Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Опис "Калина"

ОПИС „КАЛИНА"

Фрагмент уроку розвитку зв'язного мовлення

„Я - калина, я краплина,
Твого серця - Україно!"

КАЛИНА

Прислів'я Восени
Приказки навесні
Загадки Взимку
Прикмети
Цвіт калини ___ Лікувальні
Кетяг калини ___ Цілющі
Біля хати ___ Білий цвіт запашний
У саду ___ Кетяги рубінові
Біля річки ___ Як дівчина
У білому вбранні ___ Ягоди - червоні - ліхтарики
У намисті ___ Вогники
У вінку ___ Кислувато-терпкі
Цілющі властивості

План

1. Яка це рослина?
2. Де вона любить рости?
3. Яка калина весною?
4. Калина восени.
5. Кетяги взимку.
6. За що люди люблять і шанують калину?

Словничок:
Грона - кетяги
Восени - взимку
Здавна - з давніх-давен
Кислувато-терпкий

Прикмети

Як цвіте калина - сій гарбузи.
Якщо на калині багато ягід - зима буде холодна.

Приказки

Любуйся дитиною, коли росте, а калиною, коли цвіте.
Посаджена калина біля хати принесе щастя в сім'ю.
У жнива гіркі, а в мороз солодкі.

Опис калини „Калинонька"

План

1. Любов до калини.
2. У осінніх барвах.
3. Калина - символ України.

Українці споконвіку любили калину. Сади її біля хати, у садку, над річкою, у полі. Калина любить сонце і українські землі. Стоїть серед поля розлогий кущ калини. Під кущем трава зеленіє. Пташки між гіллям щебечуть. Багряне листя ввібрало всю красу осені. Ще більше милують око ягоди. Червоні кетяги вкриті краплинами роси, аж горять на сонці. Калина, мов дівчина-красуня, ніжна і чарівна. Дивишся на неї і милуєшся. Про червону калину складено багато пісень. З нею порівнюють не тільки дівчин, але й Україну. Калина - це символ України.

Дарія Тріска

Калина

Кущ калини оспівали в своїх творах Т. Шевченко, Л. Українка. Калина зацвітає влітку білим ніжним цвітом. Після перших морозів вона дарує людям свої кетяги, багряні, червоногарячі. У плодах калини є маленькі зернятка, які схожі на сердечка. Мені дуже подобається калиновий кущ. Обов'язково посаджу собі калину.

Олена Бриль

Червона калина

План

1. Чарівна осінь.
2. Красуня в намисті.
3. Народна улюблениця.

Прийшла чарівна осінь. Вона дивує нас осінніми барвами. У багряне листя одягла дерева, кущі. Дарує вона і останнє тепло. Милує очі лісова, городня, лугова і садова красуня - калина. Її червоні кетяги видно здалеку. Прибіг зайчик, ягідку з'їв, краплинку роси випив, подякував і побіг далі. Калинові ягоди смакують і лісовим птахам. Калина щедро дарує всім свої ягоди. Найсмачніші вони після першого морозу. Кожна людина любить червону калину. Складають про неї пісні і легенди. Калина в народі є символом чистоти і вірності. Дівчатка прикрашають нею весільні вінки. Цвіт і ягоди калини є чудовими ліками від простуди.

Анастасія Бабко

Калина

План

1. Калина восени.
2. Багряна красуня.
3. Калина - лікарській кущ.

Осінь одягла всі ліси і гаї в золоті листочки, а калині подарувала червона намисто. Калина - красуня, символ українського народу. Вона милує людей своїми прекрасними кетягами. Бабине літо снується по її багряному листі. Уранці вона умивається краплинками роси. Мила, ніжна, червона калина милує очі.

Калинові ягоди лікують різні хвороби. Сік її терпкий, але повертає здоров'я застудженим людям. У віршах, піснях порівнюють калину не тільки з дівчиною, але й з Україною.

Ілона Черево

Калина

Стоїть сирота у безмежному полі, укрита осінніми барвами. Це - красуня-калина. Уранці краплинки роси на калині виблискують наче перлини, а сонечко посилає і посилає свої промені на листячко. Осінь одягнула її в різні осінні барви. Ніжно-багряне листя застелило землю. Соковиті і червоні кетяги тримають міцні стебла. Маленький зайчик пробігає повз калину і зупиняється подивитися на її красу.

Без верби і червоної калини нема України.

Олександра Бадзюнь

Калина

План

1. Осінь в саду.
2. Калина восени.
3. Цілющий кущ.

У наш сад завітала чарівниця-осінь. У золоті осінні барви вдяглися дерева, кущі, трави. Не забула осінь і про кущ калини, який росте в нашому садку.

