Каталог статей
Головна » Статті » Новини МОН України » Інформація та рекомендації вчителю | [ Додати статтю ] |
Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку у 2010-2011 навчальному році
Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку у 2010-2011 навчальному році Метою Першого уроку у 2010-2011 навчальному році є формування в молодших школярів високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних діячів, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків.
Зміст Першого уроку вцьому навчальному році слід підпорядковувати реалізації таких завдань: виховання любові до свого рідного краю, держави, родини, народу, поваги до українських та родинних законів, звичаїв, обрядів і традицій; формування відчуття своєї приналежності до України, усвідомлення себе українцем, прагнення до збереження та примноження духовних та матеріальних багатств українського народу, виховання цілеспрямованості і наполегливості у досягненні життєвої мети, готовності до праці в ім’я України; виховання патріотичних почуттів, правової культури, поваги до Конституції України, Законів України, усвідомлення своїх прав, свобод, обов’язків; шанобливе ставлення до державної символіки, культурного та історичного минулого України; формування в учнів етнічної та національної самосвідомості, мовної культури, духовної єдності населення усіх регіонів України, толерантне ставлення до інших народів, культур і традицій. З метою виховання в учнів початкових класів патріотичних почуттів, розвитку національної самосвідомості, правосвідомості, культури міжетнічних відносин пропонуємо таку орієнтовну тематику першого уроку:
Люби і знай свій рідний край Моя країна моїми очима Ми спитали журавля, де найкращая земля? Вітчизна, як мати, у світі – одна Любіть Україну, як сонце, любіть! Я – маленький громадянин своєї держави Національні символи України Моє рідне село (місто) Мій рідний краю, Україно, найкраще місце на землі! Буду я навчатись мови золотої... Перший урок у початкових класах може бути структуровано як традиційно, так і з використанням новітніх освітніх технологій.
Зміст уроку повинен відповідати дидактичним принципам науковості й доступності. Враховуючи вікові та індивідуальні особливості дітей молодшого шкільного віку, форми проведення заняття та організації діяльності учнів учитель може обирати на свій розсуд.
У процесі організації роботи з першокласниками рекомендуємо надати перевагу ігровим формам роботи, діалогічному способу спілкування, виконанню практичних дій.Для учнів 2-4-их класів вчителем можуть бути запропоновані нетрадиційні форми проведення першого уроку з відповідної теми. Зокрема, це екскурсія до краєзнавчого музею, урок-усний журнал, урок-концерт, урок-зустріч, тощо. Ключовими поняттями, які діти мають засвоїти чи якими мають володіти, є: "Батьківщина”, "Україна”, "рідний край”, "столиця”, "Державні символи”, "народні символи”. У підсумку Першого уроку варто підкреслити, що кожен учень може зробити свій внесок у становлення нашої держави. Наполегливо вчитися, бути патріотом – це посильний дарунок рідній країні. Додатковий матеріал
Стаття 20. Державними символами України є Державний прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України (Конституція України).
24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежності України, за яким Україна має свої державні символи: герб, прапор і гімн, які уособлюють її історію, її сутність. Герб – головний знак держави. Зображують його на прапорі, монетах, печатках, документах. В основу сучасного Малого Державного герба нашої держави покладено стародавній золотий тризуб на синьому тлі. Існує думка, що він міг бути знаком влади вождів слов'янських племен. Інші вважають, що тризуб є символом трьох стихій природи: повітря, води і землі. Національний прапор України – синьо-жовтий стяг. Синій колір – це колір чистого мирного неба. Жовтий колір – це колір пшеничної ниви, колір хліба, зерна. Це і колір жовтого сонечка, без ласкавого проміння якого не зможе дозріти хліб. Прапор
Прапор – це державний символ, він є в кожної держави; це для всіх – ознака сили, це для всіх – ознака слави. Синьо-жовтий прапор маєм: синє – небо, жовте – жито; прапор свій оберігаєм, він святиня, знають діти. Прапор свій здіймаєм гордо, ми з ним дужі і єдині, ми навіки вже – з народом, українським, в Україні. Наталка Поклад Гімн – урочиста патріотична пісня, яка уславлює Україну. В основу сучасного Державного гімну України покладено мелодію пісні композитора XІX століття Михайла Вербицького "Ще не вмерла України" (сл. П. Чубинського). Джерело: http://kristti.com.ua | |
Переглядів: 4565 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1 | |
|
ble>