Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Читання | [ Додати статтю ] |
Тема: Чеська народна казка «Собаки, коти та миші» Мета: Організувати роботу над ідейно-смисловим і художнім вмістом чеської народної казки «Собаки, коти та миші». Формувати читацькі уміння школярів при роботі з текстом; «вдумливе читання», збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мовленнєву та соціальну компетентності , уміння аналізувати, обгрунтовувати, робити висновки. Виховувати любові до світу казок, уміння працювати дружно, злагоджено. Хід уроку. 1. Орг. Момент. Привітання. -Як добре, що ми з вами зустрілися знову! Посміхніться один одному. Нехай сьогоднішній день буде успішним та щедрим на гарні вчинки, мудрі думки, відмінні оцінки. 2. Налаштування на роботу. Сл.2 3. Розчитування.
Сл. 3 – Таблиця складів. Сл. 4 - Гра «Спіймай слово!» 4. Повторення вивченого. Перевірка домашнього завдання. Сл. 5 , 6 – Добрати до малюнків уривок з казки. Сл. 7 – Переказ казки. - Метод «Мікрофон» -Візьміть інтерв’ю у своїх однокласників щодо змісту казки «Виноградар і змія» Сл.8 – Чистомовка. Вимося правильно говорити. (Діти хором читають) Сл. 9-13 – Фізхвилинка «Кішки» - А зараз ми разом із кішечками трохи відпочинемо. 5. Мотивація. Налаштування на читання. Сл. 14. _ День за днем ви вчитеся здобувати знання. Це вимагає від вас терпіння, старанності, наполегливості. Ці якості будуть потрібні і сьогодні на уроці. Головне – захотіти и почати! 6. Опрацювання нового матеріалу. А) Відгадайте загадки. (Сл. 15) - Як ви думаєте, чому вони саме про цих звірів? (Відповіді дітей) Б) Слухання казки – читає вчитель. (Сл. 16) - Чому собаки сваряться з котами? В) Словникова робота. Слова читає вчитель, потім діти самостійно. Один –два учні читають вголос, пояснюють їх зміст. Г) Робота над змістом казки: (Сл. 17) - Назвіть дійових осіб казки. - Хто дав собакам грамоту? - Хто викрав грамоту в собак? - Хто знайшов грамоту у коморі? - Що вирішили зробити миші, щоб у них ніхто не забрав грамоту? Д) Гра «Хто який?» (Сл.18) (Дітям треба знайти відповідність (поєднати стрілочками малюнки із словами) 7. Розвиток швидкості читання (сл. 19) - Гра «Вовк і звєць» (Один учень-заєць-починає читати, за ним через де-який час починає інший учень-вовк. Вовк намагається догнати зайця. - Читання вголос «Ланцюжком» - Гра «Голова та хвіст» ( Учитель читає перше і останнє слово речення. Діти повинні його знайти в тексті) 8. Відповідність уривків казки малюнкам. (Сл.20) - Зʹєднайте уривок казки з відповідним малюнком. ( Цей слайд маю в запасі, на випадок залишку часу уроку) 9. Відпочинок для очей – «Хмарки» (мультгерої) Сл. 21 10. Тест «Вибери правильну відповідь» Сл. 22 - А зараз ми з вами перевіримо, як добре ми запам’ятали казку. (Діти вибирають правильну відповідь) 11.Підсумок уроку. Сл.23 - Чи сподобалась казка? - Чого вона нас навчає? 12. Домашнє завдання. Сл.24 -Підготуватися до виразного читання казки. -Домалювати малюнки, яких не вистачає в «діафільмі» підручника. Презентація знаходиться тут:
| |
Переглядів: 6885 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 1.7/3 |
Всього коментарів: 3 | |
|
ble>