Каталог статей
Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Замотайло Алла Анатоліївна, учитель початкових класів, вища категорія, Уманська гімназія № 5 Уманської міської ради Черкаської області УРОК ЗІНТЕГРОВАНОГО ЗМІСТУ за підручником «Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 3, 4 класах» Тема. Дивовижні пригоди тварин. Знайомство з творчістю Лесі Ворониної. Л. Воронина «Пригоди голубого папуги», «Слон на ім’я Ґудзик». Мета: формування ключових компетентностей, зокрема: вміння вчитися: організовувати своє робоче місце, планувати свої дії, орієнтуватися в часі та берегти його, доводити роботу до кінця, бути наполегливим; загальнокультурної: вміння будувати взаємні стосунки на толерантній основі, оволодівати формулами мовленнєвого етикету, узгоджувати власну поведінку з загальноприйнятими моральними нормами і культурними цінностями, уміння тактовно відстоювати свою позицію; здоров’язбережувальної: дбайливо ставитися до свого здоров’я, удосконалювати фізичну, соціальну та духовну складові здоров’я; читацької: володіти комплексом читацьких знань, умінь і навичок, свідомо здійснювати пошук книжок, відбір інформації для вирішення навчально-пізнавальних завдань, розуміти тексти різних жанрів, вміти висловлювати ціннісні судження щодо прочитаного. предметних компетентностей: розпочати знайомство учнів з творчістю Лесі Ворониної для дітей, її життєвим шляхом; збагачувати словниковий запас учнів словами та виразами з творів письменниці; розширювати уявлення про фантастичне оповідання як жанр; формувати уміння самостійно й продуктивно працювати з дитячою книжкою, орієнтуватися у світі книжок і вибирати їх для задоволення власних пізнавальних потреб; вчити виділяти головну думку твору, характеризувати дійових осіб, оцінювати їх вчинки. Розвивати читацький кругозір, спостережливість, пам’ять, увагу, вміння робити висновки, висловлювати та аргументувати свою думку. Виховувати любов до рідного слова, гордість за людей – письменників рідного краю. Формувати морально-етичні цінності через художні образи літературних творів, вчити виділяти повчальне у прослуханих і прочитаних творах. Тип уроку: урок зінтегрованого змісту. Обладнання: ілюстрації до творів Лесі Ворониної, сигнальні картки, роздаткові картки для роботи з деформованим реченням, картки для роботи в групах, книжки Лесі Ворониної для виставки («Слон на ім’я Ґудзик», «Хлюсь та інші», «Прибулець з країни Нямликів», «Таємне Товариство Боягузів, або засіб від переляку №9», «Пригоди голубого папуги», «Таємне Товариство Брехунів, або Пастка для синьоморда»), ілюстрації для словникової роботи, відеоматеріали, презентація. Хід уроку І. Організаційний момент. ІІ. Підготовча робота.
ІІІ. Читання вчителем уголос художнього твору.
(Виконавши завдання, учні отримують назву «Слон на ім’я Ґудзик»).
Вчитель читає казкову пригоду «Слон на ім’я Гудзик». Читання має бути виразним, з відповідними інтонаціями, паузами, логічними наголосами.
Спочатку вчитель читає до слів «… взяла його на руки, обережно поклала до кишені».
Учитель закінчує читати. ІV. Бесіда-міркування про прочитане.
А) слухняною дівчинкою Б) Золотою Дівчинкою (+) В) нечепурою
А) квітучий кущ бузку (+) Б) різнобарвну клумбу В) білі хмаринки
А) маленьке чорне кошеня Б) пташеня, що випало з гнізда В) щось сіре й маленьке (+)
А) як великий кавун Б) маленький, завбільшки з рукавичку (+) В) як маленький ґудзик
А) віднесла до зоопарку Б) віддала сусідському хлопчику В) поклала до кишені і понесла додому (+)
А) багато бананів Б) велику миску з молоком В) дві булочки, халву, кілька бананів, п’ять зефірин і пакетик чіпсів (+)
А) у гру «Упіймай слона за хвіст» (+) Б) у хованки В) розповідати різні фантастичні історії
А) пригостити переможеного смачненьким Б) виконати три бажання переможеного (+) В) розпочати нову гру
А) ще раз пограти з ним у гру Б) зробити зиму (+) В) принести морозиво
А) бо ніколи не бачив, як святкують Різдво і Новий рік (+) Б) бо ніколи не бачив снігу В) бо хотів покататися на ковзанах
Фізкультхвилинка V. Самостійне ознайомлення учнів з новою книжкою, яку вони мають читати. VI. Самостійне читання учнями мовчки запропонованого вчителем твору.
(30 + 48) : 6 = (24 + 64) : 8 = (27 + 54) : 9 = (25 + 45) : 5 = (48 + 16) : 8 = (24 + 36) : 6 = (Антось)
VII. Виявлення та оцінка вчителем якості самостійного читання – розглядання книжки та прочитаного твору.
(Визначити, чи було в прочитаному оповіданні наступне речення? Виправити почуті помилки).
VIII. Рекомендація до позаурочної діяльності на наступні два тижні
| |||||||||||||
Переглядів: 132 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |