Тема.Додаванняі віднімання в межах 7
Мета. Поглибити знання про дію додавання і віднімання, вчити
правильно читати та обчислювати приклади на додавання і
віднімання в межах 7.
Розвивати мислення, увагу, пам’ять.
Виховувати пізнавальний інтерес до усної народної творчості.
Обладнання: м’які іграшки, гра «Кораблики», силуетнізображення:
жолуді, зайчики, ялинки, квіти, корзинка.
Хід уроку
І. Загальнокорекційна частина
Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами побуваємо у ... . Де ми побуваємо,
ви дізнаєтесь, якщо виконаєте це завдання. Потрібно поставити числа по
порядку.
А К А З К (казка)
2 1 5 3 4
ІІ. Основна частина
1. Перевірка знань
- Діти, чи любите ви казки?
- А які казки ви знаєте?
- Сьогодні ми з вами помандруємо у казку. І зустрінемо¬ся з її героями.
А що це за казка ви повинні відгадати самі. Герої цієї казки живуть разом і ходять до лісової школи. Вони захотіли перевірити як ви навчаєтесь і приготували для вас цікаві завдання. Давайте покажемо їм, що ви вже вмієте.
- усна лічба
Перше завдання підготувала для вас Мишка - шкряботушка. Вона запрошує нас до квіткової галявини. У кожній квіточці живе число. Вони завжди стояли по порядку. Але одного разу вони заплуталися. Давайте допоможемо їм . З’єднайте стрілочками числа за порядком.
- обчисленняприкладів
- Молодці! Ви правильно з’єднали квіточки. Але щоб наші квіти гарно росли і цвіли,що їм потрібно? Так -вода. І наступне завдання від Жабки - скрекотушки. Уважно розгляньте квітучу галявину. На яку квітку повинна впасти кожна з цих краплинок? Хто хоче напоїти квіточку?
- каліграфічна хвилинка
Розгляньте галявинку і знайдітьнайбільшу цифру в квіточці. Що це за цифра?
Знайдітьїї у класі і назвіть.
А зараз давайте пригадаємо як пишеться цифра 7.
Отже, каліграфічна хвилинка від Зайчика - побігайчика.
Зошити всі відкриваєм
Правильно їх покладем
Ручки в руки ми вкладаєм
І писати починаєм.
Цифра 7, як кочерга
В неї бач, одна нога.
Молодці, гарно справились із каліграфічною хвилинкою.
А ше зайчик хоче перевірити як ви вмієте обчислювати приклади.
7-2 = 7-4= 7-6 =
2. Підсумокперевірки.
3. Фізкультхвилинка.
Ми відпраці всі стомились,
Адже добре потрудились.
Тож давайте для розрядки
Зробим кілька вправ зарядки.
Раз! - підняли руки вгору;
Два! - нагнулися додолу;
Три! - крутнулись вправо, вліво;
На «чотири» раз присіли.
Похитали головою
Ще й притупнули ногою.
Пальчиками повертіли
І за парти тихо сіли.
4. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні ми з вами продовжимо вчитися додавати і віднімати.
5. Обчислення прикладів.
На нашу галявинку завітала одна хитрунка, яка приготу вала для вас цікаве
завдання. (Лисичка)
У бабусі Насті є дві курочки: Ряба і Чепуруха. Курочка Ряба знесла яйця із
сумою чисел 6. А курочка Чепуруха - із сумою чисел 7. Допоможіть бабусі
дізнатися, де чиї яйця. Знайдіть яйця, які знесла курочка Ряба, курочка
Чепуруха.
- То скільки всього яєчок знесли курочки?
6. Розв’язування задач.
Наступний житель казки може з’їсти зайченят, якщо ми їх не врятуємо.
Троє зайчаток - сірі спинки –
Заховались за ялинки.
А ще четверо зайчаток
На галявині тремтять,
Бо ялинок в них нема,
Сірий вовк їх упійма.
Швидше, діти, поможіть,
Їм ялинки посадіть.
- Діти, зайченята тікають від вовка, деякі заховалися за ялинки, а деяким не
вистачило ялинок. Вони хочуть, щоб ви посадили ялинки, за якими можна
сховатись.
- Скільки зайченяток заховалось за ялинками? (3)
- Скільком зайчатам не вистачило ялинок? (4)
- То скільки ялинок потрібно посадити? (4)
- Давайте запишемо приклад. Скільки стало ялинок? (7)
3 + 4 = 7 ( ялинок)
- Молодці! Тепер усі зайчики врятовані і вовк їх не знайде.
7. Гра «Кораблики»
- А ось і останній наш гість. Він дуже любить медок і малину. Хто це?
І пропонує вам попрацювати самостійно. У мене в руках незвичайні кульки. На
кожній з них приклади. Ви повинні їх обчислити.
8. Підсумок уроку.
То що ж ми робили з вами на уроці?
- Молодці! Ви справилися з усіма завданнями від лісових школярів. А скажіть з
якої ж вони казки? («Теремок»)
III. Заключна частина
Гра «Склади слово»
(Теремок)
|