Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Здоров'я вчителя [ Додати статтю ]

Як вплинути на порушників тиші

Як вплинути на порушників тиші


Шум — один з видів звуку, який називають «небажаним» звуком.

Як правило, шум нас дратує: заважає працювати, відпочивати, думати. Негативна дія шуму на життєдіяльність людини відома давно.
Існують санітарні норми, згідно яких у денний час (часовий проміжок від 08.00 год. до 22.00 год. за київським часом) дозволяються звуки силою в 40 дБ, а у нічний (часовий проміжок від 22.00 год. до 08.00 год. за київським часом) — в 30 дБ. Сила звуку більш 80 дБ вважається небезпечною.

Відповідно до Конституції України, Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", "Про благоустрій населених пунктів", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму", Кодексу України про адміністративні правопорушення (статті 152, 182), інших нормативно-правових актів чинного законодавства України, з метою забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо акустичного комфорту у громадських місцях  в населених пунктах, органами місцевого самоврядування,  розробляються Правила дотримання тиші у громадських місцях.

Згідно цих Правил на захищених об'єктах (житлові будинки і прибудинкові території; лікувальні; будинки-інтернати, заклади освіти та культури; готелі і гуртожитки, розташовані у межах міста; заклади ресторанного господарства, торгівлі, побутового обслуговування, розважального бізнесу; інші будівлі і споруди, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди; парки, сквери, зони відпочинку, розташовані на території мікрорайонів і груп житлових будинків) ЗАБОРОНЕНО:

1. Здійснювати дії, що порушують громадський порядок та санітарні норми рівня допустимого шуму, такі як:
- гучні крики, свист, співи, гра на музичних інструментах, користування звуковідтворювальною апаратурою на захищених об’єктах.
- використання телевізорів, радіоприймачів, магнітофонів, інших звуковідтворювальних пристроїв, а також пристроїв для підсилення звуку, у тому числі встановлених на транспортних засобах, об’єктах дрібнороздрібної торгівлі (кіосках, павільйонах, лотках), на відкритих літніх майданчиках закладів ресторанного господарства, окремо розміщених літніх кафе, танцювальних майданчиках, що призводить до порушення тиші.
- встановлення на балконах, лоджіях, відкритих вікнах та сходах будинків, будівель і споруд та інших місцях радіоапаратури і користування нею з потужністю, що перевищує допустимі норми рівнів шуму.
- подача автомобільних сигналів на прибудинкових територіях та внутрішньоквартальних проїзних дорогах житлових будинків впродовж доби, крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді.
- стоянка автотранспорту з постійно працюючими двигунами на прибудинкових територіях та внутрішньоквартальних проїзних дорогах житлових будинків впродовж доби, за винятком спеціально обладнаних аварійних машин та спецавтотранспорту підприємств, що обслуговують житлові будинки та їх інженерне обладнання.
- прослуховування радіо та музичних фонограм при відкритих дверях та спущених вікнах автомобілів на прибудинкових територіях, стоянках та під час руху, як у нічний так і у денний час, що призводить до порушення санітарних норм рівня шуму.

2. Проведення будівельних, ремонтних та будь-яких інших робіт, що супроводжуються шумом з 21.00 год. до 08.00 год., а у святкові та неробочі дні – цілодобово. При цьому:
- власник або орендар приміщень, в яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про час початку та закінчення зазначених робіт.
- за згодою мешканців всіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати встановлений санітарними нормами рівень цілодобово.
- вчинення інших дій, що призводять до порушення тишини та спокою у нічний час.

3. Передбачені цими Правилами вимоги щодо дотримання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:
- здійснення у закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, при створенні відповідних умов для запобігання проникнення шуму у прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди.
- попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій.
- надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень.
- попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони.
- проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.
- роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов вжиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму у прилеглі приміщення, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди.
- відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, Дня міста, інших свят відповідно до рішення міської ради, проведення спортивних змагань.
- проведення феєрверків, інших заходів з використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів у заборонений час за погодженням з уповноваженим органом.

Використовувати житлові приміщення для провадження
господарської діяльності промислового характеру ЗАБОРОНЕНО.

Якщо сусід заважає жити і від шумів зовсім не під силу — найкраще відразу піти на прийом до дільничного.
Якщо факти підтвердяться — дільничний складе адміністративний протокол и відправить матеріали на адміністративну комісію.

Розмір штрафу — від 85 гривень до 255 гривень.

Зменшення рівня шуму поліпшує самопочуття людини і підвищує продуктивність праці. З шумом необхідно боротися як на виробництві, так і в побуті. Уміння дотримуватися тиші — показник культури люди¬ни і й доброзичливого ставлення до навколишніх.

Методист Рачков С.М.

Категорія: Здоров'я вчителя | Додав: [ADM]Irina (30.09.2010)
Переглядів: 2568 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!