Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

ДИКОРОСЛІ ТА КУЛЬТУРНІ РОСЛИНИ

Урок природознавства в 1 класі на тему «Дикорослі та культурні рослини» розроблено відповідно загальній уніфікованій структурі уроків у початковій школі і підпорядковано загальній схемі:
- організаційний момент;
- актуалізація опорних знань;
- мотивація навчальної діяльності;
- спільне відкриття нових знань
- підсумок уроку.
На цьому уроці використано різноманітні форми роботи: бесіда,розповідь, гра, створення та розв’язання проблеми, робота в парах. Для його проведення використано інструктивні методики. Це дасть можливість пробудити в учнів інтерес до вивчення природознавства.
В основу уроку покладено набуття учнями практичних знань,тому використано елементи предметного уроку.
Проблемні запитання сприятимуть розвитку мислення, комунікативних навичок, вмінню слухати.
При плануванні уроку враховувались вікові та психологічні особливості шестирічних першокласників.

Тема: Дикорослі та культурні рослини.
Мета: Дати початкове уявлення про культурні і дикорослі рослини,їх види, виникнення, використання людиною; про необхідність збереження рослинного світу.
Розвивати мислення, увагу, пам'ять.
Виховувати бережливе ставлення до рослин.
Обладнання: презентація до уроку «Дикорослі і культурні рослини, плоди рослин, конверти дослідника, зошити, кольорові олівці.

                                                                                        Хід уроку

І. Організація учнів до уроку
Вітаю вас, любі діти на новому уроці
Чекають вас відкриття на кожному кроці
Знову в гості до природи йдемо
Цікаві знання собі візьмемо
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Хвилинка спостережень

- Який сьогодні день тижня?
- Яка погода? Чи падали опади?
- Яке небо? Температура повітря?
- Що цікавого бачили по дорозі до школи?
2. Повторення вивченого про хвойні і листяні рослини
- Відгадайте загадки:
1. Хто в лісі влітку і зимою
Чарує зеленню густою?
                                         (Сосна)
2. І зелена, і колюча
І пухнаста, і пахуча
Посеред кімнати стала
Нас із святом привітала
                                      (Ялинка)
3. Он подружка білокора
Дощик їй полоще кіски
Звуть цю подружку (берізка)
4. Живе один батько і тисячі синів має
Всім синам по шапці справляє, а сам шапки немає (дуб)
- Що спільного в цих рослин?
- Чим вони відрізняються?
- Згуртуйте рослин:
Хвойні Листяні
ІІІ. Робота над новим матеріалом
1. Оголошення теми уроку ( Слайд 2)
2. Постановка проблеми:

- Які рослини , на вашу думку, з’явилися першими - дикорослі чи культурні?
- Чому?
3. Розповідь учителя « Як з’явилися культурні рослини?» (Слайд 3,4)
- В давнину люди шукали їстівні рослини в лісі і на луках. Але не завжди зручно було ходити на їх пошуки. Тому вони зібрали насіння і посадили ці рослини біля своїх осель. Так з’явились перші культурні рослини.
IV. Здобуття нових знань
1. Порівняння дикорослих і культурних яблуні та полуниці. (Слайд 5,6)

- Розгляньте дикорослу яблуню і полуницю і культурну.
- Чим вони схожі?
- Чим відрізняються?
- Чому плоди культурних рослин більші,кращі, соковитіші?
- Правильно. Тому що за ними доглядають люди.
2. Бесіда за малюнками на слайдах:
- Що це за рослина?
- До якої групи відноситься?
- Де росте?
- Це культурна рослина чи дикоросла?
- То які рослини ми називаємо культурними, а які дикорослими?
3. Розповідь учителя із паралельним розглядом плодів (Слайд 8)
Всі культурні рослини поділяються на такі групи:
Плодові
Овочеві
Зернові
бобові
декоративні
текстильні
- Розгляньте детальніше ці групи рослин та знайдіть їх плоди в себе на парті.
- Плодові рослини, по-іншому фрукти, ростуть в садку.
- Плоди яких фруктів у вас є?
- Овочеві рослини – це ті, що виростають на городі?
- Які овочі є у вас на парті?
- Зернові рослини ростуть на полі, а їх насіння використовують для вироблення хлібобулочних виробів і круп.
- Які зернові рослини у вас на партах?
- Знайдіть серед всіх бобів рослини? Як вони називаються?
- Які рослини декоративні?
- Що роблять з текстильних рослин?
- Розгляньте кусочки тканини з льону і віскози.
Лляну тканину виготовляють з трав’янистих рослин – льону, а віскозу – з деревини.
Фізкультхвилинка
Станьте, діти, дружно в ряд
Вирушаємо у сад
Там ми яблук нарвемо
І в корзину складемо
Назбираємо багато,
Щоб узимку ласувати.
4. Гра «Знайди пару» (Слайд 10)
V. Закріплення вивченого
1 . Робота з підручником

Читання статті вчителем.
Виконання завдання:
- Використовуючи конверти дослідника, накрий дикорослі зеленим кружечком, а культурні – коричневим.
2. Робота в зошитах
- Де ростуть культурні рослини? (Слайд 11)
- Де ростуть культурні рослини ( Слайд 12)
VI. Підсумок уроку
- Які рослини використовують для харчування?
- Якими рослинами годують тварин?
- Як використовують дикорослі рослини?
- Чи всі рослини потрібні в природі? (Слайд 13)
Чому?
- Як потрібно ставитись до рослинного світу? ( Слайд 14)
Дякую за роботу.

Категорія: Уроки | Додав: (25.03.2015) | Автор: Тетяна E
Переглядів: 6666 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1

Добавил: [ADM]Irina
0

Пані Тетяно, дякуємо за цікавий урок! Презентацію надішліть за адресою: fialkauman@ukr.net
Дата публикации: 25.03.2015 в 14:13 [Материал]

 

ble>

 

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!