Каталог статей

Головна » Статті » Увага! Першокласник! » Різні аспекти цього питання [ Додати статтю ]

Відповідальний вибір (шукаємо школу)

 Відповідальний вибір (шукаємо школу)

Щороку першого вересня армія першокласників нестрункими рядами – хто зі скандалами й істериками, хто, навпаки, з ентузіазмом і цікавістю – відправляється в школу, учитися. Але куди? Щороку задовго до першого вересня армія батьків починає ламати голову, вирішуючи проблему вибору школи для дитини. Це раніше все було легко й просто – твоя школа, синок, та, котра ближче до будинку. А тепер? Навчальних закладів стає усе більше: державних і недержавних шкіл, гімназій, ліцеїв, шкіл-лабораторій, експериментальних шкіл, спеціалізованих шкіл, інтернатів, шкіл-садів, заміських пансіонів… Не говорячи вже про навчання за кордоном: від рекламованих там можливостей для дитини в батьків голова може піти навкруги. Достаток і розмаїтість початкових навчальних закладів, дійсно, спочатку ставить турботливих папаш і мамаш у тупик.

Звичайно, складно, та й неправильно вибирати школу, виходячи із критеріїв «гарна» або «погана». І яку школу вважати гарної? Ту, у якій гарні вчителі або ту, котра вважається «престижної», у якій діти «з гарних родин», або ж ту, де викладають і виховують по якій-небудь екзотичній системі? Вічний і навряд чи коли-небудь розв'язне питання: яка школа краще - та, де вивчають три іноземні мови й викладають у першому класі етику й філософію? Або та, де просто й щиро навчать вашої дитини впевнено читати, грамотно писати, і де йому буде добре й затишно?

Так яка вона найкраща школа для чоловічка неповних семи років? Сьогодні можна й потрібно знайти таку школу, що давала б можливість саме вашій дитині розкритися повною мірою. Зробити це, звичайно, нелегко, тим більше, що дуже часто при прийманні в школу батьки першокласників зіштовхуються з першими неприємними несподіванками. Справа в тому, що багато шкіл почали проводити тестування майбутніх первоклашек. З одного боку, здавалися б, саме тести й співбесіди допомагають виявити особливості дитини й визначити, яка школа буде для нього найбільш підходящої. Однак на ділі все відбувається не так. Найчастіше школа просто повідомляє, що відбувається набір в елітні перші класи, а ті діти, які з якихось причин не зробили враження на співбесіді й тестуванні, будуть навчатися у звичайних класах. Нічого собі педагогіка – приклеїти дитині ярлик «другосортного»! А як при цьому почувають себе батьки такого учня?!

Але, однак, із цього не треба, що не можна тестировать дітей у школі, особливо першокласників. Можна, але робити це необхідно професійно. І не для того, щоб «відсортувати», а для того, щоб виявити особливості особистості, що розвивається, забезпечити психолого-педагогічну підтримку протягом усього періоду навчання. Грамотна діагностика припускає не процес «відділення зерен від плевел», а допомога.

У сьогоднішнім житті всім непросто, але особливо страждають діти. По статистиці лише 3% від загального числа немовлят народжуються абсолютно здоровими. Із соматичними й нервовими захворюваннями в школу надходять до 50% учнів. У процесі навчання їхнє число зростає. Такого не було ще 15-20 років тому. Тому сьогодні дуже важливо враховувати реальні можливості дітей. Сьогодні потрібно мінятися школі, учителям, батькам.Найчастіше тестування в школах не тільки непрофесійно, але й

висуває завищені вимоги до майбутніх першокласників. Якщо маля не вміє до надходження в школу читати, писати або вважати, багато хто так звані «педагоги» без зайвих роздумів відправлять його в клас «гірше». Але ж читання, лист і рахунок – це саме те, чому зобов'язана вчити початкова школа!

Якщо ваша дитина пройшла тестування й воно видало, на думку школи, сумні результати, забудьте про ці результати! Якщо ця школа відмовляється прийняти дитину, аргументуючи це тим, що він нібито «слабко міркує» або ще чомусь, - не жалуйте про таку школу! Професійні психологи, проводячи тестування, обов'язково пояснять, що, наприклад, їхня школа не принесе користі дитині, тому що вона орієнтована на розвиток інтелекту, а ваша дитина бачить мир образно. І обов'язково порекомендують потрібну школу. Тому що такі школи, де дітей не ділять за рівнем розвитку або підготовленості до школи, а шукають найбільш підходящу освітню програму, намагаються триматися разом і знають друг одруге.

Вибираючи школу, не покладайтеся на слова знайомих і сусідів. Візьміть довідник і випишіть всі прилеглі школи, а потім методично й послідовно обійдіть їх. У гарних школах уже в лютому-березні ви знайдете оголошення про Дні відкритих дверей, зустрічах із учителями початкової школи, співбесідах. Обов'язково відвідаєте їх! Якщо школа або не проводить подібних зустрічей з родителями, зайдіть самі до завуча або до директора школи – адже ви повинні знати, як будуть учити вашої дитини, чи комфортно йому буде, які навчальні посібники йому можуть знадобитися

Отже, перше, на що варто звернути увагу батькам майбутнього першокласника при відвідуванні школи. Дізнайтеся як треба, на скільки років розраховане початкове навчання в цій школі (є школи, де в початкових класах діти проводять три роки, а є й такі, де чотири: другі варіанти переважніше для хлопців, яким складно буде за три роки пройти програму чотирьох років), скільки днів у тиждень дитина буде вчитися – 5 або 6 (якщо у вас буде можливість вибирати, зупинитеся на п'ятиденці – дитина краще почуває себе при вкороченому навчальному тижні та й бачитися ви з ним будете більше).

 

http://babyzone.org.ua/
Категорія: Різні аспекти цього питання | Додав: [ADM]Irina (23.02.2010)
Переглядів: 886 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!