Каталог статей
Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
А вже весна, а вже красна. Весняні квіти. Легенда про Нарцис.Виготовлення нарциса із серветок
Тема: А вже весна, а вже красна. Весняні квіти. Легенда про Нарцис.Виготовлення нарциса із серветок Мета: удосконалювати навички правильного, свідомого ,виразного читання,римування;формувати уміння аналізувати віршовані та прозові твори,збагачувати активний словник учнів; розвивати пам'ять, уяву,мовлення, артистичні здібності; виховувати любов до природи і рідного краю. Обладнання: мультимедійна презентація, сюжетні малюнки, корони весняних квітів, заготовки із серветок для виготовлення нарциса. Хід уроку: І Організаційний момент -Посміхніться всім навколо: Сонцю, небу,квітам,людям, І тоді обов’язково День тобі щасливим буде! ІІ Актуалізація опорних знань. Весна – це світанок року. Весна горнеться до землі. Все оживає, земля всміхається до сонечка першими квітами. І на душі стає радісно, світанково. Приходить весна. Засміялось в небі сонечко привітне, І земля квітками усміхнулась теж Це весна чарівна дивним цвітом квітне, І красі та щастю аж немає меж. Линуть в небо хмари, птахів дивні співи, В них така гармонія і така краса! Це весна чарівна- всі довкіл щасливі І блищить під сонцем вранішня роса. Це найкращі квіти дітям шлють привіти. Неповторне диво – квіти. Вони цвітуть для щастя, для радості і добра, приносять у світ красу, ніжність, мовою квітів можна висловити своє почуття. Цвітіння починається з ранньої весни. - Здогадайтесь, які весняні квіти завітали сьогодні до нас на урок. - ( Учні з розсипанок складають назви квітів) Про-лі-сокПід-сніж-никФі-ал-ка Куль-баб-каКон-ва-лі-яБар-ві-нок (Діти вибирають свою квіточку, поділяються на групи) ІІІ Презентація домашнього завдання Кожній групі було завдання дібрати вірші про свою весняну квіточку , намалювати малюнок, можливо скласти власний віршик, підготувати завдання іншим групам. Кожна група презентує свій проект - Першими весну зустрічають підсніжники. Вони вистромляють з-під снігу ніжні голівки, дивляться у світ і усміхаються до сонечка. А воно цілує їх білі личка. - Група «Підсніжники» запрошується на презентацію свого домашнього завдання. Маленький, біленький, з –під снігу киває. про весну сповіщає. Зелені рученьки мої листочками зовуть, Я полюбив і ліс й гаї, живу іздавна тут. І вірю, люблять всі мене, як весну чарівну, Бо знають, що зима мине, коли я зацвіту. Складені про мене легенди і вірші. За всі на світі рожі і гвоздики небаченої дивної краси Миліший всіх – простий підсніжник дикий Ця скромна квітка ранньої весни Ще лежить у лісі сніг, а підсніжник уже цвіте. Над двома зеленими листочками піднялясь чудова квітка. Вона має три довгих листочки з зеленою плямкою на краю. Рослину занесено до Червоної книги України. Творча робота в групах. Завдання класові: - Які умови потрібні, щоб росли рослини, цвіли квіти? ( світло, тепло, волога, грунт) Дописати вірш: Степан Жупанин « Весняне сонечко» Принесло нам сонечко знов тепло І ласкаві промені __________розлило З трав і квітів виткано килими, На лужку погралося із ___________дітьми. І співає весело поле й гай, Кличе птахів сонечко в рідний _______край Ой, радіє сонечку все навкруг Нам весняне сонечко – добрий _______друг. Квіти – це душа землі. Вона дарує їх нам , щоб наші душі були такими ж чистими і