Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Цифра 8. Сантиметр.
| Тема: Цифра 8. Сантиметр. Мета: Вчити, що існують різні системи цифрових знаків, зокрема римські; розв’язувати і придумувати ребуси із цифрами. Познайомити з історією виникнення цифр, зокрема арабських. Вправляти у вмінні записувати цифру 8, розв’язуванні прикладів на додавання; вимірюванні відрізків, розв’язуванні логічних завдань. Розвивати логічне мислення, мовленнєві навички, психічні процеси пам’ять, мислення, фантазію, увагу, пізнавальні інтереси. Виховувати любов і повагу до математики, читання, логіки; бажання вчитися і знаходити цікаві факти про різні речі; почуття гумору. Обладнання: Дошка, крейда, мультфільм «38 папуг», комп’ютер або DVD, таблиці написання цифр 3 і 8, ребуси, зразки цифр слов’янських і римських на плакатах. Хід уроку І. Організація класу. Пролунав шкільний дзвінок, Він покликав на урок. Хоче нам сьогодні він Показати дивний фільм. ІІ. Мотивація навчальної діяльності. - Та перед тим дайте мені відповідь на таке питання: - Для чого ми навчаємося рахувати? Насправді уміти рахувати дуже корисно. Не можеш, наприклад, заснути ввечері – порахуй слоненят, які йдуть собі кудись рядочком, або овечок, що перестрибують через загорожу… Словом, що тобі до вподоби, те й рахуй. Головне знати цифри і числа. - От про пригоду з цифрами і розкажуть наші гості: Папуга, Мавпочка, Удав і Слоненя із мультфільму «38 папуг» (Перегляд мультфільму «Як міряли удава»). ІІІ. Фізхвилинка для очей. ІV. Актуалізація набутих знань. - А що потрібно зробити щоб не забути яка довжина удава? Правильно, записати. - А чим? (цифрами) - А якими? (звичайними) V. Вивчення нового матеріалу 1. Повідомлення вчителя - Насправді, Звичайних цифр не буває. Я маю на увазі, що цифри, якими зазвичай користуємося, називаються АРАБСЬКИМИ. Їх араби винайшли. Спершу в древніх людей цифр не було. Бо ж їм не було чого рахувати. У древньої людини був лише дубець. Він був один, тому й рахувати його не було потреби. Поступово люди почали приручати тварин, вирощувати хліб, займатися торгівлею… Щоб знати, скільки в господарстві є худоби, скільки зібрано зерна, потрібно було рахувати. І люди рахували. Спочатку на пальцях рук і ніг, використовували підручні предмети… Але це було дуже незручно! Тому почали придумувати спеціальні позначення певної кількості чого-небудь. І різні народи робили це по-різному. Слов’янські народи замість цифр використовували літери, а щоб не плутати їх, над літерами ставився спеціальний значок «титло» - це означало, що це вже не літера, а цифра. Таких цифр було всього десять. ã – 1, в – 2, г – 3, д – 4, є – 5, s – 6, z – 7, и – 8, Ө - 9, І – 10. У Древньому Римі лічбу вели п’ятірками – по кількості пальців на руці. Римські цифри були широко розповсюджені у Європі в середні віки. Їх досить часто використовують і в наш час. До речі, приказка: «Знаю як свої п’ять пальців», - прийшла до нас саме з Древнього Риму. І – 1, ІІ – 2, ІІІ – 3, ІV – 4, V – 5,VІ – 6, VІІ – 7, VІІІ – 8, ІХ – 9, Х – 10, ХІ – 11, ХІІ – 12. Існують ще й інші цифри, наприклад, у Китаї, у Єгипті, Індії. Ось такі вони звичайні цифри. - А що робити, якщо не вмієш писати цифри? - Зав’язувати вузликів, наприклад, чи наносити зарубки. Один папуга – один вузлик або одна зарубка. Можна ще камінчиками позначити. 38 великих камінчиків і один маленький – папужине крильце. - Цифри можна використовувати не лише для підрахунків,а й для написання слів – ребусів. 2. Розгадування ребусів: 3кутник, 100лиця, 7’я, 40а. VІ. Закріплення вивченого 1. Каліграфічна хвилинка Написання цифр 3 і 8. 2. Фізхвилинка 3. Робота з підручником. Вимірювання відрізків. - В чому вимірювали удава? - А в чому ми вимірюємо наш зріст? В яких одиницях? (у сантиметрах) - Що таке відрізок? - Пригадаємо як вимірювати відрізки лінійкою? Робота над вправою . VІІ. Підсумок уроку. Ну ось і добіг до кінця наш урок, всі сьогодні були молодці. Я дуже сподіваюся що ви тепер знаєте для чого потрібно навчатися рахувати, писати цифри та вміти вимірювати відрізки. Гра «Мікрофон»
- Що найбільше сподобалося на уроці? - Які бувають цифри? - Як можна запам’ятати число не записуючи його? - Чим ми вимірюємо відрізки? Джерело: http://журнал Стежка | |
| Переглядів: 1610 | Рейтинг: 4.5/2 |
| Всього коментарів: 0 | |
