Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

В Африці.
Урок образотворчого мистецтва, проведеного в 1-А класі
урок підготувала вчитель НВО№1 м. Хмельницького Побережна Олена Петрівна

ТЕМА. В АФРИЦІ

МЕТА. Розширити уявлення учнів про Африку, її рослинний і тваринний світ. Закріплювати розуміння понять:” пейзаж”,” лінія горизонту”. Вчити виконувати малюнок , використовуючи нетрадиційні техніки: малювання пальчиками, поролоном. Привчати учнів до парної роботи на уроці. Розвивати дрібну моторику руки; допитливість, увагу, творчість. Виховувати акуратність, старанність, естетичне сприйняття навколишнього світу.

ОБЛАДНАННЯ. Демонстраційний матеріал. Дитячі малюнки на тему "Африка”. Фарби, аркуші для малювання, пензлики, поролон, палітра, серветки для витирання рук, сувеніри, фрукти.

ТИП УРОКУ. Комбінований.

                                                     ХІД УРОКУ 

I ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА 

II АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
-Діти, ви любите подорожувати?
-Куди б хотіли потрапити?
-Сьогодні на уроці я пропоную вам здійснити подорож. Давайте в дорогу візьмемо гарний настрій, бажання побачити і почути щось нове і цікаве, ну і. звичайно, найкращих помічників – свої ручки, адже у нас урок образотворчого мистецтва.

III ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ 

-Отож, ми вирушаємо. Послухайте, будь ласка, музику і скажіть, куди ми потрапимо? ( Звучить мелодія № 3)
-Що ви уявили?
-Сьогодні ми здійснимо подорож до Африки і познайомимось з деякими тваринами, які там живуть.
-Нас, як туристів Африка зустрічає своїми дарами. ( Дівчаткам у волосся чіпляю квіти, хлопчикам –намисто. ( На стіл виставляю піднос з фруктами )

IV ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 

 1. Відгадування загадок про тварин. (На дошці вивішую фото тварин ) 
-Але хто це нас підстерігає?
Живе він в африканській річці
Ледь-ледь помітний серед трав.
І не підходь до нього ближче,
Щоб він тебе не покусав.
І навіть слоненя маленьке
Вже не піде саме на Ніл,
Бо знає, що в цій річці мешка
 Страшний, зелений… (крокодил ) 
Довгої шиї не бачив люд.
 Найвищий у світі, плямистий…(жираф) 
Вік свій ходить з горбами,
 Та ще й сідають на нього з мішками. (Верблюд ) 
Люблю в воді купатися,
На сонечку валятися.
Маю я великий рот,
 А звуть мене… (бегемот ) 
На носі звір цей носить ріг,
Йому не підставляйте бік:
У бійці лютій знає толк
 Могутній, сильний, сірий…(носоріг ) 
Пазуристий він, гривастий,
Як збирається напасти,
Гиркне – ох і лютий рев.
 Відгадали? Так, це… (лев ) 
З пальми вниз на пальму знову
 Прудко стрибає…(мавпа ) 

-Що ви знаєте про цей континент?
-Пропоную вам разом зі мною скласти розповідь про Африку. Я починаю розповідати, а коли роблю паузу – продовжуєте ви.

2.Розповідь про Африку 

Головною річкою Африки є … Ніл. Це найдовша річка нашої планети.
Тут живуть … жирафи, крокодили, слони, леви , леопарди, мавпи, удави, пантери та багато інших дивовижних тварин.
На цьому континенті не буває … зими і майже весь рік буйно зеленіють … ліси.
Тут на кожному кроці ростуть екзотичні рослини. Наприклад,… пальми, банани, ананаси. Кактуси дивують людей чудернацькими квітами.
В Африці дуже … спекотно. На цьому континенті розташована найбільша пустеля планети, яка називається… Сахара.
Рослини ростуть, в основному, біля нечисленних … водойм чи річок. Саме тому тут на водопої можна зустріти найрізноманітніших африканських тварин, яких ми і малюватимемо.
3.Аналіз учнівських робіт
-Погляньте, будь ласка, на дитячі малюнки.
-Хто зображений на малюнках?
-Як розташовані аркуші паперу? Поміркуйте, від чого це залежить.
-Які кольори переважають на малюнках?
-Що відмінного та спільного в малюнках?
4.Практична робота ”В Африці”
-Отож приступаємо до роботи.
Спочатку зобразимо африканську природу. Її ми будемо зображати за допомогою губки.
Розпочнемо з лінії горизонту, приблизно посередині аркуша паперу.
Зверху від лінії горизонту намалюємо небо.
Від лінії горизонту донизу намалюємо поверхню землі – річку та пісок.
Відкладемо цей аркуш паперу, щоб висох, а тим часом потренуємося зображати елементи майбутньої композиції. Це ми виконуватимемо зображення за допомогою пальчиків, без пензлика.
Пальми. Робимо ланцюжок відбитків для стовбура; швидкими рухами в різних напрямках промальовуємо крону.
Кактуси. Працюємо від зображення плями, додаємо кілька дрібних плямок.
Папоротеподібні. Робимо швидкі рухи з однієї точки в різних напрямках.
Крокодил. Робимо п’ять послідовних відбитків трьох пальців. З одного боку малюємо хвіст, з іншого – розкриту пащу, доповнюємо зображення деталями.
Жираф. Зображуємо тулуб великим овалом, голову – малим. З’єднуємо їх між собою, домальовуємо ноги.
Бегемот. Зображуємо тулуб великим овалом, голову - малим. Домальовуємо ноги та вуха.
 Страус. Зображуємо тулуб великим овалом, голову – малим. З’єднуємо їх між собою, домальовуємо ноги та хвіст.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА 

-А хто це до нас завітав? ( Звучить пісня "Чунга - Чанга”. Учні разом із жителем африканського племені танцюють танець )
5. Самостійна парна робота учнів
-Малюнок, який ми розпочали, вже підсох – і ви можете закінчити його самостійно. ( Звучить музика )

V ПІДСУМОК УРОКУ 

-Діти, що нового ви дізналися на уроці?
-Яких тварин навчилися малювати?
-З якими техніками зображення ми познайомилися сьогодні?
-Надіюся, що для вас урок був цікавим і корисним. Малюнки гарні і різноманітні. Влаштуємо для батьків у класі виставку.
Категорія: Уроки | Додав: (29.10.2012) | Автор: Побережна Олена Петрівна
Переглядів: 2679 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!