тендітними, як пелюстки весняних квітів. Група «Пролісок» запрошується на презентацію свого домашнього завдання. Я- квіточка весни, Я пролісковий цвіт, Я пережив зимові сни І знов родивсь на світ. Умене очі голубі, Неначе неба синь. І хоч на зріст я все ж малий, Та ждуть мене всі нині. Я пролісок синенький, І перший навесні Сказати вам раденький: «Кінець, кінець зимі!» З-під снігу мій листочок До сонця простягну Та ніжний мій дзвіночок Вітатиме весну. Творча робота в групах. Завдання для класу: Прочитати вірш О Давиденка «Весела весна», Дібрати до іменників прикметники з тексту. Пригріває ясне сонечко І задзвенів струмок, А в лісі синій пролісок Пробився крізь сніжок. Всі вийшли працювати У поле і в садок, Весна-красуня манить На вулицю діток. Так хочеться побігати В зеленому ліску, Погратися у «пасочки» На жовтому піску. І вже літає м’ячик, Щебече дітвора: Весна – така весела І радісна пора. Сонечко(яке?) Пролісок(який?) В ліску(якому?) На піску(якому?) Весна(яка?) Пора(яка?) - Малі, тендітні, ніжні, а скільки в них сили і снаги до життя. Вони зуміли потягнутися до сонечка і принести нам радість Група «Фіалки» Земля заплакала вві сні Їй снились фіалкові сни І роси –сльози сині-сині Фіалками в траві зросли. Фіалкові фіранки У світлиці і на ганку. Фіолетові малята Весну люблять зустрічати. Завдання для класу - Вітерець пустував , аж літери із віршика поздував. Я – ф..л.чк. с.н.ньк. М.якв.тк. з.п.шн. Р.зцв.т.ю яр.н.ньк. В л.с. т.т, к.л. в.сн. Група «Конвалія» Ці квіточки ніжні, такі білосніжні, Тоненькі, тендітні, ласкаві, привітні Послухай, як срібно дзвенить голосок: Не треба, не треба зривати квіток. Із зеленої сорочки, що зіткав весною гай Білі дивляться дзвіночки, як зовуть їх відгадай. Це конвалії у гаї на галявинках цвітуть І ніде, ніде немає кращих квіточок, мабуть. Конвалія - широке листя, а квіти – дзвоники малі. Рядком рівненько, як намисто, висять на ніжному стеблі. Грайливий вітерець в діброві погойдує дзвінки, Розносить пахощі чудові такі солодкі і п’янкі . Творча робота в групах. Завдання : Прочитати текст по Едегею. соЛіваванколія снаВе. сеВ в туцві: диса, килу.иМ в сілі. Тут тутьцвіванколії. хЇлібі, тісчи пазашні вітикхожісанвіздночки і кат рагнохнутьпа. жиБере їх! Група«Кульбабка» Тільки сонечко пригріло І кульбабки появилась Серед чорної землі Сяють сонечка малі. Золотим промінням сяють Нашу землю зігрівають, щоб прокинулась вона І до нас прийшла весна. Сонечко в траві зійшло, Усміхнулось, розцвіло, Потім стало біле-біле І за вітром полетіло. На луки я пішла б Ціла купа там кульбаб . Ніби сонечка малі Посідали на землі. Пізнавальна рубрика «Із бабусиної скрині» Завдання: Із слів скласти народні прикмети про весняні квіти. Кульбаба закрила свої пелюстки – на дощ. Багато пролісків навесні – гарно вродить картопля. Квіти пахнуть здалеку – на вітер. Група «Барвінок» Недавно ще гула метелиця, Іще лежить в низинах сніг, А вже барвінку листя стелеться Зеленим килимом до ніг. Воно під снігом і під кригою Всю зиму зелень берегло І перше стрінуло з відлигою Весняне сонце і тепло. Блискуче зелене листя барвінку не в’яне ні взимку, ні влітку, а навесні звеселяє блакитними зірочками цвіту. В Україні шанували цю вічнозелену квітку. Щоб квіти гарно цвіли потрібно не лише світло й тепло.Ще потрібно, щоб їх поливав дощик IVФізкультхвилинка Пісенька Н.Май Кап-Кап.
