Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Інструктаж з безпеки життєдіяльності. Що таке комп’ютерна презентація

Котельнікова Лідія Борисівна,

учитель початкових класів навчально-виховного комплексу «Уманська міська гімназія – школа естетичного виховання» Уманської міської ради Черкаської області;

Савченко Ольга Володимирівна,

учитель початкових класів Уманського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня  школа І –ІІІ ступенів №7 – колегіум»» Уманської міської ради Черкаської області.

                                           

Тема. Інструктаж з безпеки життєдіяльності. Що таке комп’ютерна презентація.

Мета: ключові компетентності: формувати уміння вчитися(організовувати своє робоче місце, доводити роботу до кінця), здоров’язбережувальну (розвивати навички безпечної поведінки під час роботи за компютером); предметні компетентності: формувати ІКТ-компетентність (формувати уявлення про презентацію, ознайомити із комп’ютерною презентацією та її складовими, структурою титульного та робочого слайдів, вчити переглядати презентацію, розвивати уміння користуватися клавішами  Enter, Backspace, розвивати допитливість та увагу, логічне та образне мислення формувати інтерес до інформатики та творче ставлення до роботи, виховувати любов до рідного краю.

Особливості проведення уроку. Урок розроблений із використанням мультимедійної презентації, тестів , технологій інтерактивного навчання.

Обладнання: підручник «Я досліджую світ,3клас» (автори  Марина Корнієнко, Світлана Крамаровська, Ірина Зарецька), проектор, комп’ютери, таємна скринька, завдання на кольорових листках, колекція магнітів, малюнки та фотографії, інтерактивний килимок для фізкультхвилинки.

                                                          Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

Щоб з інформатики більше знати,

  Потрібно наполегливо   працювати.

  Часу гаяти ми не будемо,

  А  творчу уяву розбудимо.

 Діти, чи хочете ви знати формулу успіху?

Тоді розшифруй запис: (У+О)+(В+С)+Р = З

Обєднання в групи за кольорами відбулося на перерві, тому кожна група отримує листок вибраного кольору із зашифрованим словом.

Зелений: ЬУЬЬЬВЬЬАЬЬЬГЬЬАЬ                                                      (У – УВАГА)

Червоний: ЬТСІНАВОЗІНАГРО                             (О –  ОРГАНІЗОВАНІСТЬ )

Синій: МОДОВЗАЄМОГАПО                                (В – ВЗАЄМОДОПОМОГА)

Блакитний:  ЬСЬПЬІЬЛЬКЬУЬВЬАЬНЬНЬЯЬ        (С – СПІЛКУВАННЯ)

Оранжевий: БОРОТА                             (Р – РОБОТА)                           

Жовтий: ООЗООНОАООНОНОЯО     (З – ЗНАННЯ)

Саме ці якості потрібні будуть нам на уроці.

ІІ. Повторення правил техніки безпеки.

На зворотному боці листка знаходиться малюнки та завдання.

Об’єднайтесь у групи за малюнками «Монітор», «Клавіатура», «Мишка». Виконайте вправу «Незакінчене речення».

«Монітор»

Заходити в кабінет інформатики потрібно … ( спокійно, не поспішаючи)

Їсти, пити …       (не можна) 

«Клавіатура»

При роботі з компютером  руки  повинні бути …(сухими,чистими)

Від монітора треба сидіти на відстані … (не менше 50 сантиметрів)

«Мишка»

Не можна торкатися до …(дротів, кнопок клавіатури, з якими незнайомий, розеток,екрану монітора, тильної сторони комп’ютера).

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Гра « Так» чи «Ні».

У чарівній коробочці лежить магніт із зображенням Києва. Кожна дитина ставить одне питання, на яке вчитель відповідає «Так» чи «Ні».Спираючись на ці відповіді, діти мають відгадати, що лежить у коробочці. Вчитель розповідає звідки у нього цей магніт.

Перехід дітей у домашні групи.

1 група підготувала магніти, які були привезені із відвіданих влітку міст України.

2 група демонструє малюнки із зображенням відвіданих влітку країн.

3 група демонструє фотографії  та відео історико-культурних та природних пам’яток України.

