Каталог статей
Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Правила поведінки під час літніх канікул Мета: засвоїти знання з правил поведінки під час літніх канікул: купання у відкритих водоймах, розведення багаття, поводження з сірниками, збирання та використання в їжу грибів.
Закріпити знання про сигнал «Увага всім!», правила поведінки під час надзвичайної ситуації: пожежі, хімічного зараження повітря, землетрусу, урагану, повені. Закріпити знання про особливості евакуації в кожному окремому випадку. Вид роботи: заняття з БЖД. Підготовка дидактичного матеріалу: плакати, ілюстрації до кожної ситуації. Мультиплікаційний фільм «Тривога в лісі», комп'ютер, інтерактивна дошка. Хід заняття. Вчитель.
- Сьогодні на уроці ми з вами поговоримо про безпеку відпочинку під час літніх канікул. Чомусь, під час відпочинку, діти втрачають пильність і потрапляють у дуже прикрі ситуації. Хто зображений на цій ілюстрації?
Що роблять діти? А що написано на табличці, що поруч з водоймою? То чи правильно роблять хлопці? 1-й учень. Вчитель.
Минулого року у таборі літнього відпочинку відбувся такий жахливий випадок. Хлопчик стрибнув з берега в річку. Річка була мілка, берег невисокий і хлопець отримав складну травму хребта, залишившись паралізованим. Зверніть увагу на наступну ілюстрацію. Що хлопчик збирається кинути в багаття?
2-й учень. Яку ілюстрацію ви підібрали б для такого вірша?: (Діти відповідають, розглядають ілюстрацію.) Знайдіть картинку до наступного вірша: (Діти відповідають, розглядають ілюстрацію.) Вчитель. "Якщо валить чорний дим, (Вірш повторюється з дітьми декілька разів, а потім запропонувати бажаючим розповісти його самостійно.) Вчитель. «Щоб іти гриби збирати
Треба всім нам твердо знати: Де отруйні, їстівні. Ну, а дівчинка не знала, Мухоморів назбирала. Викидай такі гриби, Бо не довго до біди.» Вчитель. Отруйні гриби не можна брати до рук, їх навіть торкатися не можна. Але й знищувати такі гриби не треба. У природі все має своє місце і свій сенс. Наприклад, мухоморами лікуються лосі, ведмеді. А тепер сідайте за парти, кожен на своє місце, я покажу вам мультиплікаційний фільм "Тривога в лісі.” У цьому мультфільмі звірятка розкажуть і покажуть, як треба діяти у надзвичайній ситуації. А хто пам'ятає що таке надзвичайна ситуація? (Вислуховую дітей і вибираю правильну відповідь.) Хочу, щоб ви подивилися уважно, бо потім я буду задавати запитання по змісту. А особливу увагу зверніть на звуковий сигнал "УВАГА ВСІМ!” він буде лунати з екрана. (Перегляд мультиплікаційного фільму. Після перегляду проводиться бесіда.) Вчитель. - То ви почули сигнал "УВАГА ВСІМ!”? - Що треба робити, якщо ви почули такий сигнал? Ввімкнути чи вимкнути телевізори? (Ввімкнути) Правильно. І уважно слухати всі розпорядження диктора і виконувати їх. Ви бачили, як неправильно діяли звірятка у надзвичайних ситуаціях, поки мудрий птах розповів їм про помилки. - То чому не можна залазити на дерево під час урагану? - А де найкраще сховатися від шквального вітру? - Чому під час землетрусу не можна стояти під дротами високої напруги? - Давайте разом поміркуємо, де у нашій школі найкраще місце, щоб перечекати землетрус? (Відповіді дітей) А, мені здається, що найнебезпечнішим місцем у випадку землетрусу є шкільний стадіон. Поруч не має високих споруд, дерев, відсутні електричні дроти. Вчитель.
- Пригадайте, коли використовують протигази? - А чим можна замінити протигази при задимлені приміщення? Пригадайте, що зробив Кролик, коли з кухні повалив дим? - Скажіть, які засоби рятування на воді є у вас дома? (надувні кола, надувні матраци, човни, жилети...) - Пригадайте, що треба брати з собою в евакуацію під час повені? (Плавзасоби, документи, гроші, питну воду, запас харчів). Перед евакуацією слід перекрити газопостачання, електроенергію та воду.) Можливо ви думаєте, що повінь нам не загрожує. А хто з вас був на Київському водосховищі? Хто проїздив через Вишгородську ГЕС? Київське водосховище розташоване вище Києва, тому у випадку прориву дамби хвиля води піде на Київ, оскільки Подільський, Оболоньский та Троєщинський райони забудовані у низинах, їм в першу чергу загрожує підтоплення. Київ - індустріальне місто. У ньому розташовано багато великих підприємств, заводів, виробництв. Давайте пригадаємо, які підприємства розташовані поруч з нашою школою, поруч з вашим будинком. Такі підприємства, як "Фармак”, «Хладокомбінат», ”Завод шампанських вин” зберігають запаси хімічних речовин. І, у випадку аварії на заводах, ці речовини можуть потрапити у повітря, грунт, воду. Може виникнути загроза для життя та здоров'я жителів Подільського району. Тому так важливо знати, як треба діяти у надзвичайних ситуаціях, кого слухати, до кого звертатися за допомогою. Заняття підготувала та провелазавідуюча методичним кабінетом | |
Переглядів: 11310 | Рейтинг: 3.2/5 |
Всього коментарів: 0 | |