Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Закріплення знань про спонукальні речення. Виразне читання тексту
| Тема. Закріплення знань про спонукальні речення. Виразне читання тексту. Мета: закріпити знання учнів про спонукальні речення; вчити виділяти їх у мовленні й складати самостійно, правильно викори- стовуючи розділові знаки; розвивати вміння узагальнювати;розвивати навички виразного читання; виховувати доброзичливе, дружнє ставлення до оточуючих, виховувати почуття доброти. Обладнання: таблиця «Речення», загадки, вірші,прислів'я. Тип уроку: закріплення та систематизація знань. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 148) — Перевірка — індивідуальне опитування. — Як ви розпізнали спонукальне речення? 2. Гра «Зберіть речення»(усно) 1) Барліг, готує, ведмідь, зимівлі, для; 2) переймай, добре, все; 3) пожовкло, чому, листя. — Що цікаве помітили? Доведіть. — Поясніть розділові знаки в кінці кожного речення. III. Повідомлення теми та мети уроку — Сьогодні будемо закріплювати свої знання про речення взагалі і спонукальні зокрема. IV. Закріплення та систематизація знань 1. Робота з таблицею «Речення». 2.Хвилинка чистопису До бр ро добро доброта Вс Все добре переймай! — Яке спонукальне речення ми зібрали? — Доведіть, що воно є спонукальним. — Яка форма спонукання в ньому використана? — Який знак у кінці речення ви б поставили? — Зверніть увагу на речення на С. 73. — Як ви думаєте, чому там поставили знак оклику? Спишіть його каліграфічно. — До чого закликає нас це прислів’я? — А чому необхідно переймати все добре? 3."Мовна розминка". а) Словниковий диктант. — Запишіть відгадки. Загадки. • Я мала людина, звуть мене... • У землі червоне, а над землею зелене, Борщ виходить добрий з мене. • У землі в червоній сукні біла дівиця. Коса її над землею буйно зелениться. • Добре стрибає, вуха великі має. • У лісі живе хитра руда дівиця. Звуть її ... • Жовті сукні дві чи три, А під ними — сорочки злі. Хто її роздягає, слізки проливає. (Дитина, буряк, редиска, заєць, лисиця, цибуля.) б) Завдання. — Складіть звукову модель слів: 1 варіант — лисиця, 11 варіант — буряк. 4. "Стежинка кмітливих". а) Завдання на дошці (усно). — Складіть речення зі слів кожного рядка. — Назвіть, яким є кожне речення за метою висловлювання. 1. Випало, гнізда, з, голуб'ятко. 2. Садку, у, м'ята, вашому, росте, чи. 3. Восени, в, діти, ходили, діброву. б) Завдання на картках. — Поставте в кінці речення потрібний розділовий знак і вкажіть, яке це речення за метою висловлювання. 1. Хто з вас любить книжки (... речення.) 2. З книжкою легко жити і працювати (... речення.) 3. Шануйте і бережіть книжку (… речення.) 5. Стежинка "Спортивна". а) Фізкультхвилинка. Трави ростуть низько-низько, Дерева ростуть високо! А ми ідемо тихо-тихо, Щоб не зробить нікому лиха. Вітер дує сильно-сильно, Дерева хита невпинно, А нам у класі так затишно. Ми до занять готові сісти. б) Колективна гра "На уроці фізкультури" (вправа 151). речень. — У якому стовпчику записані речення? Які вони? — Подайте команди відповідно до запису зліва. — Зверніть увагу, як одне і те саме прохання можна передати — по-різному. Зверніть увагу на інтонаційне оформлення речень. 6. Колективна робота з підручником (вправа149). — Прочитайте текст. — Із яких частин складається текст? — Прочитайте зачин, зверніть увагу на всі речення у цій частині. — Якими є всі речення зачину? (Питальними.) — Який знак стоїть в кінці кожного речення? — Прочитайте основну частину тексту. — Які це речення? (Розповідні.) — Прочитайте кінцівку. — Яке це речення за метою висловлювання? (Спонукальне.) — Як ви розумієте слова "Учитися добра"? (Бути добрими людьми, ніколи і нікому не причиняти зла, жити в мирі, злагоді.) — Випишіть одне речення з основної частини тексту (на вибір). Перевірка — Який тип виписаного вами речення? Прочитайте його ви- разно. 7. Самостійна робота (вправа 150) — Прочитайте ще декілька прислів’їв на ту саму тему. Чому не- обхідно переймати лише добре? Завдання 2, 3 запропонувати для самостійного виконання. Перевірка — індивідуальне опитування. 3. Робота в парах (вправа 152) Перевірка — опитування пари. — До якого типу за метою висловлювання належать складені речення? Доведіть. V. Підсумок уроку 1. Бесіда — Розкажіть, що ви дізналися про речення. — Що ви можете розповісти про розповідні, питальні, спо- нукальні речення? — Зверніть увагу на речення, записане на дошці. Що ви можете про нього сказати? Мама зварила борщ. — Перетворіть це речення на питальне і прочитайте з відпо- відною інтонацією. — А як би ви перетворили його у спонукальне? Що ви у ньому передасте — прохання, заклик, запрошення? — Якщо це прохання, то як його слід висловити? 2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання VI. Домашнє завдання
Вправа 153. | |
| Переглядів: 3076 | Рейтинг: 0.0/0 |
| Всього коментарів: 0 | |
