Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Закріплення знань і вмінь, пов’язаних з вивченими буквами. Удосконалення навичок читання

КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО УРОКУ
1 КЛАС

Навчання грамоти: Закріплення знань і вмінь, пов’язаних з вивченими буквами. Удосконалення навичок читання.
Трудове навчання: Самообслуговування. Призначення одягу та взуття. Ознайомлення з матеріалами, які використовуються для виготовлення одягу. «Одяг для ведмежаток».
Мета: формування предметних компетентностей: закріплювати вміння учнів читати склади, слова з вивченими літерами; продовжувати роботу над звуко – буквеним аналізом слів; збагачувати словниковий запас; розширювати знання учнів про світ професій; продовжувати вчити виготовляти аплікації з паперу; закріплювати правила техніки безпеки на уроках трудового навчання; виховувати старанність, наполегливість, охайність під час роботи з папером та клеєм.
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння дотримувати режиму навчальної діяльності, працювати швидко і зосереджено;
комунікативної: удосконалювати вміння висловлювати свої думки, вміння виразно читати;
соціальної: розвивати вміння працювати в колективі;
загальнокультурної: учити дотримання правил поведінки на уроці.
Вид уроку. Інтегрований.
Обладнання. Мультимедійна презентація, карта подорожі, «Супутник Букваря», альбоми «Маленький трудівничок» 1 клас, кольорові олівці, фломастери, клей, ножиці, прикраси для одягу.

                                                                                          Хід уроку

І. Організаційний момент.
Знову день почався, діти!
Всі зібрались на урок.
Тож пора нам поспішати -
Кличе в подорож дзвінок!
Сьогодні в нас незвичайний урок.
До світу фантазії зробимо крок!

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.
- Сьогодні ми з вами вирушимо в незвичайну мандрівку, а для того, щоб вона була вдалою, нам потрібно налаштувати себе, створити гарний настрій. Тому ми промовимо разом такий віршик (слайд 2):
Очі дивляться – та все бачать.
Вуха слухають – та все чують.
Голова – думає.
Яким буде урок – цікавим!
Які у мене діти? – Найкращі.
Нехай мої та ваші надії здійсняться.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Відгадування загадки.

- Мандрувати потрібно, звичайно ж, на транспортному засобі. Чим саме будемо подорожувати ми, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте таку загадку.
Дім по вулиці повзе,
на роботу всіх везе,
ріс на курячих ногах,
у гумових чобітках. (Автобус)

2. Повторення правил поведінки пасажирів.
- Для того, щоб вирушити в подорож, ми спершу повинні повторити правила поведінки в автобусі.

Правила поведінки в автобусі
- Будь ввічливим та вихованим пасажиром.
- Не штовхайся, не галасуй, коли заходиш в автобус.
- Не забувай поступитися місцем інваліду, людині похилого віку.
- Не сміти в салоні автобуса.
- Не викидай через вікно сміття.
- До виходу готуйся заздалегідь виходь через двері, які найближче до тебе.
- Не виходь доти, доки автобус повністю не зупиниться.
- Не відволікай водія під час руху автобуса.
- Не виглядай з вікна, коли автобус їде.
- Сідай на сидіння тоді, коли є вільні місця.
- В салоні автобуса поводься спокійно, не кричи, не бігай.
- Коли розмовляєш по телефону, не привертай увагу інших пасажирів.

3. Промовляння скоромовки (слайд 3).
Щоб було нам весело їхати,
дружно починаймо
і скоромовку промовляймо!

Джу – джу! – бриніла бджілка.
Дзу – дзу! – дзвеніла пилка.

ІV. Робота над матеріалом уроку.
1. Відгадування загадок. Складання звукових моделей слів – відгадок (слайди 4, 5, 6, 7).
- Наша мандрівка почалась від гімназії і ось ми вже потрапили в гори «Загадкові».
І щоб нам не сумувати.
Потрібно загадки відгадати!
Наче птиця крила має,
Все літає та співає:
Я медок вам ношу,
Не чіпайте, бо вкушу. (Бджола)

В нього крила, в нього вуса,
трохи я його боюся
як летить – так чути звук
бронзовий великий … (жук).

