Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Здоров'я дитини [ Додати статтю ]

Термічні опіки

Термічні опіки

 

Необережна поведінка з багаттям, туристським примусом, похідною газовою кухнею, перекидання посуду з гарячою їжею і обварювання окропом або парою - досить розповсюджені причини травм у подорожах.

Профілактика термічних опіків

Для запобігання травм, пов'язаних з опіками, треба керуватися наступними правилами. Чергові біля багаття повинні мати на собі довгі штани, взуття і рукавиці; вогнищеві рогульки, поперечина або трос для підвіски відер повинні бути безумовно надійними; готову гарячу їжу варто відставляти тільки в те місце, де на неї не можуть наступити люди; узимку посуд з гарячою їжею не рекомендується ставити в сніг, тому що при його таненні вона легко перекидається; біля багаття необхідно користуватися довгими ополониками; треба уникати іскристих дров; не допускати ігор і розваг з вогнем.
Щоб запобігти перекиданню посуду з гарячою їжею при використанні примусів (особливо при готуванні їжі в наметі), а також скоротити витрату бензину, можна самостійно виготовити похідну кухню.
Кухня складається зі складної рами, виготовленої з дюралевого куточка, до якої зверху прикріплений металевий аркуш із отворами під каструлі. Під ними на дюралевій або іншій підставці розміщаються примуси. Рама з боків закривається кварцовою (тонкою азбестовою) тканиною, що прикріплюється по периметрі аркуша так, щоб забезпечувався доступ до примусів і кришок каструль.


Перша допомога при термічних опіках

При опіку полум'ям перш за все треба погасити на потерпілому палаючий одяг (огорнувши палаючого щільною тканиною, зануривши його у воду, закидуючи снігом) і швидко зняти його. При опіку окропом або гарячою їжею також необхідно швидко звільнитися від одягу, просоченого гарячою рідиною.
При невеликих опіках рекомендується протерти рану тампоном, змоченим перекисом водню, потім накласти пов'язку зі стерильного бинта, змоченого в розчині марганцевокислого калію або питної соди. Наступне лікування локальних опіків I-II ступеня в похідних умовах полягає в змазуванні обпалених ділянок шкіри стрептоцидною (синтоміциновою) емульсією або маззю Вишневського. Після виходу туристів у населені місця треба звернутися до лікаря.
При опіках значних поверхонь тіла або глибокій поразці тканин (III-IV ступеня) потерпілого необхідно терміново транспортувати в найближчий медпункт. З пов'язок припустима лише стерильна. Якщо опік торкнувся ділянок шкіри поблизу суглобів, то перед транспортуванням на кінцівку накладається шина з підручних матеріалів.
Крім того, потерпілому рекомендується прийняти усередину, а ще краще зробити ін'єкцію з болезаспокійливих і серцевих засобів - морфіну, пантопону, камфори; ввести підшкірно протиправцеву сироватку. Дозування ліків наведене в розділі «Похідна аптечка». При відсутності ліків до втручання лікаря можна давати постраждалому міцний солодкий чай.
При наданні першої долікарської допомоги при опіках не слід робити нічого, що могло б утруднити наступне лікування. Не можна відривати ділянки, що пристали до обпаленої шкіри, одягу; відкривати на шкірі міхури; самостійно змазувати поверхню опіку жирами або оліями; застосовувати такі «народні засоби», як павутина або сеча. Все це може викликати забруднення рани або збільшити ушкодження тканин.

Категорія: Здоров'я дитини | Додав: [ADM]Irina (21.07.2010)
Переглядів: 1023 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!