Каталог статей

Головна » Статті » Дитина та комп'ютер » Комп'ютер у сучасному житті [ Додати статтю ]

Основні правила безпеки при роботі на комп’ютері

Основні правила безпеки при роботі на комп’ютері

 
Якось зовсім непомітно й дуже швидко комп’ютери потрапили до наших квартир. Якщо ж поки що у кімнаті вашої дитини комп’ютер не з’явився, то недовго чекати, коли він стане таким же об’єктом гарячого дитячого бажання, як велосипед і ролики, і протистояти цьому буде нелегко.
Під час роботи за комп’ютером слід дотримуватися певних правил, щоб не нашкодити своєму здоров’ю: не зіпсувати очі, не скривити хребет і т.д. Тому, купуючи комп’ютер – дійсно чудову і необхідну дитині річ, - потрібно розуміти, що на плечі дорослих лягає відповідальність за правильну взаємодію дитини й машини. Щодо цього спробуємо дати вам декілька корисних рекомендацій.
 

1. Скільки часу можна дозволяти дитині сидіти за комп’ютером:

Дитині до 6 років не повинна проводити за комп’ютером не більше 10-15хв. і то не щодня. Для дітей 7-8 років обмеження становить 30-40хв. на день. У 9-11 років можна сидіти за комп’ютером не більше години-півтори в день.
 

2. Як правильно влаштувати комп’ютерне місце.

Важливо щоб монітор не потрапляло світло і не падали вилиски від лампи. Краще розташувати його в кутку, але так, щоб задня поверхня не впиралася в стіну. Але при цьому комп’ютерне місце повинно бути добре освітлене. І частіше провітрюйте кімнату маленького комп’ютерника.
 

3. Як правильно сидіти за комп’ютером.

Розміри комп’ютерного столу й стільця повинні відповідати зросту дитини. Прослідкуйте щоб вона рівно тримала спину, не клала ногу на ногу, не занадто перегинала зап’ясток, не задирала голови. Для зручності можна покласти під ноги підставку. Екран потрібно розташувати так, щоб по відношенню до центру дисплея погляд падав трохи зверху вниз, під кутом 10-20°. Перевірте, чи рівно стоїть монітор, чи не доводиться дитині повертатися до нього. Найкраще розташувати монітор на такій відстані, щоб дитина могла торкнутися до нього кінчиками пальців витягнутої руки.
 

4. Як вберегти очі дитині.

Крім виконання спеціальної гімнастики, потурбуйтеся про те, щоб дивлячись в монітор, дитячі очі не страждали від занадто яскравих кольорів екранної картинки. Не полінуйтеся „пограти” з настроювачами монітора, відрегулюйте яскравість і контрастність так, щоб вам було якнайкомфортніше. Якщо у вас не рідкокристалічний монітор, то обов’язково прослідкуйте за тим, щоб частота оновлення екрана була максимальною (не менше 85, а в ідеалі – 100 і більше герц).
 

5. Дитині якого віку варто купувати персональний комп’ютер.

Малюку, який ще не пішов до школи, буде досить нечастого спілкування з батьковим комп’ютером. А от 7-8 річний школяр уже може прийти до вас із прямою вимогою: ”Хочу!”. Цього не варто лякатися: якщо у вас є така можливість, і ви відчуєте, що дитина вже достатньо доросла, купуйте. У цьому віці діти активно пізнають світ. Психологи відзначають, що робота на комп’ютері розвиває увагу. Але від користі до шкоди – один крок: помірне перебування за комп’ютером поліпшує концентрацію уваги, занадто довге – погіршує.

Категорія: Комп'ютер у сучасному житті | Додав: [ADM]Irina (02.05.2009)
Переглядів: 3866 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1

Добавил: mama_ua
0

Дуже актуальний матеріл smile
Дата публикации: 12.05.2009 в 21:38 Спам[Материал]

 

ble>

 

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!