Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Додавання і віднімання двоцифрових чисел. Задачі на дві дії.

Інтелектуальна гра

«Найрозумніший»

1       клас

 

Тема:  Додавання і віднімання двоцифрових чисел. Задачі на дві дії.

Мета: Вчити учнів відповідати точно, швидко, конкретно на поставлені запитання. Перевірити вміння додавати і віднімати двоцифрові числа, розв’язувати задачі. Розвивати логічне мислення, увагу, вміння працювати в групі. Виховувати почуття взаємоповаги один до одного.

Обладнання: Палички, картки для усного рахунку, абаки, перфокарти, магнітофон, фішки, медаль.

 

Хід уроку

 

            Учасники гри заходять під пісню «Вчать у школі».

 

І. 1. Вступне слово учителя.

         -  Кожна дитина – це особистість, в кожного є талант. Тільки його потрібно розкрити, над ним треба постійно працювати.

          -   І сьогодні ми проведемо інтелектуальну гру «Самий розумний», потренуємось мислити логічно, відповідати швидко і правильно, дізнаємось, хто виявиться найрозумнішим.

 

2. Представлення команд.

-         Подаруйте посмішку гостям, своїм товаришам.

 

3. Представлення  (2 бали).

         3.1. Кожний учасник називає своє ім’я, підбирає слова-ознаки для виявлення свого характеру.

         Наприклад: Віка – весела, відповідальна, вірна, …

 

         Діти самі будуть оцінювати свої відповіді за допомогою фішок. Але чесно, бо за ними будуть спостерігати гості.

 

3.2. Обчисли (5 балів).

         З допомогою цифр в абаку розв’язати вирази і показати відповідь.

         26 + 13 = 39                     39 – 24 = 15

         83 + 6 = 89                       96 – 63 = 33

         32 + 46 = 78                     89 – 30 = 59

         64 + 5 = 69                       85 – 25 = 60

         Група підтримки виконує завдання на перфокартах – 2 бали.

 

ІІ.  Робота над задачами з підручника.

1.     Розв’язання задачі (5 балів).

1, 3 групи - № 473;

2, 4 групи - № 472;

5 група - № 473

по діях, за вираз додатково по 1 балу.

2.     Психологічне розвантаження.

Вправи для очей: «стовпчики», «маятники», «м’ячики».

3.     Прочитати ребуси по групах ( 2 бали).

 

І 100 рія         Ві 3 на         3 буна        1 окий        Мі 100

 

( історія, вітрина, трибуна, одинокий, місто).

 

4.     Складання фігур з паличок.

1, 3 групи – скласти трикутник з 4 паличок;

2, 4 групи – з 6 паличок скласти 4 однакових трикутники;

5 група – з 10 паличок скласти три рівні чотирикутники.

 

5.     Хвилинка відпочинку.

Група підтримки виконує пісню. Підводимо підсумки. Визначаємо групу, що набрала більше фішок. Кожна група висуває по 1 кращому учаснику.

 

ІІІ.  Заключний етап «Відповідай, не зівай» ( 5 балів).

     В цьому етапі беруть участь 5-6 учасників. Учитель кожному по черзі задає питання. Якщо учень відповідає правильно, то ставить собі фішку на тарілочку справа.

 

Запитання:

1.     Скільки крил у птахів?

2.     Скільки ніжок у стола?

3.     Скільки дітей у парі?

4.     Скільки ніг у карася?

5.     Скільки сторін у прямокутнику?

6.     Скільки сторін у трикутника?


 

1.  Гуска на одній нозі важить 3кг. Скільки кілограмів вона буде важитиме

     на двох ногах?   (3кг)

1.     Що важче 1кг пір’я чи 1кг заліза?  (однаково)

2.     Скільки годин мають дві доби?  (48 годин)

3.     Скільки дециметрів в 1 метрі?  (10 дм)

4.     Скільки сантиметрів в 1 метрі?  (100см)

5.     Кавун важить 3кг та ще стільки. Скільки важить його половина?  (3кг)

 

1.     Петрик задумав число. Якщо до нього додати 6 і 4, то буде 25. Яке число він задумав?  (15)

2.     Скільки років Оксані, якщо, коли до її років додати 6 і 3, то їй буде 17 років.  (8 років)

3.     Андрій задумав число, коли від нього відняти 6 і 4, то одержимо 12. Яке число він задумав?  (22)

4.     Покупка коштує 23 грн. Якими копюрами без здачі можна за неї заплатити?

5.     Покупка коштує 14 грн. Якими копюрами без здачі можна за неї заплатити?

6.     Покупка коштує 19 грн. Якими копюрами без здачі можна за неї заплатити?

 

1.       Як називаються числа при відніманні?

2.       Як називаються числа при додаванні?

3.       Як знайти периметр?

4.       Як знайти невідомий доданок?

5.       Як знайти невідоме зменшуване?

6.       Периметр прямокутника 12см. Якої довжини можуть бути сторони цього прямокутника?

 

1.        Брат з’їв 12 слив, сестра – 16. Скільки слив з’їла їх бабуся?

2.        Оленка розв’язала 6 ребусів, а кросвордів менше. Яке найбільше число кросвордів вона могла розв’язати?

3.        Оля старша за Івана на 5 років. На скільки старша вона буде через

4 роки?

4.        Син мого батька, а мені не брат. Хто це?

5.        На галявині гралися зайці. Всього 18 вух. 4 зайці побігло. Скільки зайців залишилося?

6.        Бабуся попросила внука купити 2 десятки яєць. Він купив 21 яйце. Чи виконав онук прохання бабусі?

 

IV. Підбиття підсумків.

         Кожний рахує скільки в нього фішок. Визначаємо переможця.

         Вітаємо переможця та всіх учасників гри.

 

                                                        Троценко Галина Миколаївна,

                                                        м. Умань  Черкаська обл.

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (28.10.2008)
Переглядів: 4849 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!