Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Закріплення знань. Виразне читання слів з вивченими буквами, складання речень, повторення написання великої букви у словах
Тема. Закріплення знань. Виразне читання слів з вивченими буквами, складання речень, повторення написання великої букви у словах.
Мета. Закріпити знання учнів про вивчені букви, виразно читати слова та речення, вміти будувати речення з даними словами. Закріплювати написання великої букви у словах. Працювати над розвитком зв’язного мовлення учнів. Виховувати бажання знати більше про народні свята, виховувати інтерес до читання. Обладнання. Таблиці слів, складів, картки із завданням у групах, парах, малюнки ( дині, малини, лимона, картоплі, моркви), малюнки дівчини Зими, Літа, сніжинки із завданнями, квіти. Хід уроку
І.Організаційний момент. Психологічний супровід на урок. Встаньте, діти, всі рівненько, Посміхніться всі гарненько, Посміхніться всі до мене. Посміхніться до гостей, Привітайтесь: « Добрий день!» Привітали гостей, що до нас завітали Хочу чути, чого б ви усім побажали: - Всім присутнім здоров’я ми зичимо й добра - А тепер до роботи нам братись пора. ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Сьогодні у нас незвичайний урок Сьогодні ми зробимо ще один крок В країну чудову, в країну казкову, Що так нас чарує й збагачує мову. Тож сядьте рівненько, будьте уважні, Щоб працювати було вам неважко. 2.Звучить пісня про свято Стрітення. - Про яке свято співається в цій пісні? - А що ви, діти, знаєте про це свято? (Відповіді учнів. Мені бабуся розповідала, що цього дня вона ходить до церкви святити воду і свічки. Потім ці свічки запалює під час грози, бо вони захищають людей.) 3.Бесіда про свято Стрітення. На останній місяць зими випадає одне з найбільших свят – Стрітення, яке відзначають 15 лютого. Кожного року в один і той же день зустрічаються Зима і Літо. Вони сперечаються, кому слід піти далі, а кому вернутися. Вважалося, що той хто переможе, той і буде правувати далі. Ось і у нас сьогодні на уроці зустрілися Зима і Літо. Зима пропонує поборотися. Вона підготувала завдання. Ми з вами повинні допомогти Літові справитися із цими завданнями. Ви згодні? Тоді працюємо всі старанно. У нас у класі є учні, які вміють гарно читати. Тому я задала їм завдання, разом з батьками в бібліотеці відшукати повідомлення про Стрітення і розповісти нам на уроці. (Повідомлення учнів про свято Стрітення.) 1.Посвячена вода, за народними уявленнями, має надзвичайну магічну силу, вона є цілющою. Нею можна лікуватися не тільки людям, але цією водою можна лікувати худобу,птицю, бджіл. 2.Я дізнався, що цього дня господарі ворожать на майбутній урожай, виставляючи на ніч тарілку з зерном за поріг. Якщо зранку зерно вкрите росою, значить урожай буде добрий, а якщо роси нема, значить, поганий. ІІІ. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.
1завдання (на сніжинці підготувала Зима.) Пригадайте скоромовки та чистомовки. ( Учні промовляють вивчені чистомовки та скоромовки). ( Сніжинка тане, а на чарівній галявині з’являється квітка). 2 завдання. Фронтальне бліц – опитування -З чого складаються слова? -З чого складаються речення? - Які є звуки? - Скільки голосних в українській мові? Назвіть їх. - Який приголосний звук завжди м’який? - Яка буква не позначає жодного звука? (Після виконання цього завдання ще одна квіточка розцвітає на галявині). 3 завдання. Перевірка читацьких навичок. (Прочитати слова з дошки. Назвати в них голосні і приголосні звуки). Пісня літо зоря Дятел земля няня Рядок тигр теля Буря сяйво ягода 4 завдання. Гра « Допоможи Сонечку». ЛЯ РЯ ТЯ НЯ ЯБ СІ …лька Знан… Взут… …луня Зві…та 5 завдання. Хвилинка відпочинку. 6 завдання. Повторення правила вживання великої букви в словах. - Яку букву потрібно вставити в словах? Я я Лілі… …на …ків Зо… Марі.. Ліді… 7 завдання. ( Робота з деформованими словами). Зима лютує, що ми так гарно працюємо на уроці. Знайдіть і прочитайте приховані слова. як -ма ня – яг ма-ра да – яго ля – зу -зо на – яли ся - Ле ця – ни – су 8 завдання. Робота у групах. (Із даних букв скласти слово, вийти групою до дошки і утворити слово). (Для перевірки учитель зачитує загадки). Загадки. 1 група Ця дівка під сонечком щедрим зростала, Земелька водою її напувала, Тому вона така соковита, ЇЇ соку смачного Вам треба попити. ( Морква). ( Повідомлення учителя). Морква цінна вмістом вітаміну А, який називають вітаміном росту. Тому дітям, щоб гарно рости треба їсти моркву. 2 група На городі господиня – пахуча, кругла, спіла … ( Диня). Диня, як і кавун має здатність всмоктувати і виводити з організму людини накопичені там шкідливі речовини. 3 група І печуть мене, і варять мене. І їдять, і хвалять, бо я добра. ( Картопля). Картоплю ще називають «другим» хлібом. Досвідчені кулінари стверджують, що з картоплею і з неї можна приготувати 999 страв. 4 група Що це? Жовте сонечко, На долонечці, Його вкусив, Лице скривив? ( Лимон). Користь лимона полягає у наявності в ньому вітаміна С. Лимонний сік вживають при високій температурі. 5 група Рожева і пахуча, На кущику росте, Зірвать простягнеш руку, Подряпає тебе. ( Малина). Малинове варення вживають з лікувальною метою при простуді. 9 завдання. Робота в парах. Із даних слів скласти і прочитати речення. 1 ряд (читають, Діти, букваря, з) Діти читають з букваря. 2 ряд (школі, любить, Оленка, співати, у) Оленка любить співати у школі. 3 ряд (у, Сонечко, світить, небі) Сонечко світить у небі. 10 завдання. Підсумок уроку. - Діти! Подивіться на нашу чарівну галявину. Якою вона стала? - А чому вона стала такою гарною? - Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? - Я хочу, щоб ви сьогодні розповіли своїм рідним про свято Стрітення. Додаток
- Де людина здобуває знання?
- Чому потрібно вчитися? - Як навчатися протягом усього життя? - Яку роль відіграють знання в житті людини, країни? Правила поводження з книгою
- Брати книгу чистими руками. - Не перегинати сторінок. - Не класти в книжку інші предмети. - Не читати під час вживання їжі. - Обгорнути книжку, щоб довше служила. Розум без книги, як … птах без крил. Золото добувають із землі, а знання… із книг. Хто багато читає, той багато знає. Як навчатись протягом усього життя - Багато читай. - Вивчай хоча б одну іноземну мову. - Відвідуй музеї, бібліотеки, концерти. - Записуйся в різні гуртки школи. - Багато спілкуйся з цікавими людьми. - Користуйся комп'ютером, Інтернетом. - Багато подорожуй. Золотарьова Людмила Іванівна, учитель початкових класів.
Решетилівська школа Полтавської обл. За матеріалами: Освіта.ua | |
| Переглядів: 4082 | Рейтинг: 5.0/1 |
| Всього коментарів: 0 | |
