Каталог статей
Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Казка "Колосок"
Тема: «Колосок» (українська народна казка) Мета: Вчити відчувати казку, її добрих героїв, засуджувати хитрість, ледарство,боротися з ними у повсякденному житті; розвивати вміння читати в особах, переказувати; виховувати бажання допомагати іншим, рости працелюбним. Обладнання: Комп’ютер. Хід уроку I. Організація класу до уроку Встаньте всі скоріше, діти! Посміхніться всім миліше! Привітайтесь: «Добрий день!» Продзвенів дзвінок: «Дзелень!» II. Вправи з техніки мовлення та читання 1. Учні читають із дошки девіз уроку и. Слайд №2 • Уважність, старанність, праця – шлях до знань. 2. Скоромовка. Слайд №3 На печі, на печі смачні гарячі калачі. Хочеш їсти калачі – не лежи на печі. — Прочитайте повільно, голосно і швидко. — Який звук зустрічається найчастіше? — Прочитайте весело. ІІІ. Перевірка домашнього завдання Підбір млів протилежних за значенням Слайд №4 ІV. Повідомлення теми і мети уроку V. Мотивація навчальної діяльності Слайд №5 — Щоб дізнатись хто буде дійовими особами казки , відгадай¬те загадки. Хвіст — як ниточка, Сама — як калиточка, Любить дуже ніч і тишу Це маленька сіра... (миша). — Хто найраніше встає? (півень) — Прочитайте назву казки. Хто її автор? VІ. Робота над казкою "Колосок " 1. Читання казки вчителем. Слайди №№7-18 — Хто головні герої? — Як звали півника? (Голосисте Горлечко) — Як звали мишенят? Чому в них такі дивні імена? (Круть, Верть) 2. Читання казки вголос за логічно завершеними частинами. 1) Зачин. — Чи можна дати характеристику героїв? Яку? 2) Вчитель читає до слів «...глядіть, скільки я зерна намолотив!» — Хто виконував роботу? — Що робили мишенята? 3) «...взяв собі на плечі мішок і пішов». — Хто поніс зерно до млина? 4) «...мабуть, мені доведеться». — Як ви думаєте, хто спече пироги? — Дочитайте казку мовчки і скажіть, як ви зрозуміли зміст остан¬нього речення? — Чи справедливо вчинив півник? 3. Читання казки учнями вголос «ланцюжком». — З якою інтонацією слід читати слова мишенят спочатку? Потім? Чому? — Хто з героїв казки вам сподобався? Чим саме? 4 1. Словникова робота. Слайд №19 1) Читання слів із підручника. Читає вчитель — діти повторюють; читання «ланцюжком». 2) вчитель пояснює значення слів . Ціп — це знаряддя для молотьби зерна, яке складається із двох палок, з'єднаних між собою ременем. Млин — це споруда для розмелювання зерна на борошно. 5. Робота над образними висловами. Голосно закричали; тихіше сказали; зовсім тихо відказали; ледве чутно пропищали. Фізкультхвилинка Слайд №20
Сірі мишки маленькі, хвостики у них довгенькі. В лісі грались, веселились, працювати вже втомились. А щоб добре працювати, треба трошки пострибати. Відпочили, розім’ялись – Й до роботи знову взялись. 6. Складіть прислів’я, яке з них виражає головну думку казки? Слайд№ 21 Без трудів а хто гави ловить. Хто дбає, не їстимеш пирогів. Хто діло робить, той і має. 7. Характеристика героїв. (Асоціативний кущ) Слайд №22 — Які слова спадають на думку, коли чуєте слово «півник» чи «мише-нята»? Вийдіть до дошки і запишіть біля відповідного героя свої слова. Слайд№22 5 Творча робота. - Подумайте ,що буде з героями після закінчення твору. - Де треба було змінити сюжет казки,щоб мишенята змогли їсти пироги? VІІ. Підсумок уроку "Мікрофон " — Чи було вам цікаво на уроці? — Який етап уроку найбільше сподобався? — Від якого слова походить "казка”? — Чого вчить нас казка «Колосок»? — Які риси характеру засуджує народ? — Що б ви порадили мишенятам? Засідання «Клубу філософів» (за групами) «Я б порадив мишенятам...» Рефлексія результатів уроку. Оцінювання учнями своєї роботи. Приказка: Хто працював,а хто ловив Ґав - хтож з вас працював, а хто ловив Ґав? - Зроби для себе висновок. VIІІ. Домашнє завдання навчитися читати казку «Колосок». З досвіду роботи вчителя початкових класів Білозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гераймович Антоніни Миколаївни | |
Переглядів: 4390 | Рейтинг: 3.7/3 |
Всього коментарів: 0 | |