Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
“Горючі корисні копалини”.
Урок природознавства 3 клас
Тема: "Горючі корисні копалини”. Мета: познайомити учнів із горючими копалинами, їх властивостями, засобами добування, використання людиною; Формувати навички критичного мислення: через ознайомлення з інформацією, дослідницьку діяльність, обробку інформації та створення власних ідей; Виховувати дбайливе ставлення до скарбів Батьківщини. Обладнання: підручник "природознавство” 3(2) клас, довідник "Твій помічник”, картки із завданнями для групової роботи, колекція корисних копалин, склянки з водою. Тип уроку – комбінований. Хід уроку І. Організація класу.
ІІ. ІМ "Передбачення”.
- Діти, прочитайте уважно зв’язне висловлювання. Проаналізуйте його і спробуйте зробити припущення, про що йде мова. Ваша відповідь і буде темою сьогоднішнього уроку. "Всі ті речовини, які залягають глибоко під землею або на її поверхні, пошуками якими займаються геологи, користуючись допомогою космонавтів, називають корисними копалинами.” 1. Робота в групах. Діти працюють в постійних групах "Думайте - обговорюйте – доповідайте”. 2. Спікери кожної групи доповідають про свої припущення по темі уроку. Презентація групами своєї роботи. ІІІ. Робота над новим матеріалом.
1. Повідомлення теми, мети та завдань уроку. -Сьогодні, діти, ми почнемо вивчати тему "Корисні копалини”. Наше головне завдання – усвідомити, що корисні копалини – безцінне багатство України, що їх запаси вичерпуються, тому корисні копалини потребують економного використання та охорони. Для рішення цього завдання ми повинні з ними познайомитися. ІУ. Усвідомлення змісту нового матеріалу.
1. Розповідь учителя. 1) Які є корисні копалини? - кам’яне вугілля, торф, нафта, природний газ, залізна руда, граніт, вапняк, пісок, глина, кам’яна сіль. - Тверді, рідкі, газоподібні; - Горючі, рудні, будівельні корисні копалини. 2) Як утворюються корисні копалини? 3) Які корисні копалини служать людині? 4) Як добувають корисні копалини? 2. Знайомство з горючими корисними копалинами (метод "Джигсоу” –мозаїка) - Ознайомитись з корисними копалинами ми будемо, працюючи в групах – ПОСТІЙНИХ та ЕКСПЕРТНИХ. - Вам доведеться читати статтю, проводити досліди і робити висновки. - Пам’ятайте, що виконуючи роботу, ви будете й учнями і вчителями. Виконуйте свої обов’язки старанно, сумлінно, тому що від результатів вашої роботи залежатимуть результати роботи ваших товаришів. 1) УЧНІ ОБ’ЄДНУЮТЬСЯ В ПОСТІЙНІ ГРУПИ. Кожен учень вибирає собі номер від 1 до 4. 2) ФОРМУВАННЯ ГРУП. 1-а група – всі діти з номером 1; 2-а група – всі діти під номером 2; 3-я група – всі діти під номером 3; 4-а група - всі діти під номером 4. 3) Вибір групами корисної копалини за відповідями на загадки. ЗАГАДКИ:
• "Глибоко в землі ховається,... називається. (кам’яне вугілля) • Не димить, не тріщить, синім полум’я горить. (природний газ) • У землі лежить, по трубах біжить і машинам дає жити. (нафта) • Лежить на болоті: і томливо і добриво. (Торф). 4) Робота груп. Учні вивчають свою корисну копалину, готуються розповісти про неї своїм товаришам з постійної групи. Таким чином, кожна дитина вивчає частину матеріалу. Але за допомогою товаришів (експертів з іншої групи) учні опановують весь матеріал у цілому. ЗАВДАННЯ – ІНСТРУКЦІЯ 1. Проведіть досліди. Дослід № 1 Розглянь корисну копалину. Визнач її колір. Дослід № 2 Понюхай корисну копалину. Визнач її запах. Дослід № 3. Якщо корисна копалина тверда, спробуй її розламати. Визнач її твердість. Дослід № 4. Укинь корисну копалину у воду. Плаває вона на поверхні чи опускається? ЗАВДАННЯ – ІНСТРУКЦІЯ 2. 1. Прочитайте статтю підручника (кожна група читає свою статтю) 2. Готуючи повідомлення для товаришів з постійної групи, охарактеризуйте корисну копалину за такими ознаками: - назва; - властивості; - як утворилася; - як добувають; - що виробляють з неї. 5) Повернення експертів до постійних груп. Взаємне навчання. ІУ. МІРКУВАННЯ. (перевірка засвоєння матеріалу в цілому всіма учнями). 1. Заповнення таблиці. - Діти, коли будете заповнювати таблицю, наприклад , про торф, відповідають тільки ті учні, які одержували знання про торф, від своїх товаришів. - Заповнення 7-го стовпчика таблиці йде з використанням довідника "Твій помічник”. 2. Вільне письмо "Що з відомостей про якусь корисну копалину мене вразило, здивувало, запам’яталося? Чому?” (Складання тексту –міркування). У. Підсумок уроку. - Який вид роботи на уроці сподобався вам найбільше? Чому? - Ким вам було легше (важче) працювати – учнем чи вчителем? Чому. УІ. Домашнє завдання. - Більш досконало ми будемо вивчати кам’яне вугілля. Тому, під час підготовки до наступного уроку, я пропоную вам заповнити таку таблицю, користуючись різними джерелами (підручниками, довідниками, енциклопедіями, газетами та журналами) або матеріалами інтерв’ю, яке ви можете взяти у спеціаліста з цієї теми. Працювати можна самостійно, в парі або групі. 1. Питання: 2. Підручник 3. Журнали, газети 4. Інтерв’ю довідники, енциклопедії 1.Де знаходяться запаси кам’яного вугілля в Україні? 2. Як ви думаєте, чому саме тут вони утворилися? 3.Наскільки багаті запаси кам’яного вугілля? 4.Чому поклади кам’яного вугілля часто супроводжуються скупченням шкідливих газів? 5. Чи справді із кам’яного вугілля виготовляють парфуми, ліки? | |
| Переглядів: 8721 | Рейтинг: 3.2/4 |
| Всього коментарів: 0 | |
