Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Узагальнення вивченого матеріалу
Тема. Узагальнення вивченого матеріалу.
Мета. Закріплювати вміння учнів виконувати дії додавання і віднімання з переходом через десяток і в межах другого десятка, повторити правило про порядок виконання дій у виразах із дужками, вдосконалювати вміння розв’язувати задачі; ознайомити із поспівкою «7 нот», значенням понять «хор», «диригент», «оркестр», виховувати любов до музики як виду мистецтва. Обладнання: таблиці, плакат із записаним девізом, картки оперативного контролю, ілюстрації із зображенням музичних інструментів, аудіозапис музики П. І. Чайковського «Вальс квітів», сигнальні картки. Хід уроку
І. Організаційна частина. Девіз уроку: Вчись, школяре, рахувати, Танцювати і співати. Без прекрасного в серцях – Сума знань – холодний цвях. Вчитель. – Я не випадково почала урок цим віршем. Ми живемо в час великих досягнень науки і техніки, час, коли людина сягнула в незвідані простори космосу, підкорила природу. Але, щоб душа наша не стала пусткою, щоб у ній залишилося місце для краси, то ми сьогодні спробуємо поєднати красиве й корисне. ІІ. Повідомлення теми уроку.
Спробуємо поєднати математику з музикою. Ми будемо працювати над арифметичним змістом математичних знаків дій (закріпимо обчислення значень виразів з дуками) і поєднаємо їх з музичними знаками (нотами, нотним станом). ІІІ. Актуалізація опорних знань, розвиток образного мислення.
- І перший крок у цьому ми зробимо, пригадавши, які математичні знаки дій ви вивчили. -- , +, =, ( ), - А з якими знаками ви знайомились на уроці музики? ( Ноти, нотний стан). - Чи є щось спільне між цими знаками? - З чим у вашій уяві асоціюється знак - , + ? ІV. Каліграфічна вправа.
-Каліграфічно запишіть рядочок якого – небудь із знаків, виставлених на дошці. V. Усна лічба.
- А тепер спробуємо, поєднуючи мову математики і музики, створити «Симфонію математичних знаків». 1. Відгадування ребуса. Спів поспівки. - Назвати числа у порядку спадання. Що цікавого ви помітили? (Кожне число на 1 менше від попереднього). Що ми робили, щоб з числа 20 отримати 19? За допомогою якого знака запишемо дію віднімання? Який вислів зашифрований? Сім всього є нот на світі - Як же називаються ці сім нот? Давайте їх назвемо. - Які ноти зашифровано? (Фа, ля). Зараз спробуємо проказати цю розспівочку і проплескати її ритм. Сім всього є нот на світі – до, ре, мі, фа, соль, ля, сі. Ти запам’ятай ці ноти і у зошит запиши. - Послухайте мелодію (спів вчителем). Заспіваймо разом ( спів поспівки учнями). Після виконання цього завдання викладаємо ноту на зображення нотного стану. 2. Складання виразів та обчислення їх значень. VІ. Повторення вивченого. 1. Наступним етапом нашого уроку буде виконання завдань на порівняння чисел і значень виразів. 9…19 7+8…19 17- 9…12-3 10…5 15…6+6 9+7…9+5 11…11 13…8+5 3+7…4+8 Вчитель пропонує учням самостійно вибрати і розв’язати завдання, а про свій вибір сповістити сигнальною карткою. Після перевірки й оцінювання знань виставити ноти . 2. - Отже, запис нашої симфонії збагатився новими знаками. А який ще знак залишилося викласти? ( ). - Як обчислюємо вирази із дужками ( повторити правило). Робота з підручником - №211 ( з коментуванням). Викласти ноту . 3. - Тепер настав час, щоб симфонія математичних знаків прозвучала. На дошці викладено нотний запис пісні А. Філіпченка «Сніг – сніжок». Короткий аналіз нотного запису. • Які ноти за тривалістю використані у записі? • Які ноти за висотою використані? - Ця мелодія – це тільки початок пісні, яку ми сьогодні вивчимо. Розповідається в ній про зиму, про пташок. ( Вчитель співає пісню А. Філіпенка «Сніг – сніжок»). Бесіда за прослуханим, розучування й спів пісні. 4. Робота над задачею. - Але не тільки діти люблять гуртом співати. Люблять співати разом і котики. Давайте розглянемо малюнок і складем задачу. У хорі співало 8 котиків і 4 кішки. Скільки всього було учасників хору? Аналіз задачі й запис розв’язання. - Яку задачу можна скласти за цими даними, щоб використати інші математичні знаки? ( На скільки більше було котів, ніж кішок? На скільки менше було кішок, ніж котів?) 5. Ознайомлення із поняттями «хор», «диригент», «оркестр». - у нашій задачі прозвучало слово хор. А хто ж може пояснити його значення? Хор – колектив співаків, які виконують вокальну музику. Співаків хору називають хористами. Хором керує диригент. Диригент керує не тільки хором, але й оркестром. Оркестр – колектив виконавців на різних інструментах. Вчитель. – Зараз ми з вами спробуємо створити власний оркестр. А от хто на якому інструменті гратиме, ви дізнаєтесь тоді, коли подолаєте відстань музичними сходинками. Учні працюють із картками оперативного контролю, які містять приклади із однаковим відповідями і розраховані на кілька варіантів. Відповіді – це ключики до вибору музичного інструменту. 6. Слухання музики. Діти слухають музику П. І. Чайковського «Вальс квітів» й імітують гру на музичних інструментах. Бесіда за прослуханим. - Чи сподобалась вам музика? Який її характер? Які почуття вона викликала? Це грав симфонічний оркестр. А наш край славиться народними музиками. До складу таких музик входять: скрипка, цимбали, бубон, сопілка. 7. Складання танграма. Є багато умільців, які власноручно виготовляють музичні інструменти. Зараз ми, ставши такими умільцями, спробуємо виготовити цимбали. Для цього ми повинні із даних геометричних фігур скласти зображення цього інструмента. (Вибираємо 2 команди – хлопчиків і дівчаток, влаштовуємо змагання на вправніших умільців). Після завершення змагань вияснити, які геометричні фігури ми використали. VІІ. Домашнє завдання.
Учням пропонується диференційоване завдання за підручником. VІІІ. Підсумок уроку.
Вчитель. – Пропоную вам, дорогі діти, звернутися до нашого девізу уроку. Я думаю, що ті знання, які ми сьогодні закріпили, не будуть холодити вашого серденька, бо його зігріватиме та прекрасна й добра музика, яка сьогодні звучала. Отже, якщо ви вважаєте, що наша спроба поєднати корисне ( математичні знання) із красивим (музикою й співом) була вдалою, то на личках, які є у вас на партах, зобразіть відповідний смайлик. | |
| Переглядів: 1434 | Рейтинг: 0.0/0 |
| Всього коментарів: 0 | |
