Тема : Л. Компанієць « В гостях і дома»
Мета : Вчити дітей виразно читати вірш, розширити знання учнів про ознаки
весни, про перелітних птахів.
Розвивати правильне, інтонаційне читання, виховувати любов та бережне
відношення до птахів.
Обладнання: малюнки птахів, гра «Назви птаха»,таблиця «Весна»
Хід уроку
І. 3/к частина
Гра «Плутанина»
Вже зима прийшла до нас, трава виросла якраз. Прилетіли журавлі, мостять
гнізда на землі.
Віхола, мороз, метіль, на кульбабці жовтий джміль. Ось снігур ще прилетів і в
шпаківню тихо сів. Швидко відповідь ви дайте, та недовго зволікайте. Що тут
правда, а що ні? Дружно ви скажіть мені!
- Що ж тут переплутав автор?
- Про кого згадується в цьому вірші?
- Яка ж пора року насправді зараз?
ІІ. Основна частина
1. Перевірка домашнього завдання
а) читання вірша «Весняні подарунки»
б) відповіді на запитання Гра «Мікрофон»
- Що дарує весна полям?
- А що вона припасла для лісів?
- Що приготувала для птахів?
- Що весна дарує дітям?
в) Гра «Закінч речення»
Річкам дарує……(воду)
зернинам -….(теплу землю)
а сіячам - ….(роботу)
почесну і ….(веселу).
2. Підсумок перевірки, оцінки, їх мотивація.
3. Вступна бесіда за таблицею.
- По якій темі ми з вами читаємо?
- Чи належать птахи до природи?
- А яких птахів можна побачити зараз?
Гра «Назви птаха»
Отже: а) птахів, які на відлітають у теплі краї, називають ....зимуючими;
б) як називають птахів, які прилітають до нас тільки взимку?
зимові гості
в) птахів, які восени відлітають у теплі краї, а весною повертають¬ся в
рідні місця називають …..(перелітніми).
Сьогодні ми дізнаємось про одного з цих птахів.
4. Гра «Шифрувальник»
Шпак
62-33 5 x4 89-88 5 x3
29 20 1 15
Як його звуть відгадайте самі.
Цей птах дуже корисний, навесні він одного кольору, а вже в червні стає іншого
кольору. (Весною з білими цятками,а до осені геть чорний.)
5. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні ми з вами продовжимо читати по темі весна. Навчимося виразно
читати вірш Л. Компанієць «В гостях і дома». Дізнаємось більше про птахів.
6. Читання вірша вчителем.
Звідки повернувся птах?
7. Фізк - ка.
У дуплі між гілочок
Поселивсь малий шпачок.
Всі зраділи у садку
Голосистому шпаку.
Він із сонечком встає,
їсть жучків і росу п’є.
Потім - шапку на бакир
Й веселить наш сад і двір.
(На непарний рядок плескають в долоні, а на парний змахують кистями розведених рук.)
8. Робота з малюнком.
Опис шпака.
Одним із перших птахів до рідного краю повертаються шпаки. Шпак - перелітній птах середнього розміру. У нього дуже привабливий вигляд. У шпака чорне, блискуче, аж переливчасте, пір’я. У цього птаха невеличка голівка, коротенькі ніжки, сильні ніжки та міцний дзьоб. Шпаки дуже рухливі, жваві, непосидючі. Шпак - птах співучий, він навіть уміє співати на різні голоси. Люди споруджують для птахів спеціальне житло - дерев’яні шпаківні. Шпак - не тільки гарний, але й корисний. Навесні і влітку шпаки нищать багато шкідливих комах.
9. Словникова робота: пі вдень,бересту, чужина, неважно.
10. Повторне читання вірша вчителем.
- Поясніть назву вірша.
11.Читання учнями
а)мовчки
- Куди повернувся шпак?
б)«ланцюжком» (по 2 строчки)
- Чим зайнявся шпак?
в)«до помилки»
- Звертаємо увагу на розділові знаки.
- Що запитали у шпака?
12. Гра «Слідопит»
- Що відповів птах на запит?
- Куди повернувся шпак?
- Що носив у шпаківню?
13. Робота над виразністю читання.
Читання за зразком
14. Конкурс на кращого читця.
15. Підсумок уроку.
- То про кого ми читали сьогодні?
- До якого виду відноситься цей птах?
- Чому ми повинні допомагати птахам?
- Чому птахів потрібно охороняти?
16. Д/з виразно читати вірш.
ІІІ. Заключна ч - на Гра «Хто зайвий»
Учитель вивішує на дошці малюнки перелітніх птахів, а одного зимуючого.
Учні повинні вирізнити його серед інших.
|