Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Закріплення звукового значення букви «же». Опрацювання української народної казки «Лисичка та Журавель». Робота з дитячою книгою
|
Тема. Закріплення звукового значення букви «же». Опрацювання української народної казки «Лисичка та Журавель». Робота з дитячою книгою.
Мета: Закріплювати звукове значення букви «же»,вміння читати слова; виконувати звуко-буквений аналіз. Навчити дітей використовувати в діалогічному мовленні виразні засоби, емоційно, виразно передавати зміст казки; розширювати мовлення учнів, увагу, читацьку пам’ять; сприяти вихованню любові до рідного слова, мови, пісні ;почуття поваги до людей, вміння дружити. Обладнання: «Буквар» М.С. Вашуленко, М.Ф. Скрипченко; таблиці «Казкове місто Алфавіт», мобільні телефони; зошити; картки схем слів; дитячі книжки «Лисичка та Журавель» ; предметні малюнки до казки ; магнітофонний запис музики. Тип уроку: урок з використанням інтерактивних технологій. ХІД УРОКУ І.Організаційна частина
1. Створення емоційного настрою уроку Всі почули ви дзвінок - Він покликав на урок. Кожен з вас вже постарався, До уроку готувався. Тож дивіз тепер згадаймо І урок вже починаймо. Красиво читаємо! Чітко відповідаємо! Мовлення розвиваємо! ІІ. Актуалізація знань учнів.Мотивація. 1. Повторення та закріплення звукового значення букви «же». а) артикуляційна розминка: - Вимовте скоромовку спочатку повільно, потім швидше і ще швидше. Скоромовка: Жали женчики,жали, Серпики поламали. Серпики золоті, Женчики молоді. - Мені подобається, як ви працювали. б) перевірка увагою: - Приготуйтесь уважно стежити, слухати і розуміти почуте. Учитель Учні Як діждемо зими літа То напиляємо жита нажнемо Літечко холодненьке тепленьке Яєчко золотеньке Жито - Дуже добре! в) виділення на слух слів зі звуком [ ж ]. Учитель читає вірш І. Січовика,учні повинні запам’ятати слова з виученим звуком. - Ти,журавлику, літаєш Кожен день із краю в край. - Може,любий друже,знаєш, Який буде урожай ? - Які слова із звуком [ж] ви запам’ятали ? (Журавлику, кожен, може, урожай) - Який цей звук за звучанням ? (Приголосний, твердий) - Якою буквою він позначається ? (Буквою «же») - Покажіть букву «же» у касі букв. (9-та) 2.Гра «Хто більше» «Мозковий штурм» Працюємо в групах . - Хто більше придумає і запише слів зі звуком [ж] за 1 хвилину. Кожна група зачитує свої слова.Визначається хто перший більше записав слів. (Жаба, ріжки, ложка, жмурити, смужка, ніж, вуж…) - Молодці, ви справились із завданням, працювали оперативно, злагоджено, як команда. 3.До схем добрати слова: - Діти, слова і схеми слів переплутались, допоможіть дібрати до слів їх звукові схеми. [-o-] жук вуж [-o=][=o-] жовтень [-o][-o=] [-o-] журавель [-o-][-o=] жито жайвір [-o][-o][-o=] жолудь [-o][-o] -Так, саме це я хотіла почути. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА Журавель шукає броду – Жабенятко – скік у воду. Жук до жаби: -Жу –жу – жу ! Журавлеві розкажу ! (О.Кононенко.) ІІІ.Оголошення,представлення теми та очікуваних навчальних результатів. \На дошці таблиця з мобільними телефонами \ - Правильно натиснувши кнопки на мобільних телефонах, ви дізнаєтесь тему нашого уроку. Робота у групах. (Казка «Лисичка та Журавель») ІV.Вивчення нового матеріалу.