Я крилатий і пухнастий
Золотистий і смугастий,
Над лужком танок веду,
Дзвінко, весело гуджу. (Джміль)

Фрукти, цукор полюбляє,
Де солодке відчуває.
В смужку в неї одежина,
Із комах уся родина. (Оса)
- Погляньте уважно на малюнки – відгадки і скажіть, що у них спільне. (Це все тварини, які належать до комах)
- Ми успішно виконали завдання, тому можемо продовжити нашу подорож.

2. Дидактична гра «Утвори нові слова», «Розсипані склади» (слайд 8).
- Наш автобус вже прибув у ліс «Знань». І тут на нас чекають ігри «Утвори нові слова» та « Розсипані склади».
«Утвори нові слова»
Із слова «ФОТОГРАФУВАТИ» потрібно утворити якомога більше нових слів.
«Розсипані склади»
Із поданих складів утворити нові слова.

3. Читання складових таблиць та слів (слайди 9, 10)

4. Читання тексту «Бджоли і ведмідь».
- І ось ми вже виїхали з лісу та прибули до річки «Цікавий текст».
Читання тексту:
- сильнішими учнями;
- обговорення прочитаного:
- Хто жив у лісі?
- Чого захотілось ведмедю?
- Хто почув про прихід клишоногого?
- Що вони зробили?
- Як далі розвивались події?
- Як ви думаєте, чи прийде ведмідь ще по медок?
- Повторне читання тексту.

5. Фізкультхвилинка (слайд 11).
Ми з вами трішки потрудились.
І, мабуть, ви уже стомились.
Тепер настав час відпочинку,
Ми проведем фізкультхвилинку.

V. Робота з папером. Виконання аплікації «Одяг для ведмежаток».
1. Знайомство з новими словами. Техніка безпеки на уроці трудового навчання.
- Ми подолали великий шлях і приїхали у місто «Чомучок». Тут ми повинні познайомитись із новими словами (слайд 12):
- Фабрика – велике підприємство з використанням машин.
- Швейна фабрика – підприємство, де шиють одяг.
- Фасон – зразок, модель, за якими шиють одяг.
-Дизайнер – винахідник, творець нових моделей одягу, його деталей та аксесуарів.
- А слова ці нам знадобляться, тому що ми прямуємо на фабрику «Фантастичний фасон» (слайд 13).

2. Правила техніки безпеки на уроці (слайд 14).
- Тепер ми маємо повторити правила техніки безпеки, тому що нас не пропустять на підприємство.

3. Обладнання до уроку (слайд 15)
- Швейна фабрика – це велике підприємство і для роботи нам знадобиться певне обладнання, інструменти. Що ж саме?

4. Техніка безпеки при роботі з ножицями та клеєм (слайди 16, 17).
Що повинен кожен знати,
Щоб безпечно працювати?
До ножа, ножиць, шила,
Треба розум, а не сила.

5. Фабрика «Фантастичний фасон». Визначення послідовності роботи (слайд 18).
- Щоб швидко і красиво виконати замовлення, треба спланувати свою роботу.
1. Розмалюй деталі одягу. Виріж їх.
2. Виріж ведмежаток.
3. Одягни ведмежаток – наклей на них розмальований одяг.
4. Доповни одяг ведмежаток своїми деталями.

6. Повторення послідовності роботи.

7. Самостійна робота учнів.

Дівчатка моделюють одяг для ведмедички, а хлопчики – для ведмедика.
Ви – маленькі майстренята,
Щоби вправно працювати,
Дружні пальчики умілі,
Нумо, беріться всі за діло!

VІ. Виставка дитячих робіт. Оцінювання своєї роботи на уроці (прикріплення квіточок на «Дерево здійснення надій та сподівань») (слайд 19)
Всі ви, діти – молодці,
Гарно працювали!
Та вже дзвоник пролунав,
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати,
Треба йти відпочивати!

VІІ. Підсумок уроку (слайд 20).
Вправа «Незавершене речення»
- Яким для мене був сьогоднішній урок?
- Що нового я дізнався?

Категорія: Уроки | Додав: ticher (05.03.2018) | Автор: Кобильняк Надія Володимирівна E
Переглядів: 1585 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!