це здається дивним, але наші стиль мислення і поводження є, по суті, такими ж вторинними статевими ознаками, як жіноча та чоловіча груди, широкі плечі і фігура у вигляді гітари, борода і вуса або їх відсутність.

Тепер уявіть, що чоловічий плід розвивається при надлишку естрогенів. Свого власного тестостерону не вистачає на війну з ними - фтолати пробивають чоловічу оборону і впливають на формування геніталій і мозку, направляючи їх розвиток за жіночим типом. Що виходить в результаті? «Вище поясу» - жіночий мозок, а «нижче» - явні і не дуже помітні вади розвитку, а потім у підлітковому віці сперматозоїди можуть виявитися дефектними, не виключений і рак яєчка. Все це фахівці називають «фталатовим синдромом».

І хімік створив «жінку»

Як став можливий такий гормональний апокаліпсис? Все почалося в 50-і роки на Заході, а в 60-ті - і в нас. Тоді в суперечці «фізиків» і «ліриків» перемогли хіміки. Тихим сапом, не розщеплюючи атом, не підкоряючи ні Єнісей, ні Міссісіпі, вони так запустили руки свої в усі сфери нашого життя, що світ підсів на хімію. Всі - сільське господарство, виробництво, будматеріали, побут, одяг, їжа, - просочилися хімікатами. Жити без них стало неможливо. Пестициди глушили бур’яни, радуючи нас врожаями. Пластмасові водопроводи стали міцніше залізних труб. Упаковки і посуд із пластику змінили нашу кухню, замінивши скло, кераміку і фарфор - ми все частіше не тільки їмо з пластику, але в ньому і готуємо. Фталати зробили косметику більш комфортною.

З якоїсь злої іронії долі, ці нововведення виявилися дивно жіночними - майже всі хімікати, що використовуються в них, є ендокринними дісрупторами, дивно схожими на жіночі статеві гормони (див. список). Але тільки цією хімічною атакою справа не закінчилася, ми ще піддалися нападу фітоестрогенів - натуральних рослинних речовин, подібних жіночих статевих гормонів. Найактивніші з них містяться в сої. Ще недавно ця малоїстівна харчова культура використовувалася в нас рідко, тепер, її додають практично в усі продукти.

Хімічні естрогени теж прийшли в наше життя пізніше, ніж в західне суспільство. В епоху дефіциту ковбасу, масло та інші продукти ми загортали в папір, а все рідке продавалося в скляних пляшках. У залізних трубах текла іржава вода. Дісруптори прийшли до нас в 90-і роки разом зі споживчим бумом - з пластиковою тарою, упаковкою, посудом, з синтетичними будматеріалами. І це значить, що в нас ще все попереду - на хімічних естрогенів зростає тільки перше покоління. Вченим добре відомий «датський ефект». У благополучній Данії ситуація з чоловіками сама жіночна в Європі - там найбільше зустрічається рак яєчок і інші прояви, типові для «фталатного синдрому». Самими мужніми там є мігранти ... але от їхні діти, народжені вже в данському королівстві, стають подібні до місцевих жителів.

Соціальне відлуння гормональних бур

Звичайно, жінкам не завжди подобаються жіночні чоловіки. Але у них є переваги, з ними спокійніше - вони зазвичай не грубі і не агресивні. Тестостерон - гормон агресії і драйву. Це такий двигун, який заводить чоловіків, іноді заводить у всі тяжкі, а іноді робить їх енергійними, діловими, цілеспрямованими, пасіонарними. Завдяки йому вони багато чого добиваються в житті - стають генералами, спортсменами, бізнесменами, керівниками ... а також бунтарями, революціонерами, нонконформістами. Одним словом, тестостеронова популяція непередбачувана і важко керована. Куди простіше з естрогеновими чоловіками - це ідеальний електорат.

Основні речовини з естрогеноподібною дією

Фталати. Використовуються у виробництві пластмас, надають їм пластичність, гнучкість, блиск. Містяться в будівельних матеріалах, меблях, побутових пристроях, одязі, косметиці, іграшках, засобах догляду за взуттям та одягом, змащувальних речовинах.

Парабен. Консервант, який широко використовується в косметиці і засобах по догляду за тілом. Проникає в організм через шкіру.

Триклозан. Протибактерійна та протигрибкова речовина, яка використовується в асептичних милах і зубній пасті.

Бісфенол А. Використовується в будівельних матеріалах з полікарбонату, в деяких пластикових пляшках, посуді. Покриває зсередини різні герметичні упаковки з рідкими і твердими продуктами.

Діоксини. Побічні продукти виробництва пестицидів та гербіцидів, нафтопереробки. Утворюються при спалюванні сміття. Містяться в синтетичних трансформаторних маслах. Не руйнуються, забруднюють середовище і потрапляють у воду та продукти.

4-MBC та 3-BC. Так звані ультрафіолетові фільтри, які використовуються в сонцезахисних засобах.

ДДТ. Інсектицид, що використовується в сільському господарстві.

Лінурон і діурон. Сільськогосподарські гербіциди для пригнічення росту бур'янів.

Вінклозін, процімідон, іпродін, прохлораз, фенарімол. Протигрибкові речовини, що використовуються для обробки овочів, фруктів і інших сільгоспкультур.

Піретроїдні пестициди. Використовуються в сільському господарстві для захисту рослин.

 

Олександр Мельников

http://www.aif.ru/

Категорія: Сімейне виховання | Додав: [ADM]Irina (02.08.2010)
Переглядів: 1152 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!