Опрацювання української народної казки «Лисичка та Журавель». - Перш ніж увійти у казку, прочитаємо слова,які приготували для вас Лисичка та Журавель. 1. Словникова робота. Подружилися – потоваришували, заприятелювали. Вгощу – пригощу,почастую,нагодую. Призволяйся – їж, пригощайся. Погордувати – поставитися до кого – не будь зневажливо, зверхньо, презирливо. Випорожнити – робити порожнім. Гостина – похід у гості. Пісним голосом – нудним,нецікавим голосом. - Добре! Так, це правильно. 2.Читання колонки слів.Гра «Луна» (с.104-105). Робота з «Букварем». «Мікрофон». а ) прочитайте гордовито – 1 ряд ; - Ваша група робить успіхи! б ) прочитайте з сумом -2 ряд ; в ) прочитайте із захопленням. - Мені приємно з вами працювати. 3.Читання казки /уривку / «Лисичка та Журавель » а ) читання вчителем. - Чому Лисичка запросила Журавля на гостину ? б ) читання учнями / напівголосно, самостійно /. - А знаєте, що було далі ? Розкажіть. - А ось до нас прийшли гості ! в ) інсценування казки: «Лисичка та Журавель» - Давайте поаплодуємо учням за гарну виставу. 4.Знайомство з дитячою книгою ( подарунок: Лисичка дарує кожному учневі книгу –українську народну казку «Лисичка та Журавель») а )читання казки учителем; б )вправи на миттєве сприймання тексту: - Я початок – ви кінець речення. 5. Робота над змістом казки. - На що сподівалася Лисичка, коли запросила на гостину Журавля ? (Обхитрувати,обдурити) - На що сподівався Журавлик, коли запросив Лисичку ? (Віддячити) - Як частувала Лисичка ? Зачитайте. - Чи гостинною вона була ? (Ні) - Як пригощав Журавель ? Зачитайте. 6.Читання казки кращими учнями. 7.Вправа «Мікрофон». - Читайте швидко,чітко, не перебивайте один одного. 8.Визначення головної думки казки. Робота над прислів’ями. - У чому головна думка казки ? 1)Технологія «Метод Прес». а ) визначте свою власну думку,починаючи зі слів: « Я вважаю,що _________». б ) поясніть причину виникнення цієї думки: «Чому ________, тому що _________» в ) наведіть приклади із цієї казки на підтримку вашої позиції: «Наприклад: » г ) узагальніть свою думку,зробіть висновок,починаючи зі слів: «Отже ________» - Чи тільки птахів і тварин вона стосується? - Яких людей зобразив автор казки? - Які ви знаєте прислів’я про дружбу? 2) Робота над прислів’ями. - Ми вивчали прислів’я про дружбу, давайте їх пригадаємо. З добрим дружись, а лихих стережись. Дружба міцніша від кам’них стін. Яку дружбу заведеш, таке й життя поведеш. Дружба – найбільший скарб. Робота у зошиті - Останнє прислів’я надрукуйте у зошитах. V. Підсумок уроку. а) - Яку казку ви читали? (Українську народну казку «Лисичка та журавель») - Що засуджується у казці? (Жадібність, негостинність, хитрість, зневажливість, неможливість потоваришувати) - Чому вчить казка? (Бути гарним товаришем, гостинним хазяїном, бути не жадібним, …) -Що у казці вам найбільше запам’яталось? б) КРОСВОРД 1. Хоч не шию я ніколи, а голок завжди доволі. (Їжак) 2. По траві повзла змія. Налякався добре я. Від гадюки біг чимдуж, а то виявився (вуж). 3. У зеленому жакеті галасує в очереті, хоч і плавати мастак, а не риба і не рак (Жабка). 4. Дивний ключ летить у небі, Не залізний, а пташиний. Цим ключем в осінній млі Відлітають (журавлі). -Яка буква однакова в цих словах? (Буква «же») - За що подякуємо нашому уроку? - Ви молодці! Який ви гарний клас! -Пропоную продемонструвати свій настрій: Діти хором промовляють слова: Працювали всі старанно І почули у кінці, Що у нашім першім класі Діти – просто молодці! -Розкажіть своїм рідним казку, яку ви сьогодні вивчили на уроці. Дика Олена В’ячеславівна, вчитель початкових класів Калинівської Зош І-ІІІ ступенів №2 Васильківського району
| |
| Переглядів: 4318 | Рейтинг: 3.0/2 |
| Всього коментарів: 0 | |
