Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Тема. Звуки [з], [з'], позначення їх буквою З. Дзвінке вимовляння цих звуків у кінці слів і складів. Опрацювання тексту "Весела зима". Мета: ознайомити учнів із літерою З(зе), її назвою та звуковим значенням; учити дітей правильно артикулювати звуки[з], [з'] ; вправляти в читанні складів та слів із літерою З; збагачувати активний словник учнів; розвивати їх уважність, спостережливість, логічне мислення; виховувати любов до читання книг. Обладнання: Буквар: підручник для 1класу/ М.С.Вашуленко, літери на картках розрізної азбуки, комп'ютер, презентація ppt. Хід уроку І. Організаційний момент Ось і все, дзвенить дзвінок, В гості йде до нас урок. На місця треба сідати, Час урок розпочинати. ІІ. Актуалізація вивченого матеріалу Увага! Увага! Хлопчики
і дівчатка, сьогодні до нас на урок завітала казка. Казка - це чарівна країна,
де добро, правда, чесність і справедливість завжди перемагають зло. Казок
чимало є на світі. Давайте зараз відгадаємо назву казки, яка завітала до нас у
гості. Я по коробу метений, Я на яйцях спечений. Я од баби втік Та од діда втік - І від тебе втечу! «Колобок" - Молодці, ви впізнали
цього симпатичного казкового героя. Слайд №
1 «Малюнок Колобка» 1. Повторення вивчених
літер. Назвіть попорядку всі
літери у слові колобок - Починаємо казку. Спекла баба Колобок. Поклала його на підвіконня, а він- скік на призьбу і покотився по доріжці. Дивиться: на доріжці літери лежать і плачуть, а підвестися не можуть. Хотів Колобок підняти їх, а літери сердяться, бо не знає Колобок, як вони називаються. Допоможемо йому! -Колобку, Колобку, я тебе з’їм - Не їж мене, Вовчику-братику, я будь-яку твою
загадку відгадаю. Добре. Я тобі розповім віршик, а ти спробуєш
відгадати, який же звук тут найчастіше зустрічається. - Давайте, діти, допоможемо Колобку виконати
завдання. Зима
морозяна надворі. Замети
білі на землі. Зорюють
в небі ясні зорі. Заснули
зайчики малі. - Звук [з] 1. Артикуляція звуків [з],[з’], , визначення їх за
звучанням. Гра "Повтори останній склад” Вовк Учні Вибігла коза за-за-за. Поїхали вози зи-зи-зи. Випасли козу зу-зу-зу. Ведмідь у тайзі зі-зі-зі. 2. Добирання
слів зі звуками [з],[з’] у різних позиціях – А ось і останнє завдання, яке загадав
Вовк. Слухайте слова і скажіть де
зустрічаються звуки [з],[з’] – на початку, в середині, в кінці слова. Зошит, казочка, мороз, зірка, віз, коза) Похвалив Вовк Колобка і
запропонував розім’ятися, щоб легше подорожувалося. ІV. Фізкультхвилинка Я малюю зайчика для вас – раз! Це у нього голова – два! Це у нього вуха догори – три! Це стирчить у нього хвостик
сірий – чотири! Це очиці весело горять –
п’ять! Один, два, три, чотири, п’ять
– нам потрібно спочивать! Тож піднімем руки вгору Та подивимось на зорі. А тепер всі руки в боки – Як зайчики – скоки, скоки! V. Робота над новим матеріалом. Ознайомлення з літерою З(зе) 1. Демонстрація літери З ( великої та
маленької) Аналіз літери, порівняння
великої та малої літери. 2. Вивчення віршика Наосоння змій повзе, Вигнувсь
він, як буква З. Буква З,
як цифра 3 Щоб завчити, повтори. 3. Називання слів з звуками[з],[з’] Слайд 8 «Малюнок з буквою З» Назвіть слова
з звуками [з],[з’] VІ. Робота в зошиті "Супутник Букваря. Від А до Я” Зустріч з Ведмедиком -
Котиться
веселий Колобок далі, а назустріч йому
Ведмідь Слайд 9 « Колобок і Ведмідь» -Колобку, Колобку, я тебе з’їм. -
Не їж
мене, я тобі допоможу домашнє завдання
виконати. Мудра Сова загадала мені скласти звукові моделі до
слів. Побудова
звукових моделей до слів. 2.Написання друкованих літер З і з - Подякував Ведмедик Колобкові і він покотився
далі. VІІ. Робота за "Букварем” Зустріч з Лисичкою. -
Котиться
Колобок далі, а назустріч виходить хитра , довгохвоста… (Лисичка) Слайд 10 « Колобок і Лисичка» -
Що
каже Лисичка Колобкові? -
Що
відповідає Колобок? (Не їж мене, я тобі
пісеньку заспіваю) -
А
Лисичка була дуже хитрою, вона й говорить:”Гарно Колобочку, ти співаєш, але я
все одно тебе з’їм, бо з моїм завданням ти не впораєшся!” А мені допоможуть діти! Прочитайте мені будь ласка текст. Чи ви ж мабуть
не вмієте читати? -
Діти,
покажемо Лисичці, як ми вміємо читати. 1. Читання складів, слів із зіставленням
звуків [з]-[с], [з’]-[с’] 2. Читання колонок слів. Лексична робота -
Прочитайте
пари слів. Що ви помітили? Що змінилося? Чому? 3. Читання та тлумачення фразеологізмів Слайд 11 Не водити за носа. Не задирати носа. Не показувати носа. Не водити за носа – не обманювати. Не задирати носа – не
хвастатися. Не показувати носа – не виходити . 4. Робота над текстом "Весела зима” Весела зима Настала зима. Мороз прикрасив візерунками
вікна. Замурував у лід ріки, озера,
ставки. Тато залив коло дому ковзанку. Ми стали на
ковзани – і на ковзанку! А Дмитрик посадив малу Зіну на сани і везе.
Повезло Зіні! Зима морозна, але весела! а) Вступна бесіда. -
Яка
зараз пора року? -
Які
ознаки зими ви можете назвати? -
Як ви
граєтесь і відпочиваєте взимку? б) Слухання тексту. -
Послухайте
текст і запам’ятайте імена дітей. в) Вправляння у читанні "важких” слів. Словникова
робота. ( Настала, прикрасив, замурував,
візерунками, ковзанку, повезло) г) Читання "ланцюжком”. г) Читання на увагу. Учитель читає початок речення, а учні продовжують. д) Читання та заучування скоромовки. VІІІ. Підсумок уроку
Слайд 12 «Колобок» -
Діти,
чи сподобався вам Колобок? -
Сподобався
він і Лисичці-сестричці, тому що він був мудрим, тому що він мав друзів-
помічників, тому і відпустила Лисичка Колобка. -
Котиться
він по нашій планеті, подорожує. -
Чи
сподобалась вам казка? Чим сподобалась? Що навчила вона нас? Чи хочете ви ще
зустрічатися з казковими героями? -
Ми
обов’язково зустрінемось з новою казкою і допоможемо героям. Хіміч Тетяна Петрівна, вчитель початкових класів Бесідського НВО "ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок" Ставищенського району | |
| Переглядів: 3508 | Рейтинг: 5.0/1 |
| Всього коментарів: 0 | |
