Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Листяні та хвойні рослини
Тема. Листяні та хвойні рослини
Мета: розширювати уявлення учнів про розмаїття трьох груп рослин (дерев, кущів, трав).Учити порівнювати листяні та хвойні рослини, розрізняти рослини за виглядом, за листям;
- розвивати спостережливість, увагу, мислення, уміння працювати у парах;
- виховувати дбайливе ставлення до природи.
 Тип уроку. Урок засвоєння нових знань
 
Хід уроку

І.Організація класу.
1. Вправа «Погода».
-Яка зараз пора року?
-Який місяць?
-Який стан неба?
-Яка температура повітря?
-Чи були сьогодні протягом дня опади? 
 Вчитель.-Хоча надворі у нас холодна зима та ми ,діти, давайте перенесемось у майбутнє та помандруємо до літнього лісу. 
 Гаразд?! Чудово! У електричку сідаймо знову!
Зачитування вчителем вірша про ліс / Звучать голоси лісу/
Ліс- це диво,
Ліс-це казка.
Тож ходімо в ліс ,будь ласка,
В лісі є кущі і трави.
В нім сплели дерева віти.
Трави,ягоди й грибочки.
В нім чарівні є листочки.

ІІ. Актуалізація та корекція опорних знань.
1.Фронтальне опитування «Мікрофон»
-Скажіть,діти,яку тему вивчаємо?(Ми вивчаємо тему Рослини)
-До якої природи відносяться рослини ?
-Давайте пригадаємо,що нам відомо про три групи рослин:дерева,кущі,трави? 
 РОБОТА В ГРУПАХ (Змагання у правильних відповідях.Взаємодопомога)
 1гр.-Скажіть,по якій основній ознаці ми виділяємо групу дерева? (1 учень)
 2гр.-Дайте характеристику основної ознаки кущів? 
 3гр.-Повідомте,чим відрізняється третя група рослин від попередніх груп?
ІІІ.Повідомлення теми уроку
Сьогодні ми з вами дізнаємось про ще один поділ рослин на дві групи.
На початку подорожі ми знайшли листочок. Розшифруйте деформовані слова, зачитайте вголос: Листяні та хвойні

Отже, молодці!.Вирушаємо та одночасно коротко повторимо правила поведінки в лісі.
 2.Гра « Можна . Не можна.За дитячими малюнками.(Заборонено в лісі...)
Найголовніше правило нашого маршруту: «Прямувати стежками,доріжками,щоб не витоптувати рослини.»
ІІІ.Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу
1. Загадка -Ось на листочку я знайшла загадку. Відгадаймо: Хто на зиму роздягається ,а на літо одягається?(Листяні дерева)
2. Розповідь вчителя з елементами бесіди.
3. Робота з підручником.Розповідь про листяні дерева 
4. Висновок: отже ,у листяних дерев листя-у вигляді пластинки.
Фізкультхвилинка «Настрій Живої природи»
-Покажіть: а)дерево, яке полікував дятлик ; 
 б) дерево, що радіє сонцю;
 в) настрій дерева,коли, після зими ,у нього з'являються нові листочки;
 г) як дерево звільнялось від осінніх листочків
 Дякую усім деревцятам.
- Наша подорож продовжується. Ось на стежинці ми знайшли « дивні голочки»
5. Порівняльна характеристика двох видів рослин (Різне у будові...)
 - Ми знову будемо дослідниками та виконаємо вправу «Вірю,не вірю-перевірю»
 Проведення досліду.Дослідження будови гілки хвойного дерева(ЛУПА)
Висновок учнів про хвоїнки 
ІV. Запам'ятання матеріалу та осмислення зв'язків та залежностей
 1.Продовження розповіді вчителя (мал.сосен,модрини)
-Ми з вами мандрували,непомітно з листяного лісу зайшли у хвойний.
2.Словникова робота:ялинник,сосняк-сосновий бір. /Звичайн. дошка/
3.Міжпредметні зв'язки.Чи знаєте ви,що дуже корисно для здоров'я побувати й подихати у хвойному лісі.
Фізкультхвилинка Раз-два-дерева...
V .Узагальнення та систематизація знань та вмінь учнів
1.Гра « Шифрувальник»
Робота в парах. На партах індивід. картки,на яких схематично позначено хвойне дерево та листяне.Учні по порядку розподіляють позначки за назвою рослини.Знайти одну назву зайву./Список на дошці:Дуб,сосна,верба, модрина, береза, каштан,смородина/
 (Позначки такі ж як для позначення мішаного лісу-випереджаюче навчання)
2. У СВІТІ ЦІКАВОГО
Дорогі першокласники,мандруючи лісом я прислухалась до шелесту дерев і вони розповіли мені свої секрети(зі скриньки дістаю березовий сік;
маленьку лижу; скрипку;черв. листки з гербарію -клена або горобини,лист дуба або жолудь,шишку сосни) 
- Секрет 1. Смачним корисним соком зможе з нами поділитись навесні немолода береза. Лижі,виявляється, також роблять з деревини берези.
Секрет 2. Дуб найдовше не скидає листя та може жити до 1000 років.
Секрет 3. Різні музичні інструменти роблять з клена.Ось ця скрипка –з ялини,дерево може жити до 200 років.Ялинки люблять рости біля «няньок» беріз,які захищають їх від променів сонця.
Секрет4.Можливо,знаєте?У яких дерев листя восени червоніє?У клена,горобини.
Секрет 5. Ви любите сувеніри?Новорічні та інші роблять не лише з соснових шишок а й з інших дерев(знов таки, з берези) 
Наша подорож, діти, закінчується.Підведемо підсумок,перевіримо,що запам'яталось Пізнайкам та Чомучкам.
VІ.Підсумок уроку. Гра «Сигнальники» (Так - зелен.; ні- червон.)
а)Лист хвойного дерева –це колючка;
-голка; -хвоїнка?
б)Листяні дерева відрізняються від хвойних:-стовбуром;-корінням;-листям? 
-Чи сподобалась мандрівка до лісу?
 ДЯКУЮ ЗА ПРАЦЮ НА УРОЦІ
Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (28.01.2013) | Автор: Любов Дмитрівна Тукало
Переглядів: 4951 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!