Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Ділення круглих чисел
| Тема: Ділення круглих чисел Мета: на основі діяльнісного методу вивести правило ділення круглих чисел; розвивати вміння аналізувати, робити висновки, узагальнювати; розвивати логічне мислення та обчислювальні навички; включити кожного учня в активну діяльність, дати кожному можливість оцінити свої досягнення; виховувати ціле направленість,організованість, позитивне відношення до навчання. Хід уроку I. Організаційний момент. Мотивація навчальної діяльності. Всі люди люблять подорожувати. Багато мандрівників вирушають у подорожі, де на них чекає небезпека: якщо вирушають в південні країни – борються зі спекою, якщо в гори – їм треба підкорити вершини, якщо на північ – люті морози. І сьогодні дізнаємось про людину, яка не побоялась лютих морозів. Ми з вами також вирушимо у подорож і на нашому шляху теж будуть перешкоди – математичні. - Якщо перешкоди нам зустрінуться, що ми зробимо? - Будемо їх долати. - А яким способом? - Постараємось зрозуміти причину утруднення і спробуємо подолати її. - Що нам допоможе це зробити? (Знання, хороший настрій, взаємодопомога). А щоб нам в дорозі не замерзнути – нам допоможуть сонячні промінчики, які ви будете отримувати за правильні відповіді. II. Актуалізація знань. Повторення. 1. Ланцюжок (Слайд 1) 72 – збільшити число у 10 разів ( каліграфічна хвилинка). 2. Вставити пропущені числа. (Слайд 2) • Записати числа в порядку зростання. • Встановіть закономірність, і продовжіть в порядку зростання числа кратні 5. • Яке число ви не записали? (20) • Збільшіть число у 10 разів (200) • Дайте характеристику числу 200. • Які рівності можна скласти із чисел 20, 10, 200. 3. Розумова розминка (записати в зошити) Слайд 3 Які числа потрібно вставити, щоб вийшли рівності? Яка властивість множення застосовується? III. Постановка проблеми. 1. Робота з картками, за якими виникає утруднення. 2. Фіксація утруднення. IV. Проектування і фіксація нового знання. - При діленні 80 на 2 ми ділимо 8 десятків на 2 рівні частини. Одержуємо 4 десятки або 40. - Для того щоб поділити 80 на 20, ми повинні довідатися, скільки разів по 2 десятки міститься у 8 десятках. (4 рази) V. Первинне закріплення. Фронтальна робота над прикладами з подальшим записом у зошит. Виведення підсумка. При діленні круглих чисел треба їх виразити в десятках. VI. Самостійна робота (на листочках) VII. Перевірка самостійної роботи.(за еталоном) За правильну відповідь + За неправильну - ? VIII. Фізкультхвилинка. Ха – ха – ха, ха – ха - ха , Хвиля посміхається. Ще сильніше, іще швидше – Хвиля хай гойдається. IX. Включення в систему знань і повторення. 1. Знаходження площі фігури. Яку формулу потрібно застосувати для знаходження площі фігури? Як першим способом можна знайти площу, як другим? 2. Бліц – турнір. (Робота в групах) Із собою в подорож нам потрібно взяти запаси. Тому зараз ми з вами розв»яжемо задачі про фрукти та овочі. 3. Перевірка бліц – турніру. (капітанами) 4. Розшифровування прізвища відомого мореплавця. (Робота у великих зошитах і на слайді) 5. Розповідь про Берінга. X. Рефлексія учбової діяльності на уроці.
1. Бесіда. • Над якою темою працювали? • Які нові знання отримали? • Як потрібно ділити круглі числа? (Наведіть приклади) 2. Саморегуляція. • Поставте навпроти того завдання, яке вам легко вдалося зробити – стрілочку вгору, яке далося нелегко, але ви з ним справилися – стрілочку вправо, а напроти того, яке ви не зрозуміли – стрілочку вниз. • Аналіз саморегуляції. (Над якими завданнями треба попрацювати на наступному уроці. | |
| Переглядів: 1717 | Рейтинг: 0.0/0 |
| Всього коментарів: 0 | |
