Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Охорона ґрунту

Урок 12

Тема. Охорона ґрунту

 

Мета: формувати уявлення про значення ґрунту в природі і значення його для людей, про шляхи забруднення і руйнування ґрунту, про охоро­ну і збереження ґрунту

Обладнання: обладнання попереднього уроку; таблиці, на яких зоб­ражена поливна система ґрунтів, оброблення полів отрутохімікатами, змивання водами пагорбів.

ХІД УРОКУ

І. Перевірка домашнього завдання

1. Фронтальне усне опитування.

  • Чому землю називають годувальницею?
  • Яке значення має ґрунт для людини?
  • Із чого складається ґрунт?
  • Який ґрунт називають родючим?
  • Від чого залежить його родючість?

2. Індивідуальне опитування.

Завдання 1. Продовжити речення: «До складу ґрунту входять...». Завдання 2. Яке значення ґрунту для людей?Завдання 3. Що беруть із ґрунту рослини?

II.  Актуалізація опорних знань учнів

—    В Україні багато родючих чорноземів. Чи можна сказати, що Ук­раїна — багата країна?

Метод «Прес» (інтерактивна технологія навчання) Висловлювання учнів повинні мати таку структуру й етапи:

1)  Позиція: почати зі слова «Я вважаю, що...».

Учень висловлює свою думку, пояснює, у чому полягає його точка зору

2)  Обґрунтування: починаючи словами «...тому, що...», навести причи­ну появи цієї думки (на чому ґрунтуються докази на підтримку пози­цій учня).

3)  Приклад: учень продовжує висловлювання («...наприклад...»), наво­дить факти, дані, що підтверджують його позицію.

4)  Висновки: закінчує висловлювання: «Отже (тому), я вважаю...» і ро­бить висновок.

III. Повідомлення теми і завдань уроку

Бесіда учителя (із використанням таблиць).

  • Вирощування різноманітних рослин на ґрунті.
  • Зниження родючості ґрунту.
  • Засолення ґрунтів.
  • «Омертвіння» ґрунтів.
  • Руйнування ґрунтів.
  • Охорона ґрунту.

IV. Мотивація навчальної діяльності

  • Яке значення має ґрунт для людини?
  • Чому руйнується ґрунт?
  • Як потрібно охороняти ґрунт?

V.     Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу

1.   Робота з текстом підручника (С. 103—104).

2.   Бесіда з метою усвідомлення прочитаного матеріалу.

  • Для чого людина використовує ґрунт?
  • За яких причин знижується родючість ґрунту?
  • Чому шкідливе надмірне поливання?
  • Як захищають ґрунт на пагорбах?
  • Для чого слід насаджувати лісозахисні смуги?

VI. Закріплення та осмислення знань

  • Для чого роблять снігозатримання на полях?
  • Чому землю називають годувальницею?
  • Як ви розумієте прислів'я: «Є сніг на полях — буде хліб на столах»?

VII.  Узагальнення та систематизація знань

1.   Робота в зошитах (С. 36).

2.   Пояснення змісту прислів'їв.

Земля — наша мати, всіх годує.

Земля турботу любить.

Квітами милуйся, а землею радуйся.

VIII.  Домашнє завдання

1)  Опрацювати статтю підручника «Охорона ґрунту» (С. 103—104).

2)  Підготуватися до відповіді на запитання: чому не можна спалювати листя і суху траву в садах, парках, на берегах річок?

3)  Закінчити виконання завдань у зошиті на С. 36.


http://vchitel.info/konspekti-urokiv/prirodoznavstvo/3-klas-prirodoznavstvo/405-ohorona-gruntu.html

Категорія: Уроки | Додав: Natali (24.11.2013)
Переглядів: 2247 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!