Ми подивилися 3 різні представлення, які підготовлені із використанням малюнків,фотографій,відеоматеріалів, магнітів.

Робота за підручником ( ст.70).

 – Яка група унаочнила свою розповідь так само як дівчинка.  Таке представлення називається презентацією.

Доберіть синоніми до слова презентація .(Подання, представлення). Це і є визначенням поняття презентація.

Презентацію можна підготувати із використанням комп’ютера. Тоді як  вона називатиметься?

Правильно,  комп’ютерною презентацією.

IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Завдання нашого уроку дослідити складові частини презентації.

Чи зустрічалися ви вже із комп’ютерною презентацією?

Сьогодні ми дослідимо, з яких частин складається комп’ютерна презентація, які об’єкти можуть містити слайди презентації.

Енергізатор «Сонечко».

Учням пропонується зібрати свою позитивну енергію в долоньках. Для цього треба терти долоні одна об одну протягом хвилини, відчуваючи потік позитивної енергії. Потім різко розводимо перед собою на відстані 1-2 см і відчуваємо між ними енергетичний струм. Із цього струму «ліпимо» уявний «сніжок- сонечко» і передаємо другу, з яким хотілось би поділитися гарним настроєм, позитивними емоціями, радістю, добротою, щирістю і бажаємо успіхів у роботі.

V. Вивчення нового матеріалу.

Комп’ютерна презентація складається із електронних слайдів.

Для створення комп’ютерних презентацій існують спеціальні програми – редактори презентацій, однин із них – редактор презентацій Microsoft PawerPoint.

Дослідження ,як його запустити.

Підручник, сторінка 71.

Кожна презентація має титульний слайд.

Дослідіть, що містить титульний слайд?

Дітям пропонується презентація, яка демонструє розповідь учителя.

(Знайомляться та аналізують наповнюваність слайдів, їх будовою. За основу побудови презентації береться літній відпочинок дітей у таборі).

Фізкультхвилинка на інтерактивному килимку.

Робота за комп’ютером

Фізкультхвилинка на інтерактивному килимку.

Робота за комп’ютером. Практичне завдання.

Завдання 1.

Відкрийте самостійно презентацію «Літній відпочинок».

Робота за інструкцією, яка розміщена у підручнику на ст.72.

Завдання 2.

Уважно перегляньте презентацію. Використовуйте клавіши  Enter та Backspace.

 

     Вправи для очей.

  1. Швидко кліпати очима протягом 15 с.
  2. Заплющити очі. Не відкриваючи очей начебто подивитися ліворуч на рахунок «раз – чотири», повернутися у вихідне положення. Так само подивитися праворуч на рахунок «п’ять – вісім» і повернутися у вихідне положення.

     Повторити 5 разів.

  1. Спокійно посидіти 30 с. із закритими очима.

 

VI. Узагальнення та систематизація знань. 

Робота в парах. Вправа інтерв’ю( запитання із підручника на ст.73).

Проведення тесту( діти проходять тест самостійно на персональних комп’ютерах).

VII. Підсумок уроку. Рефлексія.

Вправа «Чарівний пензлик настрою»

Учням пропонується стати в коло. Вони тримають у руках символічний пензлик і по черзі говорять: «Мій настрій після закінчення заняття…кольору, тому що…(мені запам’яталося, я навчився робити, що приємного та корисного відбулося…).

Дослідницьке завдання.

З’ясуй, хто з твоїх близьких уміє створювати комп’ютерні презентації? Яким редактором презентацій вони користуються?

Використана література

  1. Гра по-новому, навчання по-іншому. Методичний посібник / Упорядник О. Рома ­─ The LEGO Foundation, 2018. ─ 44 с.
  2. Пометун О.І., Пироженко Л.В. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання. – К.:А.С.К.,2004.
  3. Я досліджую світ: підруч. Інтегр. Курсу для 3кл.закл. загал. Серед. Освіти(у2-х ч.): Ч.2/ Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., Зарецька І.Т. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020.

Презентація для дослідницької частини уроку на тему «Середовище створення презентації» 

Презентація для практичної роботи учнів за комп´ютером

Тест для перевірки знань учнів

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (20.11.2021) | Автор: Котельнікова Л.Б., Савченко О.В.
Переглядів: 514 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!