Тема: Оповідання “ Стежка до рідної хати”
Мета: Вдосконалювати навички читання, вчити читати цілими словами та реченнями, закріплювати знання слів назв - предметів, розширювати знання про рідний дім, рідний край; розвивати свідоме читання, вміння читати питальні речення; виховувати любов до рідного дому.
Обладнання : картки із словами, конверти, гра “ Продовж речення”.
Хід уроку
I. Загально-корекційна частина.
Діти, до нас прийшли гості. Привітайтеся до них і посміхніться. Сьогодні у нас незвичайний урок. Ви повинні бути уважними, старанними. Адже в кінці на вас чекає приємний сюрприз. Отож ми часу не гаймо і урок розпочинаймо.
Ось послухайте загадку
І скоріш скажіть відгадку.
За хатиною в садочку
У зеленому віночку
Та в червоних намистах
Стоїть дівка молода.
І збігаються всі діти,
Щоб на неї поглядіти,
За намисто кожен - смик!
Та й укине на язик!
( Вишня)
- Чому я загадала загадку саме про вишню?
- Яке оповідання готували?
II. Основна частина.
1. Перевірка домашнього завдання
а)читання оповідання;
б)відповіді на запитання
-Чому батько хотів зрубати вишню?
-Чому мама не дала її рубати?
-Що вона зробила?
-Що сталося із старою вишнею?
-Чи можемо ми сказати, що вишня померла?
-Де садять вишні?
в)Гра “ Продовж речення”
-Діти, ви повинні здогадатися яких слів не вистачає в реченні, що це за слова і на які питання відповідають. Коли правильно відповісте на запитання, то вишенька наша зміниться.
- « Цю вишню посадив…….»
- « Зібрала мама кісточки та й посадила в…….»
- « Виросли з тих кісточок молоденькі………»
- «Поки живе народ, живе й…….»
2. Підсумок перевірки.
Отже, ми не тільки перевірили домашнє завдання, а й пригадали слова назви - предметів. Молодці!
3. Вступна бесіда.
Ми дуже часто говоримо “ мій рідний дім”, “ моя домівка”, “моя хата”, “рідний край “.
- Як можна сказати одним словом?
Так це -Батьківщина. Коли людина від’їжджає на довгий час з дому, про що вона завжди думає, кого згадує?
-А ви любите свій дім?
-Чи хочете додому?
4. Повідомлення теми уроку.
Не дарма ми говоримо про рідний дім. Сьогодні ми будемо читати
оповідання “ Стежка до рідної хати”. Будемо вчитися читати цілими словами і реченнями. Отже слухайте уважно і скажете : “То куди ж пішли діти?”
5. Читання оповідання вчителем.
6. Словникова робота: польовою, смачні, випередив, потрібно.
7. Фізкультхвилинка.
Учать мами: рибку - плавать,
Звіра - бігать, птиць - літать.
А дітей навчає вчитель
Все уміть, багато знать.
Коли риби виростають,
Добре плавають в воді,
Птахи високо літають,
Звірі бродять по землі.
А людина виростає-
Їздить! Плаває! Літає!
Навіть в синіх небесах
Проклада людина шлях.
8. Самостійне читання. (кращі учні читають весь текст, а слабші частинку)
-З ким пішли діти до лісу?
-Як звали діток?
9. Індивідуальне читання.
10. Робота над змістом тексту.
Гра “ Слідопит”.
- Хто такий слідопит?
Отже, ви зараз будете слідопитами. Але ви будете не сліди звірів шукати , а
речення в тексті.
-Що запитала вчителька у дітей?
-Що відповів Михайлик?
-Як відповіла Віра на запитання?
-Яка у Марійки найкраща стежечка?
-Що відповіла вчителька на запитання дітей?
11. .Робота з розвитку свідомості читання.
Гра “ Давайте посперечаємось.”
Зараз я буду читати речення , а ви уважно слухайте і скажете, чи правильно
я читаю. Хто читав уважно той відповість правильно.
- Учні другого класу пішли до ставка. (Ні)
- Найкраща стежечка до річки, бо там можна нарвати яблук і груш . ( Ні)
- Діти запитали вчительку, яка ж стежечка найкраща. ( Так )
- Найкраща стежка, діти, додому, до рідної хати. ( Так )
12. Підсумок уроку.
-То чому ж стежка до рідної хати найкраща? Хто як думає?
Читання вірша Івана Гнатюка.
* * *
Я люблю свою хату,
і подвір’я, й садок,
де і сонця багато,
і в жару холодок.
13. Домашнє завдання диференційоване.
Читати і переказувати текст. Сильніші учні читають весь текст. Слабші - половину .
ІІІ. Заключна частина.
- Я говорила, що в кінці уроку на вас чекає приємний сюрприз. Ви всі сьогодні працювали на уроці дуже добре і тому кожен із вас отримає “ чарівний” конверт. Відкрийте і скажіть що в ньому. Зараз ми з вами станемо художниками. На дошці чистий лист паперу. Ау вас предмети . Давайте спробуємо,використовуючи їх утворити картину, (учні разом з учителем прикріплюють до листа малюнки, визначають на які питання відповідають слова назви-предметів).
Польовою
Смачні
Випередив
Потрібно
|