Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Питальні речення. Засвоєння питальних слів. Вимова і написання слова дятел.
Тема. Питальні речення. Засвоєння питальних слів. Вимова і написання слова дятел.
Мета. Дати уявлення про питальне речення, формувати навички інтону-вання та вміння ставити логічний наголос у питальних реченнях, удосконалювати вміння розрізняти речення за метою висловлювання,розвивати зв'язне мовлення учнів; виховувати старанність і наполегливість,виховувати бережне ставлення до лісо¬вих мешканців.
Обладнання. Загадки, малюнок дятла, малюнок бібліотеки.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.
II.Актуалізація опорних знань учнів.

1. Фронтальна бесіда.
— Що таке речення?
— Про які речення ви дізналися на попередньому уроці?
— Яке речення називається розповідним?
— Які розділові знаки можуть стояти в кінці розповідного речення?
— Відгадайте загадки про них.
• Маленька, менша від мачини,
Ні з ким не стану на борню.
А при читанні, коли треба,
і людини мову зупиню.
Що це таке? (Крапка)
• Що за знак — стрункий, мов спис,
Він над крапкою завис,
Спонука до поклику.
Хто ж бо він? (Знак оклику)

2. Перевірка домашнього завдання (вправа 129).
— Про які дерева розповідається у тексті?
— Яке речення про берізку треба писати першим?
— Яке це речення? Чому?
— Прочитайте друге речення.
— Яке це речення?

3.Каліграфічна хвилинка.
— Яка зараз пора року?
— Які осінні місяці ви знаєте?
Ос жо ча іб нь іє Осінь, осінь! Лист жовтіє. Часто дрібний дощик сіє.
— Прочитайте кожне речення.
— Як пишуться слова в реченні?
— З якої букви пишеться перше слово?
— Якою ви уявляєте осінь? Продовжіть речення.
Осінь — це дівчина...
— Звуковий аналіз слова осінь.
о =о=
([о], [с'], [і], [н'])

IІІ.Вивчення нового матеріалу.
1. Загадка.
• Не кущ, а з листочками,
Не сорочка, а зшита.
Не людина, а навчає. (Книга)
— Складіть речення із словом книга.
— Прочитайте записані на дошці речення.
а) Книгу треба берегти і шанувати.
б) Бережи і шануй книгу!
в) Чи бережеш ти книгу?
— Що стоїть у кінці першого речення? другого?
— Як називається перше речення?

2. Повідомлення теми уроку.
— Сьогодні ми продовжимо мандрувати містечком із назвою Речення і познайомимося з питальними реченнями, навчимося правильно інто¬нувати їх.

3. Робота з підручником.
Вправа 130.
а) Читання в особах діалогу (слова автора і читача).
б) Бесіда за малюнком до вправи.
— Хто ще відвідав бібліотеку?
— Чи цікаво дітям у бібліотеці?
в) Вибіркове читання речень.
— Прочитайте речення, в яких про щось запитується.
— Який знак стоїть у кінці таких речень?
г) Читання і аналіз правила, с. 65.
— Яке речення називається питальним?
— Що ставиться у кінці питального речення? ґ) Запис речень.
— Запишіть з тексту діалогу два питальні речення.
д) Розвиток мовлення.
— Продовжіть розмову бібліотекаря з читачем. Фізкультхвилинка.
Повторити вивчені вправи.
 
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота в парах.

— Запитайте один одного про те, що вас цікавить, і дайте відповідь.
— Як називаються речення-запитання? А речення-відповіді?

2. Творче списування.
— Запишіть вірш, дописуючи пропущені слова і розділові знаки.
Чому пахнуть квіти Бо їм ... світить (сонце) З чого раді діти Бо ростуть, як ... (квіти).

3. Інтонування речень.
Вправа 133.
а) Читання речень.
— Прочитайте запитання і відповідь.
Вимовляйте з більшою силою голосу (наголошуйте) виділені слова.
б) Словникова робота. (Використовується малюнок.)
Дятел — лісовий птах з довгим і гострим дзьобом, їжу добуває з щілин ори дерев.
— Утворіть словосполучення з цим словом.
— Складіть звукову модель слова дятел.
— Хто знає загадки про дятла?
в) Запитання-відповідь.
— Кого називають санітаром лісу? (Мурашку.)
— Кого називають лісовою господаркою? (Білочку.) (Бесіда про бережне ставлення до лісових тварин).
г) Списування.
— Спишіть перші два запитання і відповіді на них.
(Зверніть увагу на запис речень і знака питання на рядку каліграфії).

4. Жарт (записати на дошці).
— Як тебе звати, хлопчику
— А так, як мого тата
— А тата твого ж як
— А так, як мене
— Ну, то скажи, як тебе кличуть, коли час їсти
— О, мене їсти кликати не треба, я першим приходжу.
— Чи зрозуміло відповідав хлопчик?
— Які слова у вас викликають сміх?
— Які знаки треба поставити в кінці речень?
— Яким є кожне речення?

V.Підсумок уроку.
— Про які речення ви дізналися на уроці?
— Відгадайте загадку.
Він після речення, цитати Вмостився, схожий на гачок. Всіх нас примушує питати, А сам — ні пари з уст. Що це таке? (Знак питання)
— В кінці якого речення він ставиться?
— Які речення називаються питальними?
— Для чого потрібно знати питальні речення?
— Коли, у яких ситуаціях ви користуєтеся питальними реченнями?

VII. Домашнє завдання.
Вправа 134, правило, с. 65.
Категорія: Уроки | Додав: Valentuna9090 (16.11.2011) | Автор: Валентина Володимирівна
Переглядів: 4016 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!