Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Складання і розв’язання прикладів на додавання і віднімання
Тема. Складання і розв’язання прикладів на додавання і віднімання.
Мета: удосконалювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 10; закріплювати навички порівняння чисел; складати і розв*зувати приклади на додавання і віднімання за малюнками; розвивати уважність, пізнавальний інтерес учнів; виховувати охайність і старанність в роботі та бажання вчитися. Тип: комбінований. Обладнання: макети казкових героїв; індивідуальний лічильний матеріал; картки з прикладами;поштові листівки; малюнки машин,будиночків. Хід уроку: І. Організація початку уроку. Пролунав дзвінок- Починаємо урок. Працювати старанно, Щоб почути у кінці, Що у нашім 1-м класі Діти просто мо-лод-ці! Любі діти ,у наш клас Завітали люди ширі. Привітайте в добрий час Гостей посмішкою й миром. - Діти, у мене зараз дуже хороший настрій,ось такий: (Вчитель показує намальоване обличчя з посмішкою). - А у вас? Намалюйте олівчиками свій настрій. - Я хочу,щоб у вас хороший настрій не змінився до кінця уроку. - А чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? (Відповідь дітей). Бажаю вам,щоб ваші сподівання всі збулися. ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Сьогодні у нас незвичайний, казковий урок. Ми будемо складати і розв'язувати приклади на додавання і віднімання.А ще до нас завітають герої з відомої вам казки «Колобок.» Давайте разом пригадаємо казку. Кого з звірів на своєму шляху зустрів Колобок? (Учні називають казкових героїв,вчитель вивішує звірів на дошці). А хто мені скаже чим закінчилася казка?(Відповідь дітей).Діти, ми з вами будемо робити добру справу - рятуватимемо Колобка. - А ви хочите, щоб в цій казці був хороший кінець?(відповіді учнів) - Для нас лісові звірі принесли завдання.Якщо ми з ним впораємося, то наш Колобок буде й далі жити з бабусею і дідусем. ІІІ.Контроль,корекція й закріплення знань. Перед тим, як прочитати завдання Зайчика, ми з вами пригадаємо,що вчили на попередніх уроках. 1.Поставте правильний знак «>», « < « чи «=». -Молодці, діти, моє завдання ви виконали. Тепер слухайте завдання від Зайчика.( Вчитель дістає конверт і оголошує завдання).Він хоче , щоб ви заселили будиночки. Гра «Засели будиночки». У вас на партах є картки з прикладами. Потрібно розв*язати при- клад і поставити його до відповідного будинку. 4+4= 5+5= 6+2= 6+4= 5+3= 8+2= 2+6= 4+6= -Молодці,справились всі з завданням Зайчика. Він не з*їсть Колобка. ІV. Фізкультхвилинка. Травичка низенька,низенька, Дерева високі,високі. Вітер дерева гойдає, колише, То вліво,то вправо нахиляє То вперед,назад хилить. Птахи летять,відлітають, А діти тихенько за парти сідають. Дружно сіли.Стало тихо. Колобку не буде лиха. Він співає,він сміється, Бо вже другом нам зоветься. V. Продовження роботи. (Опрацювання нового матеріалу.) -Діти,а зараз ми повинні виконати завдання Вовка.Він хоче побачити як ми складаємо приклади на додавання і віднімання. 1. Робота з дидактичним матеріалом. -У вас на партах лежать картки з машинами.Ви повинні скласти приклади на додавання і віднімання. У гаражі стояло п*ять (5) машин.Дістаньте їх і полічіть.Три (3) машини виїхало з гаража в поле. Скільки машин залишилося?(2). Хто з вас піде до дошки і запише приклад? ( Всі останні учні записують приклад в зошит). Вчитель нагадує про правила сидіння за партою під час письма.) Хто мені скаже, як називаються числа при відніманні? 5 - 3 = 2 Зменшуване від*ємник різниця 2. На полі працювало три (3) машини, на допомогу приїхало ще дві (2) машини.Скільки машин стало працювати на полі?Хто запише приклад біля дошки? Пригадайте,як називаються числа при додаванні? 3 + 2 = 5 Доданок доданок сума Молодці, і це завдання ви виконали. Вовк також відпустив Колобка. VІ. Робота з підручником. Послухайте завдання від Ведмедика. Номер в книзі ви знайдіть, Приклади ви ці складіть. Прийшов час вже показати, Чи вмієте ви рахувати. Розгляньте перший малюнок у підручнику на сторінці 44.Складіть і запишіть приклад на додавання числа 1. Йдуть у бій солдати олов*яні. Їх серця хоробрі,полум*яні! Нумо про них приклади складать. Ось 4 і 1. Всіх - буде...(п*ять.) (один учень пише на дошці інші в зошитах) 4+1=5 А тепер складіть на віднімання. Бачите: поранений останній. 5 – 4 = 1 -Ой, які ви в мене молодці! Ведмедик теж не з*їв Колобка. Залишилося у нас останнє завдання від хитрої Лисички. Ф І З К У Л Ь Т П А У З А.(вправи для пальчиків)
VІІ.Робота в зошитах з друкованою основою..
Лисичка хоче, щоб ви склали приклади за малюнком в зошиті і записали.(ст.24.зав. 2.) 1.Скільки всього морквинок? (6).Скільки морквинок забрали? (2.)Скільки залишилося? (4). Запишіть внизу під малюнком приклад. 6 – 2 = 4 2. Подивіться на другий малюнок.Скільки всього бананів на малюнку?(8). Скільки бананів забрали?(3). Скільки залишилося? (5). Запишіть приклад 8 – 3 = 5 (вчитель звертає увагу на осанку та каліграфію) Молодці!!! Ви виконали і це завдання.Лисичка побачила, як ви гарно вмієте складати приклади на додавання і віднімання. Вона не стала їсти Колобка, а відпустила.Тепер у цій казці хороший кінець.Ми врятували Колобка. VІІІ. Підсумок уроку -Діти, чи справдилися ваші сподівання?(відповіді дітей) Який настрій у вас на кінець уроку? Намалюйте і покажіть.(діти показують намальовані обличчя) Я дуже рада,що у Вас гарний настрій.Ми з вами зробили гарну справу,врятували Колобка. Вчитель. Всі ви, діти – молодці, Гарно працювали! Але дзвоник пролунав, Він мені і вам сказав, Що урок вже час кінчати, Треба йти відпочивати. Учениця. Шановні гості! Спасибі, що знайшли час, Прийшли до нас Якщо Ваша ласка, То приходьте до нас,ще будь – ласка. Довга Оксана Петрівна, учитель початкових класів.
Карабинівська школа Павлоградського району Дніпропетровської обл. За матеріалами: Освіта.ua | |
| Переглядів: 2999 | Рейтинг: 5.0/1 |
| Всього коментарів: 0 | |
