Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Здоров'я дитини [ Додати статтю ]

У школі потрібно більше фізкультури. «За» і «Проти»

У школі потрібно більше фізкультури. «За» і «Проти»

Зараз багато уваги приділяється розвитку дитячого спорту. Сьогодні ми вирішили поговорити про те, чи потрібно вводити в школах додаткові уроки фізкультури

Марія, 34 роки, перекладач

Зараз у дітей дуже велике навантаження в школі. Навіть у початкових класах буває по п'ять уроків на день. Дитина просто не може стільки часу висидіти спокійно. Йому фізично необхідний рух, щоб виплеснути кудись енергію. Після цього він і слухати буде уважніше і завдання виконувати більш ретельно. Тому мені здається, якщо уроків стає більше, то потрібна і додаткова фізкультура.

Я кілька разів заходила на уроки до своєї дитини. Після третього уроку діти вже не в змозі сприймати інформацію. Вони соваються, базікають, хуліганять. А дали б їм можливість гарненько побігати, вони б і на останніх уроках змогли вчитися, а не нидіти в очікуванні дзвінка на перерву.

До речі, про зміни. Той, хто коли-небудь там був, бачив, що діти ведуть себе просто як несамовиті, вони носяться один за одним, постійно б'ються. Це все тому, що їм потрібно скинути напругу. Так нехай краще йдуть на фізкультуру, ніж б'ють один одного ранцями в коридорі.

Євген, 40 років, системний адміністратор

Я не тільки проти додаткових уроків фізкультури, але відмінив би і ті, що є. Ніхто не сперечається, спорт важливий для гармонійного розвитку, але те, що відбувається в школі, приносить тільки шкоду. Хто йде у викладачі фізкультури? Це або колишні спортсмени-невдахи, або люди, які не змогли знайти собі ніякої роботи. І їм ми довіряємо здоров'я своїх дітей. А потім дивуємося, почувши по радіо чи телевізору, що якийсь учень якоїсь школи помер, коли здавав крос.

А це цілком закономірно! Вчителям фізкультури потрібно якихось ліків від комплексів, і вони самостверджуються за рахунок того, що насильно змушують учнів ставити рекорди. Гаразд би уроки фізкультури були просто зарядкою або іграми на свіжому повітрі. Але ж ні! Це шкільний предмет, за який ставлять позначки, і учень зобов'язаний «відповідати», - здавати нормативи, незважаючи на погане самопочуття або слабку підготовку. А пояснити щось вчителю фізкультури просто неможливо. Йому ж головне не здоров'я дітей, йому просто потрібно відчути себе таким собі пупом землі і зірвати на дітях образу за своє невдале життя. Він і буде наполегливо ставити двійки відмінникам, щоб ті ходили до нього на уклін і благали не псувати атестат.

Спробуйте опитати учнів у будь-якій школі. Я впевнений, що для більшості з них самий ненависний вчитель - фізрук.

Ірина, 42 роки, бухгалтер

У мене син-підліток. Весь свій вільний час він проводить за комп'ютером. На вулицю його вигнати неможливо. Скільки разів я його умовляла на ковзанку сходити або на лижах покататися - все марно. Каже, що це йому нецікаво. Тому, на мій погляд, чим більше фізкультури в школі буде, тим краще. Там його хоч якось рухатися змушують, але ж для хлопця це дуже важливо. Мої розмови про те, що без спорту добре виглядати і відчувати себе неможливо, на нього не діють. Каже, що зовнішність не головне, а боліти у нього і так нічого не болить.

Адже я ж бачу, що і зайва вага у сина вже є, і м'язи в'ялі якісь. Мені здається, серед нинішніх підлітків дуже багато таких. Це для нас було задоволенням на каток сходити. А що ще робити було? По телевізору нічого цікавого не показували, про комп'ютери і не чули, щоб книжку цікаву почитати, потрібно було за місяць підписку оформляти або макулатуру здавати. А зараз всі ці сидячі-лежачі заняття стали дуже доступними, і діти вважають за краще їх рухливим іграм. Тому нехай хоч з-під палиці рухаються. Самі вони поки не розуміють, що не тільки мізок, а й тіло розвивати потрібно, а коли схаменуться, вже пізно буде - хвороби з'являться, та й скинути зайві кілограми буде набагато важче.

