Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Тема уроку: Звук [п], позначення його буквою «пе». Удосконалення навичок звукового аналізу слів. Мета уроку: Вчити дітей правильно вимовляти звук «п» та виділяти його з різних мовних позицій, будувати звукові моделі, читати склади, слова і речення з новою буквою. Розвивати уміння ділити слова на склади, розрізняти голосні і приголосні звуки, визначати кількість речень у тексті. Збагачувати словниковий запас, удосконалювати уміння інтонаційно читати речення. Виховувати повагу до народних традицій. Обладнання: таблиці складів, роздатковий матеріал, предметні малюнки. Хід уроку І . Організація дітей до роботи Вчитель: Уяви, що нині літо: Спека, сонечко, трава, Що цвіте навколо липа, В класі творяться дива! - Яке диво ви хотіли б створити сьогодні на уроці? Що для цього потрібно? Отже, щоб створити диво, потрібно дотримуватись девізу: « Працюй з нами, працюй, як ми, працюй краще за нас!» ІІ. Актуалізація опорних знань Мотивація навчальної діяльності Вчитель: - Пригадайте : - З чого складається мова? - Які бувають звуки? - Як вимовляються голосні і приголосні звуки? - Чим позначаються звуки на письмі? Робота в парах. Гра «ЛОТО» (З розрізаних складів скласти слова, визначити в них наголос , побудувати звукові моделі.) ВІ – НОК, КА – ЛИ – НА , ВУ – ЛИ – КИ, ПИ –ЛИП. Скласти речення зі словом ВІНОК, визначити кількість слів у ньому. Побудувати модель цього речення. Діти виконують завдання і зустрічаються з труднощами при складанні слова ПИЛИП, адже велику букву П вони ще не вивчали. - Що потрібно знати для того , щоб скласти слово Пилип? ІІІ. Підготовка до вивчення нового матеріалу 1. Виділення звука [п] із вірша. Пекар – півень у пекарні Пече пряники прегарні. І пшеничні пампушки, І смачненькі пиріжки. - Який звук зустрічається найчастіше? - Чи відчувається перешкода на шляху видихуваного повітря? - Доведіть , що цей звук приголосний, використовуючи слова « Я впевнений…» « Тому що…» « Отже…» 2. Розгляньте малюнки і назвіть слова , де зустрічається звук [п]. IV. Повідомлення теми уроку - То яке диво ми відкриємо сьогодні на уроці, чим порадуємо батьків? - Отож, сьогодні ми познайомимось з новою буквою, яка позначає звук [п] на письмі, вчитимемось читати склади, слова і речення з цією буквою, помандруємо у тепле літечко , познайомимось з народним звичаєм і навіть сплетемо віночок. V. Опрацювання нового матеріалу 1. Звук [п] на письмі позначається буквою «пе». Гарні хлопці молодці Закопали два стовпці. Третій їм допомагав, Перекладину поклав. Втіха нашій дітворі - Перекладина в дворі. 2. Аналіз букви П , її місце в розрізній азбуці, порівняльна характеристика з буквою Н. Дві букви Н і П стоять Як перекладина в дворі. П – для дорослих тат і мам Н – для зарядки дітворі. 3. Читання прямих та обернених складів за таблицями на дошці. ПА ПО ПИ ИП ПЕ ПУ ОП ІП ПИ ПІ УП ЕП Фізкультхвилинка ( діти виконують складену самостійно пісеньку «Про відпочинок») 4. Робота з підручником , с. 50
- Знайти і прочитати склади з новою буквою;
- Прочитати слова , пояснити їх значення. 5. Робота над загадкою( зачитує загадку попередньо підготовлений учень) Я невтомна трудівниця, З лісорубами дружу. І , звичайно, як годиться, Гострі зубчики точу… Завдання : знайти слово – відгадку у підручнику, назвати ланцюжок звуків у ньому, наголошений склад 6. Робота над прислів’ям. Вік прожити – не поле перейти . - Як ви розумієте його зміст? - З чим народ порівнює життя? - Як би ви хотіли прожити своє життя? Чому саме так? Чим досягається повага від людей? - У яких словах зустрічається новий звук? - У якій позиції він стоїть? 7. Хвилинка – цікавинка Переставити букви, щоб утворилися нові слова: пилка, Пилип. VI. Закріплення вивченого. Робота над текстом «Пливи, вінок, пливи!» Хвилинка фантазії. Робота з розвитку зв’язного мовлення. - Ми виконали багато завдань та на нас сьогодні чекає ще одне диво. Закрийте очі та уявіть, що ви на березі річки. Чим люблять займатися діти біля річки літом? - А які літні народні свята ви знаєте? - Чи можете ви , користуючись ілюстраціями , здогадатися, чим займалися наші предки влітку 7 липня, на Івана Купала? Робота над малюнком і текстом Вибрати серед запропонованих назв лише той місяць, у який відбуваються зображувані події. СІЧЕНЬ, БЕРЕЗЕНЬ, ЛИПЕНЬ, ВЕРЕСЕНЬ. - Що роблять дівчата ? хлопці? 3. Інформаційна довідка « Святкування Івана Купала у давнину»( Окремі учні отримували випереджувальне завдання : підготувати відомості про особливості святкування Івана Купала. Діти доповідають.) - 7 липня – купальське свято. У цей день дівчата плели вінки, примовляючи « Пливи, вінок, пливи!», а хлопці стрибали через вогонь. (На парті у кожного учня зображення віночка і слова «Пливи, вінок, пливи!», але без розділових знаків. Вчитель: Наші віночки сьогодні теж попливуть, якщо ми старанно виконаємо такі завдання: 1.Послухайте уважно текст. 2.Визначте у ньому кількість речень. 3.Як читаються речення із «!»? 4.Вибіркове читання. Вчитель: Чудово! Залишилося тільки поставити розділові знаки у написі «Пливи вінок пливи». Діти знаходять у тексті це речення , ставлять відсутні розділові знаки. Вчитель: Отож, скажемо магічні слова Купальського свята і « пустимо» свої віночки на воду. Всі діти: Пливи, вінок, пливи! VII. Підсумок уроку. Мікрофон
- Які дива ми творили на уроці?
- Що допомагало? Що заважало?
- Чи корисною буде для вас інформація, яку ми вивчали на уроці? Чому?
Завдання бажаючим : Відшукати інформацію про диво – квітку, що зацвітає лише на Івана Купала, народні прикмети , пов’язані з купальським днем. | |
| Переглядів: 5397 | Рейтинг: 5.0/1 |
| Всього коментарів: 0 | |