Ніжна калина стояла немов дівчина у червоній хустинці. На багряному листі, що схожі на налисники, дзвенять краплинки роси. А соковиті червоні кетяги нахилилися до самої землі. До куща калини прилітає багато пташок. Літом вони співають калині пісні, а восени, у люті морози, вона щедро пригощає їх своїми смачними ягодами.

Калина - цілющий кущ. Він корисний і красивий.

Володя Предземірський

Калина

На краю лісу росте красуня калина. Неначе вартова стоїть між лісом і полем. У кожну пору року вона гарна, але цієї осінньої пори особливо. Осінь зробила чарівні перетворення з калиною. Червоні кетяги і багряне листя особливо гарно виглядає на фоні золотих берізок.

Ранками, коли краплини роси покривають ніжно-червоні ягоди, барви осіннього обрання калини милують очі, аж неможливо відірватись від цієї краси.

Юра Кисіль

Калина

На невеликій галявині тінистого лісу росте ніжна красуня, символ рідної землі - калина. Осінь зробила її листя багряними. Червоні кетяги прикрашають калину.

Сонячними ранками вони вкриваються краплинками роси і виблискують на сонці, як намистинки чарівні. Ніжний, яскравий образ калини, де б вона не росла, завжди милує очі.

Катя Шукатка

Кущ і ягідка.Твір-казка

Ріс на лісовій галявині червоний кущ калини. На калині були великі червоні грона ягід. Одного разу був ясний, сонячний день. В одному гроні виділялася дуже червона ягідка. І ця ягідка сказала: „Я найгарніша між вами всіма. Без мене кущ калини висохне. Відірвалася ягідка і покотилася. Але червоний кущ калини не звернув на ягідку уваги, все милувався ясним сонячним днем. Подивилась ягідка на кущ і покотилася. Червоний кущ калини іскрився на сонці. А ягідка висохла.

Ангеліна Жданова

Що мені нашепотіла калина?

Я бігала по бабусиному подвір'ї і побачила кущ калини під вікном. А на кущі кетяги червоні. Я підійшла ближче, тонкі гілочки схилилися і пригорнулися до мене. Зелені листочки зашелестіли, і калина розповіла, що колись, у сиву давнину, поранений козак ішов полем. Він дуже любив Україну і дуже хотів жити. З молодого козака текла кров. Там, де вона торкнулася землі, виріс кущ з білим цвітом і яскраво-червоними ягодами. А ще калина шепотіла: „Нарви собі ягід, дитино і пий чай, коли захворієш. Подяку бабусі за те, що вона мене посадила, щедро підливала, пестила".

Я поцілувала бабусю і вирішила, що посаджу калину біля своєї хати.

Дарія Тріска

Що розповіла мені калина?

Червона калинонька росте на подвір'ї мого прадідуся. Це великий, розлогий кущ, який розкинув свої червоні грона.

Неможливо відірвати очей від такої краси. Чудово посидіти та відпочити біля калиноньки. Вона шепоче нам на вушко все, що пам'ятає. Згадує, як трудові руки дідуся і бабусі садили її, доглядали та любувалися цією красою. Скільки веселого та сумного розказала мені калинонька. Так само вона буде згадувати і про нас, шепотіти комусь на вушко.

Вікторія Васьо

Казка про калину

Була собі дівчина-красуня і забрали її в полон турки. Тужила вона за своєю домівкою і виплакувала за нею очі. Замучила її страждання за рідним краєм і померла вона. А на тому місці, де капали її сльози, виросла пишна калина. Коли калина розквітала, то білим цвітом чарувала всіх. Милувалися чудо-калиною люди і згадували ту красиву дівчину. І прилітали до неї зимою снігурі, клювали червоні ягоди калини. І сідали на неї горобці і синиці, жалібно співали. Від пташок віяло теплом рідного краю. Калині було радісно, що про неї пам'ятають, ще білішими ставали її квіти.

Анастасія Козловські

Калина

Калина і Україна нероздільні. Калини полюбила українську землю, де має найбільш сприятливі умови для росту, а народ України шанує її за пишну вроду й цілющі властивості. Нема, мабуть, такого села в Україні, де б за тином чи біля колодязя, у лузі чи на березі водойми не росла, не квітла вона рясним цвітом білим навесні та не рум'яніла червоними ягодами аж до зими.

Червоні кетяги калини
Горять вогнями усіма.
Без калини нема України,
Без народу Вкраїни нема.

Таня Мулька

* * *
Я люблю слухати, як шепочуть дерева та кущі, розповідаючи безліч цікавих історій. Ось і калина мені нашептала багато різного. І про колишні часи згадала, і про свою красу, і про користь, яку вона приносить людям.

