Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Інформація про ВІЛ

Тема: Інформація про ВІЛ

Програма: «Project HOPE»

Мета: Показати за допомогою художніх засобів дію ВІЛ-інфекції на імунну систему.

Завдання уроку:

 - Зобразити проникнення інфекції в організм і роботу захисної системи організму;

 - Зобразити руйнування захисної системи організму вірусом імунодефіциту.

Учителеві в нотатник

1.     Вежа — організм людини.

2.  Перший захисник — клітина імунної системи (клітина-кілер, макрофаг).

3.  Другий захисник — особлива клітина імунної системи (Т-клітина, або «клітина-поміч-ник» — клітина, яку атакує і в якій розмножується ВІЛ).

4.  Загарбник — хвороботворна бактерія або вірус.

5.  Новий загарбник — ВІЛ.

Матеріали для уроку

Робочі зошити. Матеріали, які відповідають обраному виду творчої роботи над казкою.

Підготовка до уроку                            

Прочитати матеріали уроку. Визначитися з видом творчої роботи дітей над змістом казки.

При потребі дайте завдання додому, наприклад: (1) прочитати казку і намалювати її персо­нажів, (2) зробити маску й костюм для певного персонажа і т. ін.

Хід уроку

Ι.Створення емоційного фону. (Взявшись за руки, діти стають в коло)

Ми візьмемось всі за руки

Веселіше стане нам

Ітепло своїх долоней

Друзям я своїм віддам

В цьому залі друзі всі (3 хлопка)

Ти і я і ми і ви (3 хлопка)

Ми одна сімя

ΙΙ. Енергізатор «Тонкий папір».

Скласти аркуш паперу навпіл, із закритими очима вирвати шматок паперу по лінії згину. Ще раз скласти аркуш навпіл, вирвати папір по лінії згину. Розгорнути аркуш. Продемонструвати всім результат.

Мета гри: показати, що ми всі різні, при виконанні одного завдання роботи виходять різні.

ΙΙΙ. Мозковий штурм.

а) Повторити правила мозкового штурму

- Приймаються будь-які відповіді на запитання вчителя.

- Критикувати чужі відповіді не можна.

- Робити зауваження кому-небудь не можна.

- Можна пропустити хід.

б) Завдання штурму: Чому люди інколи хворіють? (Іінфекція, бактерії, віруси.)

 ΙV. Лекція. Слухання казки дітьми.

-        Що таке ВІЛ? (Вірус імунодефіциту людини.)

-        В які клітини проникає ВІЛ? (В різні клітини людського організму)

-        Які клітини ВІЛ використовує для розмноження? (Клітини імунної системи)

-        Що таке імунітет? (Захисна система організму)

-        Чому ВІЛ не може існувати поза організмом? (Тому, що він руйнується)

-        Сьгодні ми продовжуємо говоримо про інфекції, а саме ВІЛ, цю хворобу відносять до інфекцій, якими заражається тільки людина. ВІЛ/СНІД, як і багато інших інфекцій, є захворюванням, що проявляється не відразу. Люди можуть виглядати зовсім здоровими й почуватися добре, але водночас становити небезпеку для оточуючих, як носії інфекції.

-         І сьогодні ми дізнаємося як ВІЛ потрапляє до організму людини, і що відбувається.

Читання казки.

          Запитання:

1.     Здогадалися, що таке вежа? (Правильна відповідь: тіло людини).

2.  Хто загарбники вежі? (Правильна відповідь: бактерії та віруси).

3.  Як звати нового загарбника? (Правильна відповідь: ВІЛ)

4.  Чому зруйнувалася вежа? (Правильна відповідь: захисники стали слабкі й не могли боротись із загарбниками).

V.  Кооперативне навчання.  Рольове моделювання:

- Сьогодні на уроці ми будемо гратися і малювати, щоб ви краще зрозуміли казку.

Об’єдную клас в 3 групи. Даю кожній групі великий аркуш паперу.

    Пропоную в групах обговорити, а потім намалювати:

                                вежу 1 - група,

                                загарбників 2 – група.

                                і захисників вежі 3 - група, як їх уявили діти.

    Захист малюнків.

    Відеоролик.

Рольове моделювання:

ГРА

    Розподіляю ролі пропорційно до кількості дітей в класі: 7 дітей —вежа, 3 дітей —загарб­ники, 1 дитина — новий загарбник ВІЛ, 3 дітей — захисники. Одягнути написи відповідного персонажа кожному учасникові гри.

    завдання гравців:

1.Завдання дітей, які зображають вежу, стати колом обличчям всередину, взявшися за руки.

        2.Завдання загарбників, розташованих зовні кола, увійти всередину. Для цього вони мають «розірвати коло» спеціальним жестом, наприклад поплескавши одного з чле­нів кола по плечі.

       3. Завдання захисників, розташованих усередині кола, «вбивати», тобто виводити за межі кола загарбників, які проникли до вежі.

Перший варіант гри — в коло проникає кілька загарбників, новий загарбник ВІЛ не бере участі в грі.

Правила першого варіанта гри:

1.     Перші захисники можуть вільно пересуватися всередині кола.

2.  Перший захисник зустрічає загарбника і «вбиває», тобто, взявши за руку, виводить із кола.

3. Потім перший захисник повертається в коло та «оживляє» когось із других захисни­ків, поплескавши його по плечі рукою.

4.  З моменту звільнення другий захисник дістає можливість пересуватися всередині кола і «вбивати» загарбників.

  Даю дітям досить часу, щоб декілька загарбників проникли в коло. Нехай діти побачать, як захисники виводять загарбників назовні, а кількість захисників подвоюється за рахунок приєднання до перших захисників других захисників.

• Запитання для дітей:

1.  Що відбувається з бактеріями та вірусами, коли вони проникають в тіло людини (Правильна відповідь: загарбників зустрічають захисники, вони перемагають загарбників).

2.Що відбувається із захистом тіла після того, як бактерії та віруси були «вбиті»? (Правильна відповідь: захисників стає більше, і їм легше боротись із загарбниками).

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (07.12.2010)
Переглядів: 2377 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!