Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Тема: Є.Гуцало «Зайці» Мета: ознайомити з оповіданням Є. Гуцала " Зайці.”; формувати уміння визначати головну думку твору; збагачувати лексичне поле дітей; розвивати навички діалогічного, монологічного мовлення, сприяти розвитку фантазії, творчості; розвивати спостережливість; прищеплювати любов до рідної природи, рідного краю; виховувати бажання оберігати тварин, допомагати їм. Обладнання: картки зі словами для складання скоромовки; картки з питаннями до тексту; малюнки дітей за частинами тексту; підручник для 3 кл. з укр. мови. ХІД УРОКУ 1. Організаційний момент - Доброго ранку, діти! Починаємо наш урок. Побажаємо собі успіху, усміхнемося і хай гарний настрій допоможе нам працювати. - А зараз подивіться у віконце і розкажіть, будь ласка, про сьогоднішній день. 2. Повідомлення теми уроку - Тож у нас яка пора року зараз? ( весна) 3. Сьогодні ми продовжимо читати, розповідати,фантазувати про зиму, її прикмети, про те, як живеться взимку братам нашим меншим- тваринам. 4. Перевірка домашнього завдання - Діти, ви вже дуже добре розповіли про весняний день, а які весняні місяці ви знаєте? ( березень, квітень, травень ) - Який місяць зараз хазяйнує? ( березень) - А який місяць ми тільки - тільки провели? ( лютий) - Про яке народне свято у лютому ми з вами читали вдома? ( 15 лютого – Стрітення. Цього дня, кажуть, зима зустрічається з весною. Якщо сяє сонце та зі стріх капає вода – це означає, що красуня Весна поборола холодну Зиму.) - Яку назву має це оповідання? ( « Коли зима зустрічається з весною» ) - Хто її автор? ( Г. Бондаренко) - На скільки частин ви розділили текст? ( на 3) - Я зараз буду задавати питання до кожної частини? Вони будуть незвичайні. - Подивіться на картину. ( Діти роздивляються пейзаж) - До якої частини вона підходить? ( зачитайте) Яку назву можна дати? - Подивіться на ці свічки та воду. Чи причетні вони до нашого оповідання? ( Вони причетні до другої частини. І воду, і свічки святили на Стрітення у церквах.) - І останнє. Подивіться на дитячі малюнки. Що тут зображено? Яку спільну тему можна підібрати? Зачитайте уривок тексту, до якої вони підходять. ( діти зачитують третю частину) - Добре, цікава була робота. Але і далі ми не будемо нудьгувати. 4. Розчитування. Мовна зарядка. - Перш ніж перейти до вивчення нового матеріалу, давайте підготуємо наш артикуляційний апарат. а) – Доберіть риму у кожному рядку Заєць зілля з,їв у ….( Зіни), Захотів заїсти………(сіном). Зіна зойкнула у……..(сінях) Де ж узяти зайцю…(сіна). б) - Виконаємо вправу « Тихіше, голосніше». Вірш С. Черкасенко « Зима і Весна.» 5. Фізхвилинка Читай, читай, голівонько, Та трішки відпочинь. А спинка, мов лінієчка, Усі турботи скинь. 6. Робота над темою уроку. а) Актуалізація знань. - Діти, яка ж буває зима? ( морозна, люта, сніжна….) - Так, зима буває різна. І яка б вона не була, пташкам і тваринам треба допомагати пережити її. - Сьогодні ми познайомимось з оповіданням, де головний герой не забував про братів наших менших. А яку назву має цей твір ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку. Не ходжу я, а стрибаю. Бо нерівні ноги маю, Через поле навмання Перегнав би я коня… Часом лізу я у шкоду, Їм капусту на городах, Моркву, рибу, буряки. Відгадайте, хто такий. ( Заєць) - Добре, оповідання має назву « Зайці», а написав його Євген Гуцало. - Діти, ви знаєте, що зайці – дуже полохливі тварини, усього бояться, але це не завжди так. Послухайте цікаве повідомлення юних екологів. ( розповідь дітей) - Взимку зайцям дуже складно прогодувати себе. І в цьому ви можете їм допомогти. Як саме? Дізнаємось, коли прочитаємо твір. б) Словникова робота. - У тексті ви зустрінете нові слова. Давайте познайомимось з ними. Левада - ділянка землі з садом та городом. Дременув – втік. Чеберяти – йти. Внадились - почали ходити. Дротяне сільце – пастка. Дереза – кущі. в) Читання тексту учителем. - Послухайте текст і скажіть, чому усміхався Василько? г) Читання кращими читцями, ділення тексту на частини. - Зараз ми поділимо оповідання на частини. Кращі читці читатимуть, а ви слідкуєте і плескаєте у долоні тоді, коли закінчиться, на вашу думку, частина. д) Добирання заголовків до кожної частини. 1 частина –« Зустріч із зайцем.» 2 частина – «Маленький рятівник» 3 частина – « Ох, і зайці!» є) Аналіз оповідання - На дошці ви бачите запитання, вірніше тільки їх початок. Вам треба продовжити запитання, закінчити його, і тільки потім відповісти на нього. Н- д: Коли…..? ( Коли відбувається подія? Подія відбувається взимку.) - Так само відповідаємо на питання: Хто….? Як…….? Що……? Кого….? Чим…...?. 7. Підсумок уроку. Оцінювання. - З яким оповіданням ми сьогодні познайомились? - Хто його автор? - Назвіть головного героя твору? - Яка основна думка тексту? 8. Домашнє завдання Стор. 97-98, читати, відпов. на питання. Мазка Ольга Вікторівна, учитель початкових класів За матеріалами: Освіта.ua | |
| Переглядів: 4601 | Рейтинг: 0.0/0 |
| Всього коментарів: 0 | |
