Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Читання | [ Додати статтю ] |
Букви Й,й. Закріплення
Тема: Закріплення вивчення букви й. Розвиток мовлення за текстом О. Погребняк . Диференційований підхід у формуванні умінь читати. Мовні ігри. Антоніми (без уживання термінів). Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букви й; удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слова; вчити добирати слова, протилежні за значенням; розвивати зв’язне мовлення, фонематичний слух, збагачувати словниковий запас учнів, виховувати інтерес до читання, любов до природи, вміння спостерігати, естетичні почуття. Обладнання: комп’ютер, мультимедійна презентація, казкові герої (Мийдодір, Айболить, Незнайко), виставка учнівських робіт з природного матеріалу, підручник, зошит. Тип уроку: узагальнення і систематизація знань. Хід уроку Слайд 1 стоїть на мультимедійній дошці до початку уроку. I. Організаційний момент (Слайд 2) II. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів 1. Бесіда (Слайд 3) - Подивіться на слайд, спробуйте прочитати слова. Яка буква заблукала? - Який звук вона позначає? - Доберіть ознаки до цих предметів. (Слайд 4) - Які казкові персонажі прийшли сьогодні на наш урок? (Слайд 5) 2. Оголошення вчителем теми та мети уроку 3. Завдання від казкових героїв 1) Загадки від Мийдодіра. (Вчитель спочатку промовляє загадку, а відкриває слайд після того, як діти відгадають). а) Загадка 1 Зачепивсь вагон за дріт: Їду, їду в далеч-світ! Їду, їду не трясу: Гей, сідайте, підвезу! (Трамвай.) (Слайд 6) - Де знаходиться буква й? б) Загадка 2 Що за диво-дім, хлоп’ята? Пасажирів в нім багато. Вусами дротів торкається, Транспортом називається. (Тролейбус.) (Слайд 7) - Які ще види транспорту знаєте? 2) Завдання від Айболита а) Розчитка. Дидактична гра «Блискавка». (Слайд 8) б) Дидактична гра «З’єднай слово». (Слайд 9) в) Дидактична гра «Збери слово». (Слайд 10) 3) Звукове сприйняття букви й. Майстер-клас для Незнайки - У нас в гостях ще один казковий персонаж, який ніколи не ходив до школи. Тож давайте покажемо Незнайці, які ми робимо вправи для того, щоб розвивати свою пам’ять, увагу та мислення. а) Дидактична гра «Упіймай слово зі звуком [й]». (Слайд 11) б) Робота в парах. - Доведіть багатозначність слова «змій». (Слайд 12) Я вважаю … Тому що … Отже … в) Дидактична гра «Яке слово зайве?». (Слайд 13) - Поясніть свій вибір. ІІІ. Робота над темою уроку 1. Артикуляційні вправи 1. Вправа «Щоб ротик був слухняний». (Слайд 14 Гайда, гайда, горобці, Гойдатись на гойдалці! Гойдалка на горісі, Горобці в стрісі, Гойда-гойда-гойдасі, Погойдаємось усі! - Назвіть слова зі звуком [й]. 2) Чистомовка. (Слайд 15) - Як звали дівчинку? - Що вона садила? - Який урожай виріс в Олі? - Хто прийшов до неї порадіти за хороший урожай? - Назвіть слова зі звуком [й]. 3) Скоромовка 1. (Слайд 16) - Як звали хлопчика? - Чим милувався він у гаю? - Як потрібно відноситись до метеликів? 4) Фізкультхвилинка для очей. (Слайд 17) 5) Скоромовка 2. (Слайд 18) - Якими іншими словами можна назвати Ваню? (Ванечка, Ванюша, Ванюшка, Іванко, Івашка) 2. Звуко-буквенний аналіз слів Дидактична гра «Знайди звукову схему до слова». (Слайд 19) 3. Добір антонімів (без уживання терміну). (Слайд 20) - Поясніть значення кожного слова. - Де знаходиться буква й в цих словах? - На яке питання вони відповідають? - Складіть словосполучення з кожним з цих слів. 4. Дидактична гра «Додай букву й». (Слайди 21-22) - Де знаходиться буква й в цих словах? - Поясніть значення кожного слова. 5. Фізкультхвилинка-руханка. (Слайд 23) 6. Робота за букварем . Опрацювання казки О.Погребняк (с. 126-127) 1) Читання стовпчиків слів. Вправа на розширення кута зору. (Слайд 24) - Поясніть написання слів з великої букви. 2) Словникова робота. (Слайд 25) 3) Читання І абзацу казки. (Слайд 26) - Як звали дівчинку? - Куди вона вийшла? - Як її зустріло сонечко? - Як привіталися з нею квіти? 4) Словникова робота. (Слайд 27) 5) Читання ІІ абзацу казки. (Слайд 28) - Що захтіла зробити Марійка? - Як вона почала працювати? - Чому заплакала? 6) Читання ІІІ частини казки. (Слайд 29) - З якою порадою звернулися квіти до дівчинки? 7) Дочитування казки до кінця. (Слайд 30) - Як скористалась Марійка порадою квітів? - Що саме виклала на папері? - Яку обіцянку дала своїм друзям? 8) Робота в зошиті (с. 30, завдання 3) - Складіть схеми до поданих речень. (Слайд 31) 9) Читання вірша добре читаючими учнями. (Слайд 32) - Яким іншим словом названо Україну у вірші? - А якими ще словами ми можемо її назвати? - Куди хочеться піти стежкою? - Хто живе у цьому краї? 10) Робота над прислів’ям. (Слайд 33) - Поясніть значення прислів’я. IV. Підсумок уроку
1. Бесіда - З якою буквою сьогодні знову працювали на уроці? - Що запам’яталось з уроку? - Чи сподобались картини з засушених квітів, листочків і стебел? 2. Перегляд учнівських робіт. (Слайди 34-35) - У вільний час спробуйте створити картини природи своїми руками. 3. Дякую за роботу на уроці. (Слайд 35) Використані джерела: 1. Захарійчук М.Д., Науменко В.О. Буквар: підручник для 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Грамота, 2012. – 176 с. 2. Цікава дидактика. Українська мова. 1-4 класи / Автор-укладач І.Є.Сєрпухова. – Х.: Веста: Видавництво "Ранок”. – 2005. – 304 с. 3. Народ скаже – як зав’яже: Укр. нар. Прислів’я, приказки, загадки, скоромовки. Для серед. шк. віку / Упоряд. Та передм. Н.С.Шумади; Іл. Ю.І.Криги. – К.: Веселка, 1985. – 173 с., іл.. Джерело: http://docme.ru/aOO | |
Переглядів: 3253 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 3.7/3 |
Всього коментарів: 3 | |
|
ble>