Каталог статей

Головна » Статті » Увага! Першокласник! » Різні аспекти цього питання [ Додати статтю ]

Вибір учителя

Вибір учителя

 

Як абсолютно справедливо зауважила Світлана Мітіна, батьки не так вже й часто отримують змогу познайомитися з майбутнім учителем їхньої дитини. Часто самі директори не знають, хто візьме перші класи наступного року. (Щоправда, така плинність кадрів свідчить не на користь школи.)

Якщо плинності педагогічних кадрів немає, варто поговорити з батьками учнів четвертих класів — існує велика ймовірність, що саме їхні вчителі візьмуть наступного року перші класи. Але не забувайте що їхні діти і ваша дитина можуть бути абсолютно не схожі одне на одного, тому докладіть зусиль, щоб зустрітися з учителем особисто. Не соромтеся попросити про це директора школи.

Якщо ж вам пощастило, не забудьте, що обираєте вчителя саме для дитини, а не для себе. Намагайтеся переконатися в тому, що вчитель може порозумітися саме з вашою дитиною.

На жаль, часто вчителям бракує психологічної освіти, і, зустрівшись із проблемою в поведінці або навчанні дитини, вони почуваються безпорадними і поводяться досить агресивно. Наприклад, вони не знають, що таке гіперактивність, і вважають, що дитина крутиться за партою «спеціально», «щоб їх дражнити», що врешті-решт призводить до тяжкої та «кровопролитної» для обох боків позиційної війни. Або навпаки, вчитель не помічає вчасно, що тиха та повільна дитина почала відставати від одно­класників і лише «присутня» на уроках, а не вчиться. Коли ж учи­тель це зрештою помічає, то вирішує, що дитина просто «ледар», що вона «не має здібностей до навчання».

Не в наших силах просвітити всіх учителів у всіх школах нашої країни і дати їм необхідні знання, але ми можемо пошукати для дитини справжнього друга та наставника. Тому не бійтеся розпо­відати вчителеві про проблеми вашої дитини: ви повинні переко­натися, що педагог знає, як з ними впоратися.

Можете скласти список якостей, необхідних учителеві вашої дитини, і, після бесіди з учителем подумки визначити (підрахува­ти) його рейтинг.

Якщо у вас є можливість навідуватися до школи, варто посто­яти під дверима класу, де «ваш» учитель веде урок, і послухати його голос. Ви дізнаєтеся, чи вдається йому підтримувати дисци­пліну, чи часто він кричить на дітей тощо.

Проте найкраще, якщо у вчителя та учня буде можливість «прорепетирувати» спільну роботу на підготовчих заняттях.

Категорія: Різні аспекти цього питання | Додав: [ADM]Irina (11.06.2011)
Переглядів: 1314 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!