Каталог статей

Головна » Статті » Готуємо уроки разом з дитиною! » Читання [ Додати статтю ]

Трублаїні (Трублаєвський) Микола Петрович

Трублаїні (Трублаєвський) Микола Петрович

   Трублаїні (Трублаєвський) Микола Петрович народився 25 квітня 1907 року в селі Вільшанці на Вінниччині в сім’ї лісоруба і сільської вчительки. 1915 року вступив до Немирівської гімназії, але навчання не закінчив: у 13 літ, тікаючи на фронт, зірвався з приступки поїзда і покалічив ногу. Згодом був сількором, у містечку М’ясиківці завідував районним сільбудинком, у 1924 році став співробітником окружної газети у Вінниці. Закінчив Всеукраїнські курси журналістики у Харкові, працював у газеті „Вісті”. Як кореспондент цієї газети брав участь у арктичних експедиціях на криголамах „Ф. Литке”, „Сибиряков”, „Владимир Русинов”. Побував у Владивостоці, багато подорожував також по Україні, сибірські тайзі, по Криму й Кавказу. Працював директором  харківської філії видавництва „Радянський письменник”.

             У вересні 1941 року виїхав на фронт, працював у фронтовій газеті, брав участь у боях. Тяжко поранений осколком бомби в містечку Куркулак, в ніч з 5 на 6 жовтня 1941 року помер у санітарному поїзді. Похований недалеко від міста Ровеньки на Луганщині.

         З 1924 року почав виступати у пресі зі статтями, нарисами та оповіданнями. На початку 30-х років виходять його перші твори для дітей: „Шхуна „Колумб”, „Волохан”, „Про дівчинку Наталочку та сріблясту рибку”, „Мандри Закомарика” та інші. 
Категорія: Читання | Додав: [ADM]Irina (19.06.2011)
Переглядів: 1224 | Рейтинг: 2.8/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!