Олексій, 27 років, юрист

Кому потрібна фізкультура, особливо у старших класах? У дітей просто часу на це не вистачає. У них і так кожен день по шість-сім уроків, а потрібно ще приготувати домашні завдання і з'їздити до репетитора, щоб підготуватися до вступу в інститут. Не кожен дорослий це витримає. Мені здається, такі предмети, як фізкультура, праця, ОБЖ, потрібно виключити зі шкільної програми. І так діти відчувають стрес від постійного перевтоми. На мій погляд, нехай вже краще витрачають час, відведений на фізкультуру, на приготування уроків і лягають спати раніше. У мене молодший брат в цьому році школу закінчує. Так на нього дивитися страшно. Зі школи приходить, швиденько поїсть і їде на курси до інституту. Повертається пізно ввечері. Повечеряє і сідає за уроки. Спати рідко раніше години ночі лягає. Мені здається, сон набагато корисніше для здоров'я в цьому віці, ніж катання на лижах або стрибки через козла.

Сергій, 56 років, технолог

За радянських часів, коли кожен повинен був здавати норми ГТО і брати участь у різних спортивних змаганнях, ми були попереду практично у всіх видах спорту. Золота завойовували на будь-яких змаганнях і чемпіонатах більше, ніж спортсмени з інших країн. А тепер подивіться, що відбувається! Діти фізкультурою займатися не хочуть, а батьки їм потурають - купують всякі липові довідки про звільнення від уроків або записки вчителям пишуть. І результат, як говориться, у наявності - китайці та американці нас на кожній Олімпіаді за кількістю золотих медалей обходять. За державу прикро! У нас же завжди були дуже хороші спортивні школи, великі тренери. Але тепер їм просто немає звідки брати учнів. Спорт нині не в пошані, то де ж знайти талановиту дитину?

Я думаю, що фізкультури в школі має бути більше. Адже раніше кожен другий, крім того щоб ходити на уроки, відвідував будь-яку секцію. А тепер безкоштовних спортивних гуртків практично не залишилося. Двори забиті машинами, немає навіть хокейних коробок, не кажучи вже про футбольні поля. І в якості заміни дворовим спортивним іграм або безкоштовним секціях потрібно вводити додаткові заняття фізкультурою. Щоб дітям було де порухатися і щоб кожна талановита дитина могла себе проявити. А то зараз часу на фізкультурі вистачає хіба що для того, щоб зробити зарядку, а оцінити потенціал учнів викладачеві вже ніколи.

Ніна, 41 рік, перукар

Мені здається, фізкультуру потрібно зробити чимось на кшталт факультативу. Хоче дитина займатися - дайте йому цю можливість, а не хоче - не треба. У мене дочці 14 років. У цьому віці у дівчаток психіка дуже вразлива. А з фізкультури вона кожного разу в сльозах повертається. Ну не може моя дитина піднятися на канат або стрибнути через козла. Я вважаю, що це не привід з неї знущатися. Але ж діти жорстокі, і тепер її інакше, як коровою, ніхто не кличе. Я готова записати свою дитину на фітнес або в басейн. Нехай ходить в нормальний спортзал з нормальним тренером, який підбере їй оптимальне навантаження. Але моя дитина вже не хоче. Фізкультура їй на все життя відбила охоту займатися спортом. Вона вже просто боїться будь-яких снарядів і тренажерів.

Я пробувала ходити до школи і розмовляти з вчителями. Просила, щоб дочку не примушували робити те, що вона свідомо не зможе. У відповідь чула лише одне: «За програмою покладено через козла стрибати, значить, і ваша дочка повинна!» Особисто я проти цього. Нічого, крім розлади, ці уроки дитині не дають. Все одно вона там не займається, а намагається відсидітися в куточку.

http://www.aif.ru/

Категорія: Здоров'я дитини | Додав: [ADM]Irina (01.08.2010)
Переглядів: 2966 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!