Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Правила обчислення площі прямокутника та його застосування

Тема: Правила обчислення площі прямокутника та його застосування.

Мета: Формувати у дітей вміння обмалювати площу прямокутника. Вчити розв’язувати задачі. Розвивати кмітливість, логічне мислення. Виховувати працьовитість, самостійність.

Обладнання: моделі прямокутників, прямокутників поділених на квадратні сентименти.

Хід уроку

І.Організаційна частина.

Продзвенів уже дзвінок

Всіх покликав на урок

То ж давайте привітаймось

Добрий день.

ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.

1.     Усний рахунок

– Наш урок ми розпочнемо з усного рахунку. Я вам буду показувати карточки з прикладами, а ви усно будете їх розв’язувати і казати лише відповідь.

0:200=(0)

350650=(7)

100 6= 600 (який знак потрібно поставити)

100:20=6 (чи правильно розв’язаний приклад)

500:0-0 (чи правильно розв’язаний приклад)

2.     Каліграфічна хвилинка.

 - А зараз ми напишемо цифру 5. Сядьте всі рівненько, випрямте свої спинки.

Якщо сядете красиво

То напишете на диво

Чисто, рівно і красиво

Раз, два, три, чотири, п’ять.

Починаємо писать.

-         Хто написав відкладіть ручки

3.     Математичний диктант

- А зараз ми напишемо математичний диктант. Будьте дуже уважними, я буду читати один раз.

а) 80 зменшити в 40 раз

б) сума чисел 30 і 50 зменшити в 20 раз

в) добуток чисел 15 і  3 збільшити в 2 рази

г) суму чисел 10 і 6 збільшити у 5 раз

д) різницю чисел 80 і 20 зменшити в 2 рази

е) 2 збільшити в 30 різ

4.     Перевірка математичного диктанту

-         А зараз прочитайте перші 3 відповіді.

-         Яка фігура має більшу площу?

-         Хто прочитає наступні три відповіді?

-         Що таке квадратний сантиметр.

ІІІ. Оголошення теми та завдань уроку.

1.     Вступна бесіда.

На минулому уроці ми навчилися обчислювати площу фігури, підраховуючи число квадратів, площею 1 см2. Однак цей спосіб не завжди зручний. Наприклад, коли треба знайти площу ділянки поля. Для знаходження площі прямокутника існує правило, сьогодні ми з ним ознайомимося.

2.     Ознайомлення.

Знайдіть площу прямокутників, зображених на малюнках.

 

1)     Виміряємо його довжину і ширину (8 см і 1 см)

Розіб’ємо на квадратні сантиметри і порахуємо. Їх є 8, тобто стільки, скільки лінійних сантиметрів є в довжині.

2)     Як зручніше порахувати число квадратних сантиметрів у цьому прямокутнику?  Нам (з попереднього) відомо, що в одному ряду є 8 см2, а якщо таких рядів два, то 8 х 2 = 16 (см2)

3)     Самостійно знайдіть площу третього прямокутника. Як ви знаходили? 3 ряди по 8, то 8х3=24 (см2), або 8 стовпців по 3, то 3х9=24 (см2).

Чи потрібно розвивати прямокутник на квадрати? Що означають числа 3 і 8? Якою дією ми знаходили площу? Що треба зробити, щоб знайти площу прямокутника?

Правило: щоб обчислити площу прямокутника, треба визначити його довжину і ширину та знайти добуток цих чисел.

ІV. Обчислення площі прямокутника.

Розглядають задачі двох видів:

1)     дано сторони прямокутника, знайти його площу;

1.     Фізкультхвилинка.

-         А зараз ми з вами трохи відпочинемо.

Сонце спить

Сонце встало, потягнулось

Загримів грім

Сонце заховалося,

Трава низенька – низенька

А дерева високі – високі

Вітер дерева колише - гойдає.

-         Послухайте уважно задачу:

-         Мама купила килим – картину, довжина якого 4 м, а ширина 2 м. Визначте площу цього килима.

Аналіз умови

-         Що купила мама?

-         Яка довжина килима?

-         Яке запитання до задачі?

Складання плану

-         Яку форму має килим?

-         Пригадайте, як знайти площу прямокутника?

-         Чи відома нам довжина?

-         А – ширина?

-         Отже, що треба зробити?

-         Запишіть в зошити?

4 х 2 = 8 (кв.м) – площа килима

V. Підсумок уроку.

 Про що ми говорили на сьогоднішньому році?

Як знайти площу прямокутника?

VІ. Домашнє завдання.

-         На домашнє завдання вам буде накреслити два довільних прямокутника, виміряти їх довжину і ширину, а потім знайти площу.

-         А також вивчити правило, як знайти площу прямокутника.

-         На цьому наш уроку закінчується.

Категорія: Уроки | Додав: [ADM]Irina (27.09.2009)
Переглядів: 7772 | Рейтинг: 4.2/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!