V Новий матеріал. Ми багато говорили про весняні квіти. А чому називається ось така квіточканарцис, ми дізнаємось, коли прочитаємо легенду. Легенда про нарцис Було це давно. В Стародавній Греції жив дуже вродливий хлопець Нарцис. Його краса чарувала всіх. Та йому ніхто та ніщо не подобалось. Понад усе він любив полювати і блукати лісом. Якось під час полювання Нарцис зупинився біля лісового озера. Вода в озері була чиста, як сльоза. Хлопець схилився, щоб напитися води. Із водяного дзеркала на нього дивилося юне вродливе обличчя, та таке гарне, що й переказати не можливо. Вражений Нарцис почав вдивлятися у воду, милуючись дивовижною красою «водяної людини». Ані голод, ані втома не могли відірвати юнака від дзеркальної гладі. - Хто ти? – питав Нарцис,- Кажи голосніше. Вийди з води , розкажи про себе. Чому ти не хочеш вийти до мене? Що тобі заважає? Чому ти плачеш тоді , коли плачу я, простягаєш до мене руки, як роблю це я? Сльози затуманювали очі, обличчя блідло і з кожним днем худло. Ніхто не зміг би впізнати в ньому того гордого й самовпевненого юнака, що жорстоко зневажав все красиве. Раптом Нарцис зрозумів: « Та це ж я ! Ти – це я» Горе моє, я полюбив сам себе!» Сили юнака танули, як вранішня роса на сонці. Надивившись на себе , Нарцис помер. А на тому місці , де він востаннє схилив голову, виросла квітка із сніжно-білими пелюстками. Та горда холодна квітка милувалась своїм відображенням в озерній дзеркальній гладі. Люди нарекли її імям юнака – нарцис. - Про кого ви прослухали текст? 2. Виберіть почуття, яке у вас виникло після прослуховування тексту: Радість, смуток, сум, біль, жаль, страх, повага, співчуття, обурення, протест, лагідність, здивування, вдячність, зневага, віра в …, любов до …, заздрощі, тривога. 3. Словникова робота: Дзеркальна гладь – рівне дзеркало Сльози затуманили очі – сльози заливали очі Нарекли – назвали 4. Читання мовчки. 5. Читання вголос, моделювання тексту, визначення головних слів 6. Переказ за головними словами. 7. Складання характеристики головного героя. -Хто головний герой твору? - Складіть його характеристику. Із слів учні вибирають ті, які підходять для характеристики Нарциса. Гордий, добрий, спокійний, жорстокий, лагідний, егоїстичний, вродливий вихований, скромний , байдужий, самовпевнений , самолюбивий. Квіти – це історія народу. Квіти – це наша природа. Квіти –це краса. Але треба пам’ятати , що квіти, квіти, такі як діти, Веселі, гарні, запашні. Ми будемо вас завжди любити І знов чекати навесні. Квіти, квіти – природи діти, Вже розпустили пелюстки. Повинні всі ми розуміти, Що їх потрібно берегти. - Деякі квіти, про які ми говорили сьогодні на уроці занесені в Червону книгу України.(презентація) VI Трудове навчання Щоб прикрасити щось не обов’язково зривати живі квіти. Можна їх виготовити власноруч. – Подивіться, які гарні квіти виготовили учні з бісеру, паперу( виставка учнівських робіт) - А сьогодні ми з вами будемо виготовляти ось такий нарцис із серветок. Учні виготовляють нарцис, звучить музика, йдуть слайди «Весняні квіти» VII Підсумок уроку Виставка учнівських робіт В Карпатах є долина нарцисів,а ми з вами утворимо «Галявину нарцисів учнів 3-Г класу». Учні прикріплюють свої квіточки на дошку-галявину. Кожна квітка учнів класу розквітає, Відкрити тепло душі й любов нас закликає. Наповнені вони добром і серця щирого теплом. Ці квіти ніжні та малі – любов землі, душа землі. | |
Переглядів: 8610 | Рейтинг: 2.8/4 |
Всього коментарів: 0 | |