Розповіла калина мені про ті часи, коли ненависні татари топтали нашу землю, убивали, грабували і забирали наших людей у неволю. Про дівчат, які втекли у ліс, щоб їх не спіймали. Там у болотах вони загнули, вибравши смерть, а не неволю.

Потім на цьому місці виріс кущ, який зацвів білим цвітом, як сукні у тих дівчат. А колір ягід нагадував про невинну пролиту кров.

Дуже корисні ягідки калини. Вони мають лікувальні властивості. Хоч вони і гіркі, та якщо їсти їх з медом, то дуже смачно. А в середині кожної ягідки є маленьке сердечко, яке калина віддає нам, щоб ми були здорові і щасливі.

Софія Журавінська

Про що розповіла калина

Стояв у лузі кущ калини з пишними кетягами ягід і багряно-червоним листям. „Хто тебе тут посадив?" - запитав я її. І розповіла мені калина, як колись тут точилися бої з турками. Бусурманська стріла влучила молодшому козакові прямо в серце і трава забагряніла від крові. І згодом на цьому місці виріс кущ калини. От про що розповіла мені калина.

Василь Мазурчук

Червона калина - символ України

Калина розцвіла край нашого села
Цілюща і смачна в усі години.
Калинова вода біжить із джерела
Співучого, як серце України...

Трепетна калина, як молода дівчина, прибрана намистом. Ми не можемо уявити українську землю без цієї красуні. Про неї співають пісні, поети складають вірші, художники пишуть картини. Народні майстрині - рукодільниці вишивають свої калинові орнаменти хрестиком та гладдю.

Калина - це сила духу, мужність та незламність нашого краю в боротьбі за незалежність. І тому майже в кожному дворі, лузі та лісі цвіте білим духмяним цвітом калина. Згодом з квітів утворюються ягоди, які ростуть до тріскучих морозів.

Важкі червоні кетяги на білому снігу, як краплини крові.

Люди використовують калину у народній медицині, заварюють вітамінні чаї. Птахи та звірі взимку рятуються ягодами від голоду. Кажуть, хлопець міцний, як дуб, дівчина красна, як калина. Тож нехай так буде завжди. Калина - вічний символ українського народу.

Діалоги

Сонечко. Яке тобі, росо, серце дати?
Роса. Та дай мені серце гаряче, як калина, та дай мені серце солодке, як Україна.
Дві калиноньки рядком
Гомоніли шепітком:
- Чи будем сваритися?
Чи навік миритися?
- Чого нам сестрице,
Рідним та сваритися?
Чи землі, чи неба
На двох більше треба?

Аплікації

Юлії, Олександри, Олени, Катерини, Івана, Софії, Юри, Анастасії, Лілії, Надії, Василя, Олександри, Станіслава, Софії, Івана, Василя.

У царстві рослин

Різноманітні рослини трапляються у природі. Вони розподіляються на три групи: дерева, кущі, трав'янисті рослини. Запам'ятайте, що дерево має тільки одне високе дерев'янисте стебло (стовбур), у куща відростає від кореня багато низьких дерев'яних стебел. Трав'янисті рослини мають м'які, соковиті зелені стебла.

Для чомучок

Дерева

Їстівні: ковбасне, хлібне, шоколадне, сметанне (анона), жувальні гумки (саподила), китайське сало (масне дерево), картопляне (касава), фісташкове, мигдалеве, коричник (кориця), ванілін (амер. орхідея), лікер-дерево (сасафрас), чай-дерево (падуб).

Твариноподбні: мамонтове, мавпяче, драконове.

Дивні: фарбувальне (біксин), теплове (вікторія), дивне - вогнегасник (сапоніна), каучукове, пахуче, ладанник, пахуче (сандалове), волокнисте (сейба), зубна щітка (сальвадара).

Страшні: хижак (липкі листки), ненажера (ліана глечик), блювотний горіх, потвора, убивці (кураре (стріл)), діоскорей (зелені бульби).

Екзотичні: карлик, фонтан, квітуче (диленія), плантан (сім стовбурів), трояндове дерево-подушка (ліщиця).

Пальми: сагова, олійна, персикова, кокосова, винна, сейшельська (протиотруйна).

Народні перлини
Т. Пата „Зозуля на калині"
Т. Пата „Калина"
Т. Бойко „Червона калина"
К. Білокур „Виноград з калиною"

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (14.11.2009)
Переглядів: 102961 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.0/32
Всього коментарів: 1

Добавил: CMI
0

[color=purple] wacko smile biggrin happy
Дата публикации: 26.02.2011 в 11:06 Спам[Материал]

 

ble>

 

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!