Каталог статей
| Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Незвичайне навчання
Тип уроку: засідання клубу "Що? Де? Коли?" Мета: Формувати в учнів навички виразного читання; вчити свідомо сприймати художні тексти; створювати умови для спілкування на основі літературних творів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати допитливість, виховувати бережливе ставлення до природи. Обладнання: Виставка книг з теми, хрестоматія для позакласного читання «Золоті перлини», мультимедійна дошка, комп’ютер. ХІД УРОКУ І. Організація класу ІІ. Робота з виставкою книжок 1. Слово вчителя. - Які твори до уроку ви прочитали? - Які з них вам найбільше сподобалися? - Подумайте, як би ви розповіли про свою книгу, щоб іншим захотілося її прочитати? Це буде ваш рекламний ролик. 2. Конкурс «Чий рекламний ролик найкращий?» ІІІ. Обговорення прочитаних творів Вчитель. Діти, щоб пізнати світ і себе в ньому, нам доводиться відповідати на ряд запитань. Найчастіше це: Що? Де? Коли? Чому? Сьогоднішній урок ми проведемо у формі засідання клубу «Що? Де? Коли? 1) Вірш Десанки Максимович «Незвичайне навчання». Збірник творів «Золоті перлини», ст. 208-209 - У кого вчились музики і співу? - Хто вчив вести уроки філософії? - Хто вчив вести уроки географії? Отже, ми вчимося у матінки-природи пізнавати навколишній світ. 2) Обговорення твору В.Чемериса «Чорна кішка або магічне число «сім». Збірник творів «Золоті перлини», ст. 216-218 - Поміркуйте, про що може йти мова у цьому творі? - Яким за жанром може бути твір з такою назвою? - Хто головний герой твору? Які ще персонажі в ньому зустрічаються? - Який це твір за жанром: казка чи оповідання? Доведіть свою думку. - Як хлопчик щоранку зустрічався з чорною кішкою? - Яку таємницю розкрила жінка Василькові? Звідки він її дізнався? - Поміркуйте, чи добре хлопчик вивчав правила? Чому жінка сказала, що «один» - число просте, а «сім» - магічне? - Що насправді допоможе Василькові? - У чому полягає магія числа «сім»? 3) Творчий переказ оповідання. - Уявіть себе на місці Василька. Перекажіть цю цікаву історію від свого імені. 4) Хвилинка-цікавинка. Робота довідкового бюро. (Діти розповідають цікаві історії про котів) 5) Робота з прислів’ями. Складіть і прочитайте прислів’я, в яких є слово «сім». Пригадайте ще прислів’я, у яких міститься слово «сім». 6. Розгадування ребусів, що містять слово «сім». - Подумайте і скажіть, для чого потрібно учитися? - Що засуджує у поведінці головного героя твору «Чорна кішка або магічне число «сім»? ІV. Фізкультхвилинка Сірий котик міцно спав, Навіть пісню не співав. Та, нарешті, він проснувся, І навколо озирнувся. Став смачненько потягатись, І чистенько умиватись. Порозчісував він вуса Довгі-довгі, русі-русі. Зуби й кігті нагострив, Й до комірчини побрів. Буде мишку полювати,, І добро оберігати. І ми, як котик, відпочили, Щоб зміцніли наші сили. V. Доповнення, розширення, уточнення читацького досвіду учнів За В.Сухомлинським «Все безкоштовно». Збірник творів «Золоті перлини», ст.219-221 (На дошці портрет письменника із записом 1918-1970рр.) 1. Довідкове бюро. Що ви знаєте про В.О.Сухомлинського? а) Заслужений вчитель України. б) Відомий письменник. в) Писав для вчителів, батьків. г)Для дітей писав казки, оповідання. 2. Виступ Всезнайок. 1 учень. Народився Василь Олександрович Сухомлинський 28 вересня 1918 року. в с. Василівці на Кіровоградщині. Батько письменника працював столяром, був освіченою і шанобливою людиною в селі. 2 учень. Василь Олександрович був учасником війни. Після поранення повертається додому. В 1948 році стає директором Павлиської середньої школи. Написав для дітей багато творів. 2 вересня 1970 року Василя Олександровича не стало. 3 учень. В.О.Сухомлинський - великий педагог, письменник. Він дуже любив дітей. З-під його пера з’явилося багато цікавих розповідей про ласкаве сонечко і м’яку зелену травичку, про працелюбних мурашок і веселого метелика про дітей. 4 учень. Він був доброю людиною і хотів, щоб його вихованці і всі діти росли добрими, чуйними, працьовитими, любили і поважали своїх батьків, свою рідну землю, свою Батьківщину. 3. Читання учнями «Все безкоштовно» за В.Сухомлинського. Збірник творів «Золоті перлини», ст.219-221 - Бесіда за змістом. - Чи правильно думав Василько? - За що Василько подякував мамі? 4. Читання вчителем вірша Десанки Максимович (переклад Сенатович) «Трутень». Збірник творів «Золоті перлини», ст.214-215 а) Хто є дійовою особою? б) Міркування з приводу прочитаного? - Чи потрібно людям працювати? Згадаємо прислів’я: «Хто не працює, той не їсть». - Як ви розумієте це прислів’я? - Як працюють ваші батьки? - Як повинні ставитися учні до праці? - Як ставляться учні вашого класу до праці? - Які корисні справи зробили учні нашого класу? в) Читання парами. г) Читання «ланцюжком». Отже, чого вчить нас цей вірш? А що засуджується у вірші? 5. Продовжити прислів’я і повчальні вирази. Мала праця краща за велике … (безділля) Хочеш їсти калачі - … (не сиди на печі) Ліниві охайними … (не бувають) Праця людину годує, а лінь … (марнує) 6. Прочитайте прислів’я, роз’єднуючи слова. Роботасамазасебескаже 7. Опрацювання вірша «Ласкаво просимо на виставку «Портрети мам». Збірник творів «Золоті перлини», ст.210-214 а) Учитель виразно читає, а потім запитує: - Чи сподобався вам вірш? - Який настрій у вас після його слухання? б) Робота над віршем. Спочатку діти напівголосно читають самостійно текст. Аналіз змісту. в) Виразне читання вірша дітьми. ІV. Підсумок уроку.
- Чи сподобався вам урок? - Що запам’яталось? - Що нового дізнались? | |
| Переглядів: 1182 | Рейтинг: 0.0/0 |
| Всього коментарів: 0 | |
