Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Читання | [ Додати статтю ] |
Хто як зиму зимує
Тема розділу: Казки українських письменників. Тема уроку : Хто як зиму зимує. Мета уроку : Вдосконалювати навичку правильного, виразного, свідомого читання. Формувати емоційно – оцінне ставлення до прочитаного, збагачувати активний словниковий запас учнів. Розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, уміння аналізувати і запам’ятовувати сюжет, образне мислення та творчу діяльність, інтерес до творчості О.Буценя. Виховувати спостережливість, прагнення до самостійного читання літератури. Тип уроку: комбінований. Матеріал уроку : Казка О.Буценя «Чи є зима?», складові таблиці, картки з текстом для індивідуальної роботи. Обладнання: комп’ютерно – орієнтовне середовище. Хід уроку : II. Мотивація навчальної діяльності. Сьогодні у нас звичайний урок, Сьогодні ми зробимо ще один крок В країну знань, в країну чудову. Що вас чекає, вам ще невідомо. Рукою легенько я лише махну І в казку природи вас всіх поведу. - Якщо ви закінчите почате мною речення, то пригадаєте, чому ми навчаємось на уроках читання. - Сьогодні на уроці читання ми будемо продовжувати вчитися читати.. (правильно, свідомо, швидко). - Роботи у нас багато, тому, щоб всю її подолати, потрібно бути : уважними розумними організованими кмітливими (слова зображені на моніторах) - Прочитайте, яке слово утворюється з перших букв ? - Якщо ви будете саме такими, урок пройде швидко і цікаво. III.Повідомлення теми і мети уроку. Перевірка домашнього завдання. -Пригадайте, будь ласка, назву розділу, над яким ми працюємо вже кілька уроків. - Так , «Казки українських письменників». В цьому розділі ми знайомимось з народними казками чи літературними ? - Чим відрізняється народна казка від літературної ? - Як ще можна назвати літературну казку? - Казки – це справжнє диво. Їх люблять і дорослі і малюки. Є казки про тварин, є чарівні, а є про життя і побут людей. Вони переносять нас у чудовий світ пригод і перетворень. Лише в казках серед зими розквітають підсніжники, а влітку сипле сніг, добро перемагає зло, а тварини вміють розмовляти. Пригадайте назву казки, в якій навіть маленька срібляста рибка вміла розмовляти. - Так, «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку». Якщо ви уважно і свідомо читали цю казку вдома, то впевнено дасте відповіді на запитання вікторини, яку я пропоную вам на моніторах. А працювати дружно допоможуть нам сигнальні картки: якщо ви погоджуєтесь з відповіддю, яка записана синім кольором – сигналізуйте синім кружечком, а якщо зеленим - зеленим кружечком .(Зміст вікторини зображений на моніторах. ) - Хто жодного разу не помилився? - Багато авторських казок в українській літературі написані про тварин. Отже, хто є головними героями таких казок ? - Так, це звірі і птахи, риби і плазуни , комахи. Ми продовжуємо подорож по країні казок і саме тварини допоможуть нам це зробити. Лисичка – сестричка з країни казок принесла нам речення, що є темою нашого уроку, воно знаходиться в кошику. Але вона дуже поспішала і кошик випав з лапок. Слова розсипались і лисичка засумувала. (Зображення на моніторах.) Щоб заспокоїти її давайте зберемо зі слів речення. Для початку прочитаємо слова на моніторах. - Ви здогадалися, яке слово буде першим , а яке останнім? Хто як зиму зимує? (Зображення на моніторах.) - Отже, сьогодні ми будемо продовжувати, читаючи, знайомитись з казками українських письменників. Але спочатку нам потрібно зробити розминку. Зранку ви йшли до школи і ваші ручки і ніжки зробили зарядку. Щоб добре читати під час уроку, треба зробити зарядку для губ і язика. 1. Вправа «Горішки». 2. Почухайте язичком піднебіння. 3. Вправа «Хоботок». - Щоб читати правильно і швидко, потрібно правильно дихати, тому на кожному уроці читання ми вчимося це робити. 1. Вправа «Сонечко - травичка». 2. Як кує зозуля? 3. Як мукає корова? 4. Як дзижчить бджола? 5. Як пищать пташенята? 6. Як гарчить пес ? 7. Як виє вовк? (На моніторах зображені ілюстрації до вправ). - Читання складів на одному диханні ( за індивідуальними складовими таблицями ). - І знову тварини поспішають на допомогу. Команда лісових мешканців наввипередки прямує до класу з завданнями і грою « Що? Де? Коли? » 1 раунд. Сова (читання пірамід слів). 2 раунд. Сорока (миттєве сприймання слова). 3 раунд. Дятел (поновити букви в словах, а слова в реченні). 4 раунд. Ворона (принесла конверт із завданням кожному учневі). Завдання: не читаючи текст, швидко його переглянути і знайти : - число ; - слово набране курсивом; - слово в лапках; - слово - назву тварини. 5 раунд. Черепаха. - вимовте назву цієї тварини ; - вимовте перший звук назви; - чим цей звук відрізняється від інших приголосних ? Черепаха пропонує вам прочитати склади із цим звуком, але спочатку прослухайте, як це зробить вона ( озвучене зображення на моніторах). - Тепер ви. Промовляння скоромовки. «Очеретом черепаха чалапала до своїх черепашенят». IV. Фізхвилинка. (зображення на моніторах з музичним супроводом) V. Робота над текстом казки О. Буценя «Чи є зима»? У п’ятому раунді гри черепаха недарма вчила вас вимовляти звук [ч], склади й слова з ним, вимовляти свою назву. Зараз вам ой як це знадобиться. Казка знову відчиняє нам двері на с. 78. - Прочитайте заголовок казки. Яке це речення за метою висловлювання? - Знайдіть і прочитайте прізвище автора. - Хто запам’ятав заголовок казки? - А от хто це запитання поставив, дізнаєтесь, прослухавши і прочитавши казку. Словникова робота - лексико - семантична - В тексті вам зустрінуться слова, з якими ви, можливо, зустрінетесь вперше. Слова на картках: почалапала надибала пробурмотіла неквапливо дошкуляє черепаха Вправляння у правильному читанні слів, пояснення лексичного значення. - лексико - орфоепічна - В тексті зустрінуться слова, які потрібно прочитати правильно: добридень занесло новина ніякого дізнаєшся наплачешся Вправляння у правильному читанні слів . Зображення слів на моніторах у вигляді титрів. Читання тексту. 1. За звуковим орієнтиром (звуковий супровід слайду). 2. Мовчазне. - Який головний герой з’явився лише в III частині? Повторне читання тексту. 1частина - самостійно, напівголосно. Зіграти хочеться мені, З вами , друзі, в «так» чи «ні». Я вам питання задаю, Готуйте відповідь свою. 2частина - в ролях. - Як треба читати слова автора? - Як треба читати слова сороки? - Як треба читати слова черепахи? (Учні вибирають потрібні відповіді із запропонованих на картках.) - Яку новину розповіла сорока черепасі? - Що хвилювало сороку? - Як описала сорока черепасі зиму ? ( вибіркове читання) - Як назвала черепаха сороку? 3частина – читання в парах. - Чому черепаха не вірила сороці, що настала зима ? - Хто з пташок більше знав про черепаху? VI Підсумок. - Що нового дізналися на уроці? - Хто з тварин міг задати таке саме питання « Чи є зима?» (Зображення на моніторах.) Джерело: http://www.docme.ru/doc/141748/chi-є-zima | |
Переглядів: 2241 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1 | |||||||
|
ble>