Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Характер музики
| Тема: Характер музики. Мета: визначити значення характеру музики для розкриття образного змісту музичних творів; розвивати творчі здібності (композиторські), фантазію, уяву; виховувати інтерес до музики П. Чайковського, народної пісні. Музичний матеріал: П. Чайковський «Кіт у чоботях і Біла кицька» з балету «Спляча красуня», «Танець із кубками» з балету «Лебедине озеро»; українська народна пісня «Та продай, бабусю, бичка». Тип уроку: урок поглиблення теми Обладнання: музичний інструмент, таблиці, ілюстрації, портрет композитора П.Чайковського,ребуси. Хід уроку I.Вступна частина 1.2. Музичне вітання. 1.2. Перевірка готовності до уроку. II.Основна частина Учитель — Любі друзі! До нас прийшла телеграма з далекої казкової країни ДО-МІ-СОЛЬка. Зачитується телеграма: «Дорогі маленькі знавці й любителі музики 2-го класу, запрошуємо вас до нас у гості, в нашу чудову музичну країну ДО-МІ-СОЛЬку. У країні, де всі живуть ладком, у повній гармонії. У нашій країні багато сонця, радості, красивих озер із білими лебедями,. На вас чекають Кіт-воркіт, Кіт у чоботях та Біла кицька, веселий бал, пісні, танці»» — Вирушаємо чи ні? — Із яким настроєм? (Зобразити мімікою на обличчі ) — Як часто буває в казках, у цій подорожі нас чекає багато перешкод, випробувань. Але ми всі перешкоди зможемо подолати,якщо візьмемо з собою: кмітливість, уважність, знання, і головне гарний настрій. 2.1.Перша перешкода: Визнач, що звучить, пісня, танець чи марш. 2.2.Друга перешкода: Повтори ритм: 2.3. Третя перешкода: Виконання пісні «Як діждемо літа» з рухами. III.Хоровий спів: 3.1.Розспівування: - поспівка на склад «Мо»,з різним штрихом(відривчасто,зв‘язно); - Поспівка на склад «Ра»; «Ру». 3.2. Розучування української народної пісні «Та продай, бабусю, бичка» — Послухайте, як бабуся продавала бичка. Якою бабуся показана в пісні? Який характер пісні? (Розучування пісні. Під час бесіди зробити акцент на те, що це інсценівка-діалог групи дітей - покупців і соліста, який виконує роль бабусі. Це свого роду міні-опера, у якій розігрується побутова сцена: продаж: бичка на ярмарку. На початковому етапі,при розучуванні пертого й другого куплетів, роль бабусі виконує вчитель) 3.3.Декілька перешкод ми вже подолали, і тому зустрілися з новою піснею. Тепер,щоб побувати в країні танців та казкових персонажів,треба подолати ще одну перешкоду. - Відгадування ребусів в командах.(командам роздаються картки з ребусами та дається 30 секунд на їх розшифровку) IV.Слухання музики. - Звучить «Танець з кубками» П.Чайковського із балету «Лебедине озеро» 4.1.Аналіз прослуханого твору: -Чи весь час звучить однакова музика? Які типи музики ви тут почули?:Висновок: музика змінюється і має тричастинну побудову.(Таблиця зміни характеру музики у творі). 4.2. Використання прийому пластичного інтонування (імітація рухом руки маршової ходи у першій і третій частинах (із підкреслюванням сильної долі).) Порівнюючи з другою частиною, дійти, до висновку, що в другій частині характер музики танцювальний. 4.3. Слухання фрагментів із балету «Спляча красуня» її Чайковського . Продовжуємо нашу подорож, Заплющте очі й уявіть, що ми йдемо темними коридорами казкового замку. У світлому залі розташовані казкові персонажі. — Хто вони, по-вашому? Скільки їх? (Звучить фрагмент із балету «Спляча красуня» П. Чайковського «Кіт у чоботях і Біла кицька». Після слухання учні обмінюються враженнями, учитель-коментує відповіді називав музичний фрагмент.) — Якими, постають Кіт у чоботях і кішечка? — Завдання:Злови правильне слово,характеристику властиву музиці кота та музиці кішки.(Називаю різні характери музики, якщо слово характеризує музику кота-плескають один раз, а кицьку-два рази.) — А тепер давайте подивимося,як Кіт у чоботях і Біла кицька зображені в балеті. 4.4.Гра «Композитор»
— Сьогодні ви намагалися зрозуміти характер музики творів П.Чайковського.Уявіть себе композиторами та створіть мелодію на текст: Кіт-воркіт біля воріт Чеше лапкою живіт, З’ївши мишку-побіганку, Що робити по сніданку? V.Заключна частина. —Підведення підсумку уроку: З якими музичними творами ми сьогодні ознайомились? Чи кожен музичний твір має свій характер музики?Охарактеризуй сьогоднішній урок за допомогою слів прикметників? З яким настроєм ви йдете з уроку? | |
| Переглядів: 4691 | Рейтинг: 3.7/3 |
| Всього коментарів: 0 | |
