Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

"Зима - білосніжка"
Тема. Зима - білосніжка.

Мета: поглибити знання учнів про зимові явища, про зв'язок кожного зимового місяця з іншими; вчити виразно читати вірші; збагачувати
словниковий запас учнів; розвивати їхнє мовлення, логічне мислення, вміння правильно аналізувати прочитане, вчити помічати красу довкола; удосконалювати навички роботи з ножицями, пензлем; виховувати любов до природи рідного краю, бережне ставлення до неї.

Методично - дидактичне забезпечення:
Комп’ютерна презентація до уроку, плакат із записом девізу уроку; таблиці для розчитки: (прочитати на одному диханні слова; прочитати на одному диханні вірш; фотооко ); таблиця з деформованим текстом; малюнок, на якому зображено зиму; полотно для складання павутинки; ілюстрації на зимову тематику; плакат з кросвордом; " сніжинки"- відгадки; аудіо - запис мелодії Вівальді "Зима"; ялинка; ялинкові прикраси.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.
- Діти, давайте проведемо автотренінг і налаштуємося на урок.

Я - учень. Я ходжу до школи. Мене навчають вчитись. Я все розумію.
Я все хочу знати.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
(Учитель ставить запитання, учні, передаючи уявний мікрофон, висловлюють свою думку щодо поставленого запитання.)
Вправа "Мікрофон".
- Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок.
- А якими повинні бути ви?
(Міркування учнів.)
- Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо цікавий, творчий, продуктивний урок. А він у нас сьогодні дійсно незвичайний. Адже на ньому ми будемо читати, співати, танцювати, вирізати, фарбувати. Чи цікавий буде урок?
Отже, все залежить від вашої активності, уважності, творчості.
Слайд 1


ІІІ. Створення емоційного фону уроку
1. Читання вірша вчителем.
2. Обговорення ілюстрації
із зображенням дівчини - Зими, що їде у санях, запряжених трійкою.
Слайд 2

3. Розповідь з елементами бесіди про місяць грудень.

IV. Основна частина уроку

1. Розглядання ілюстрацій із зображенням зими.
Слайди 3-6




- Отже, ви побачили, що зима приходить не лише у наше село, місто, а й у ліс, поле, у гай, у сад. Вона крокує всією нашою країною. І до нас на урок завітала. Тож давайте всі разом скажемо їй: "Добридень, зимо! Ми раді вітати тебе у нас на уроці".
Слайд 7

2. Гра "Додай прикметник".
- А зараз за допомогою вірша ви відповісте на запитання: яка зима?
Слайд 8

3. Розчитанка.
а) прочитати на одному диханні;
( на плакатах записані слова, вірш; учні читають їх на одному диханні )
Сніг, зима, хмара, холодна, сніжинка, метелиця
Слайд 9

- Хто на одному диханні зможе прочитати більше?
На дуби і на ялинки
Тихо падають сніжинки:
1 сніжинка, 2 сніжинки…
3 сніжинки, 4 сніжинки, 5 сніжинок…
Сдайд 10

б) фотооко - подивитись на таблицю і сказати одне слово, яке запам'ятали; подивитись ще раз - назвати два слова; яке слово
написане першим? останнім?

Лід, сніг, зима, мороз, холодок, сніжок, снігопад
Слайд 11

4. Читання учнями віршів про зиму.
5. Це цікаво знати!
- У нашого народу є ще багато прикмет, за якими визначають погоду взимку.
Дим вгору в'ється - на мороз.
Падає великий лапатий сніг - на негоду і сирість.
Собака качається - на сніг.
Гуска ховає ніс під крило - на мороз.
Слайд 12

6. "Гронування". Складання "павутинки".
- Діти, давайте складемо "павутинку" до слова "зима". (на дошці - плакати " сніжинки", учні відгадують загадки і прикріплюють до кожного промінчика "сніжинки" - відгадки, які вчитель заготовив заздалегідь )
Крил не має, скрізь літає
Та ще й куряву здіймає.   Вітер.

Без ніг біжить, без крил летить.   Вітер.

Я падаю на ваші хати,
Я білий - білий, волохатий,
Я прилипаю вам до ніг
І називаюсь просто … Сніг.

В небі хмара пролітала,
Білий пух порозсипала.
Він на землю міцно ліг,
Називають його … Сніг.
Слайди 13-14




7. Робота з деформованим текстом.
Діти, погляньте на екран. На ньому записано речення. Але ж у нас
на уроці присутня Зимонька. Вона вирішила побавитися з вами,
легенько дмухнула вітерцем - і всі літери переплуталися. Давайте
швиденько поставимо їх на місця і прочитаємо речення.

З бане тілела жнані, рнага, вом рказі, жиснінка.
- З чим порівняно сніжинку в реченні? А ще з чим її можна порівняти?
Слайд 15

8. Зустріч із Сніжинкою. Легенда про Сніжинку
Слайд 16

9. Самостійна робота.
(вирізування сніжинок, повторення правил безпеки роботи зножицями )
Учні під мелодію пісні "Білесенькі сніжинки" вирізають із салфеток
сніжинки. Вирізані сніжинки піднімають вгору, а потім дарують їх дівчинці - Сніжинці.
Слайди 17, 18



10. Робота з текстом " Мільйон мільйонів сестричок".
(методична структура АУР - "актуалізація - усвідомлення - рефлексія" ). Читання з передбаченням. Текст поділено на
4 частини.
Слайд 19

11. Поетична хвилинка.
- А тепер спробуємо скласти вірш про зиму. (на таблиці запис, учні добирають до питань слова і складають вірш )
(Що зробила? що?) сизокрила,
(Яким? чим? що? ) вкрила.
(Звідки? що роблять? які? ) сніжинки
(Хто? що зробили? у чиї? ) хатинки.
Слайд 20

12. Кросворд.
Слайд 21

13. Карнавал. Прибирання ялинки.

 

V. Підсумок уроку.
- Ось і закінчився наш урок. Яким він у нас був?
- Що нового дізналися на уроці?
- Давайте поаплодуємо собі за нашу працю.
- А оскільки наближається новорічне свято, я хочу, щоб ви привітали
з ним наших гостей. Як це відбувається?
Всі разом. З наступаючим Новим роком вас вітаємо.

Атаманюк Наталія Василівна
СЗОШ І-ІІІ ступенів №8 м.Хмельницького

Категорія: Уроки | Додав: Nat8 (01.12.2010) | Автор: Атаманюк Наталія Василівна E
Переглядів: 11556 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1

Добавил: [ADM]Irina
0

Дякую за творчу плідну поботу! flower
Дата публикации: 01.12.2010 в 18:39 Спам[Материал]

 

ble>

 

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!