Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Християнська етика в українській культурі [ Додати статтю ]

Наші провідники у світ Мудрості

Урок 8
Тема: Наші провідники у світ Мудрості.
Мета: Показати учням роль вчителів у їхньому вихованні. Розвивати зацікавленість до знань, наполегливість. Виховувати любов і повагу до вчителя – провідника у світ Мудрості.
Обладнання: ікона, свічка, ілюстрація вчителя в оточенні дітей.

Хід уроку

І. Вступна частина.
1. Християнське привітання.
2. Спільна молитва.
3. Повторення вивченого матеріалу.

- Чи треба розвивати свої здібності? Чому? (Треба, щоб не «згас талант»).
- Чи може талант приносити не тільки добро, а й зло? Наведіть приклади. (Діти наводять приклади, коли талант використовується на тільки на благо людям, а й на зло).
- Яку притчу ви прочитали в Новому Завіті про таланти? (Діти зачитують Євангеліє від Матвія, глава 25, вірші 14-30).
4. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ви дізнаєтесь, хто є провідником у світ Мудрості, хто допомагає дітям розвивати їх таланти, творчі здібності.
ІІ. Основна частина.
1. Актуалізація опорних знань учнів.

Діти читають текст підручника, с. 37, про щоденну вчительську працю.
- Чи кожна людина могла б стати вчителем?
- Чи достатньо тільки знань, щоб стати вчителем?
- Діти, ви любите школу?
- Вам подобається навчатися?
- Якою б вам хотілося бачити свого класного керівника в 5 класі?
(Діти висловлюють свої думки).
- А як повинні поводитись діти, щоб вчителька була доброю, щирою, сердечною?
- Зараз ми познайомимось із текстом оповідання в підручнику про стосунки вчителя і учнів, с. 37-40.
2. Робота з підручником.
а) читання оповідання самостійно;
б) обговорення змісту прочитаного.
- Чим було викликане бажання дітей провідати вчительку, коли вона захворіла? (Діти проявили до вчительки…).
- Що вразило дітей, коли вони ближче познайомилися з Іриною Степанівною?
- Чому так приємно отримувати подарунок, виготовлений власноруч?
Як ви вважаєте, чи допомогли відвідини дітей вчительці швидше одужати?
- Чи правильно чинять діти, вигукуючи «Ура!», дізнавшись, що вчителька захворіла?
3. Робота над оповіданням., с. 40.
а) читання оповідання вчителем;
б) обговорення змісту оповідання.
4. Робота над цитатами із Святого Письма.
- Учення мудрого – джерело життя. Добрий розум приносить приємність, шлях же беззаконних – жорстокий.
- Хто любить навчання, той любить знання. (Діти пояснюють зміст цитат).
5. Робота з прислів’ями.
- Важко в навчанні, легко в бою.
Вчителька розповідає, що ці слова сказав великий російський полководець М. Суворов своїм солдатам, коли наказував їм більше часу приділяти навчанням та муштрі, щоб в бою було легше і впевненіше.
- Учитися ніколи не пізно. (Діти пояснюють зміст вислову. В будь-якому віці людина може пізнавати щось нове, цікаве).
ІІІ. Підсумкова частина
1. Узагальнення вивченого.

а) Ким є вчитель для своїх учнів? (Провідником у світ мудрості).
б) Діти читають висновок з вивченої теми, с. 41.
в) Знайомство з віршем про вчительку, с. 41.
2. Домашнє завдання.
Вивчити вірш про вчительку напам’ять, с. 41.
Учителько-навчителько,
До тебе я горнуся.
Від тебе знань та розуму
Я, звісно, наберуся.
Та як набратись
Мудрості, любові й доброти,
Які з такою щедрістю
Даруєш дітям ти?
В твоїх очах читаю я
Бажання всіх навчити,
Як правильно і праведно
У цьому світи жити.
3.Спільна молитва.

Рудик О.В. – вчитель початкових класів Широківської загальноосвітньої школи №1

Категорія: Християнська етика в українській культурі | Додав: (15.07.2015) | Автор: Рудик О.В.
Переглядів: 1295 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!