Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Рідні краєвиди. Весняний пейзаж

Рідні краєвиди. Весняний пейзаж

   

Тема. Рідні краєвиди. Весняний пейзаж

    Мета. Ознайомити з нетрадиційною технікою малювання « Пуантилізм»  , розширити знання учнів про жанр – пейзаж; розвивати навички              сприйняття, образного мислення, асоціативної пам’яті, уяви, фантазію, формувати спостережливість, уміння бачити і відчувати красу весни;

 виховувати естетичне ставлення до навколишнього світу.

Тип уроку. Інтегрований з використанням компютера

Методи навчання та викладання: діалогічний, демонстративно-ілюстративний, монологічний, стимулюючий, інструктивний.

Обладнання. Відеоряд репродукцій картин художників, репродукції весняних пейзажів , фоторепродукції, дитячі роботи - пейзажі,  ілюстрації -творчі роботи вчителя, касета з музичним супроводом, таблиці з кольорознавства, зошит-словник.

Художні матеріали: папір,графітовий олівець, гумка, акварельні фарби, пензлики, палітра, серветка, склянка з водою.

   Девіз уроку.  Ми – художники, митці.

                           Ми – таланти і творці!

                                                      Хід уроку

   І. Організаційна частина

                     Щоб урок минув не марно,

                     Працювати треба гарно.

                     Друзі, гуртом посміхнемось,

                     До роботи всі візьмемось!

          Вправа  «Очікування»

-         Що кожен з вас очікує від сьогоднішнього уроку?

   ІІ. Актуалізація опорних знань

Робота з картками «Види і жанри образотворчого мистецтва(додаток 1)

   ІІІ. Сприймання та аналіз естетичної дійсності і творів образотворчого         

       мистецтва

       Завдання класу: згрупувати репродукції робіт художників-пейзажистів за видами .

         Пейзаж: міський, сільський, морський, гірський, парковий .

        Жанр образотворчого мистецтва: тематична композиція, ландшафт.

       Вид образотворчого мистецтва: живопис, графіка, рельєф, декоративно-ужиткове мистецтво.

   ІV. Повідомлення теми і завдань уроку

         Дидактична вправа «Шифрограма»

Ключ : читати за рухом годинника, через одну букву, починаючи з виділеної

В

п

е

р

с

ь

н

ж

а

у

і

т

д

в

е,

ц

к

б

р

ч

а

х

с

і

у

й

н

т

е

ф

с

я

е

 

 

 

Весна іде, красу несецей вислів і буде темою нашого уроку

V. Робота над темою уроку

   1. Вступна бесіда

-       За  нашим вікном настала довгоочікувана весна. Цю пору року всі чекають з нетерпінням. Весна – це час оновлення землі та всього живого. Все розпускається і розвивається, зеленіє і квітне. Квітне рідна земля, і на душі стає приємно, легко, весело.

      Все у зелені довкола:

      Пасовища, ліс і поле.

      Мчать струмочки до ріки,

      Ліплять гнізда ластівки.

      І в сороки новина,

      Сповіщає всіх вона:

      Наближається …(Весна)

 

    Інтерактивна вправа«Шостий зайвий» ( записано 6 слів, що означають поняття. Всі ці 6 понять мають спільну ознаку і можуть бути об’єднані більш об’ємним поняттям.

Проліски, бруньки, струмки, першоцвіт, ряст, заєць –  пора року  ВЕСНА,  (зайве - заєць).

1.Весна - це тепло, блакитне небо, яскраве сонечко.

2. Весна - це перші квіти, зелена травичка, зелені листочки на кущах і деревах.

3. Весна - це теплий дощик, веселі пісні пташок. Це перший грім і пер­ша громовиця.

4. Весна - це мамине свято, це день народження Тараса Шевченка, це Великдень.

5.  Навесні завжди радісний настрій!

    2 . Дослідницька робота - групова

Ой, Весна – Весна красна!

Що ж ти нам , Весно, принесла?

Принесла я вам літечко,

Ще й запашне зіллячко.

А дівчатам по віночку

З хрещатого барвіночку.

А ще привела я вам

Три парубки красні,

Три місяці ясні.

Заповнення «Павутинки»

                                 Весна

Березень                     Квітень           Травень

(показ ілюстрацій про весняні місяці - ПК)

 

*У кожної прикмети – свої секрети (використання  елементів народознавства)

 

1група «Березень»

Перший місяць я весни,

Я – пролісковий цвіт.

 Я пережив зимові сни,

І знов родивсь на світ.

               Березень

* Березень березовим віником зиму вимітає, а весну в гості запрошує.

* Березень часом снігом сіє, часом сонцем гріє.

* У березні кожух і без гудзиків теплий.

* Березень у зими кожуха купив, а на третій день продав.

* Ще березень далеко, а він уже вигляда лелеків.

* У березні день з ніччю зустрічається.

 

2 група «Квітень»

Я – квітень – славний квітникар,

Сонячно і рясно уквітчав вам календар

Першим квітом – рястом.

              Квітень

* Квітневий день рік годує.

* Хто в квітні не сіє, той у вересні не віє.

* Квітневої роботи на май не відкладай.

* Квітень з водою, а травень – з травою.

 

3 група « Травень»

А чим же місяць Травень

Поміж братами славен?

Іду і весело співаю,

Дощами землю поливаю,

Святковими піснями

І громом над полями.

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (21.08.2009)
Переглядів: 5566 | Рейтинг: 4.2/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!