Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Я у світі [ Додати статтю ]

Всеукраїнський урок доброти "Дай лапку, друже"

Мета. Розширити знання учнів про тварин, зокрема про гуманне та відповідальне ставлення до них,
вчити доглядати за ними.
Розвивати цікавість до домашніх тварин, вміння чітко відповідати на запитання.
Виховувати любов та дбайливе і відповідальне ставлення до них.

Обладнання. Малюнки тварин, відео, слайд шоу, мультфільм,загадки.

                                                                                                        Хід уроку

І Загальнокорекційна частина
Сьогодні ми з вами проведемо незвичайний урок. Такі уроки проходять в цей час по всій Україні.
ІІ Основна частина.
1 Повідомлення теми уроку
Всеукраїнський урок доброти «Щаслива лапа». Мова у нас піде про наших менших друзів. Домашніх тварин. Давайте пригадаємо які тваринки живуть у вас вдома і разом вирішимо чи потрібні вони нам і як до них треба ставитись.
Сьогодні , друзі, ми помандруємо з вами в чудову країну. А яку ви повинні відгадати.
Чарівний світ і дивний світ
Все дивовижно в ньому.
Звірята в нім говорять всі
Красиво там довкола
З ними трапляються дива
І різнії пригоди.
То відгадай же друже мій
Про що йде мова? (Казка)
Але щоб нас казка до себе пустила ми повинні виконати деякі завдання.

2. Відгадування загадок
1.Швидко ласти одягнула
і до річечки чкурнула.
Покупалась, стрепенулась,
і сухою повернулась. (КАЧКА)

2.гляньте, ферма на ногах
ходить – бродить по лугах.
І з травички, що жує,
молочко усім дає. (КОРОВА)

3.і пухнастий він ,і гожий,
і на зайця дуже схожий.
Та у полі не стрибає,
Взимку колір не міняє. (КРОЛИК)

4.Хоч нічого не згубила –
увесь час чогось шука.
Все довкола перерила.
Угадайте, хто така? (СВИНКА)

5.Не корівка, а рогата.
Можете мене впізнати?
Теж травичку я жую,
діткам молочко даю.(КОЗА)
- Які тварини ми назвали? (Свійські)
- Які ще є тварини? (Дикі)
- А чим відрізняються свійські тварини від диких.
- Хто годує диких тварин?
- Хто будує їм житло?

Давайте відправимо кожну тваринку в те середовище,в якому вона мешкає.

3.Гра «Хочу додому»

4. Розповідь вчителя з елементами бесіди.
Сьогодні ми приділимо увагу домашнім тваринам, дізнаємося , що вони люблять, як за ними доглядати,та з`ясуємо для чого людина тримає домашніх тварин.
- А чи потрібні тварини людині? Чому?
(Тому, що вони дають людині продукти харчування, являються помічниками у важкій роботі.)
- Давате повторимо,що нам дають домашні тварини,роздивляючись таблицю(молоко,м'ясо,яйця,мед)
- А які тварини допомагають у важкій роботі?(коні,віслюки,верблюди)
- Діти,серед домашніх тварин є і такі, які не приносять багатої користі:ні молока, ні яєць,ні м’яса, ні шерсті. Назвіть їх (коти,собаки,хом’ячки,папуги,черепашки,рибки).
- Для чого людині такі тварини?(Бо вони приносять радість,вчать нас бути добрими, турботливими, вдячними, милосердними,
співчутливими.)
Найбільш чисельними представниками таких тварин є кішки і собаки.
- Коти-дивовижні тварини,які з людиною з давніх часів. Рідко,яка людина не зізнається у своїй любові до котів,та і як можна їх не любити - гнучкі,граціозні,ласкаві,дарують тепло і ласку. 1.Щоб ви знали,наша киця-
Справжня інопланетиця:
Очі в неї геть зелені,
Вуса в неї-як антени
Не по-нашому муркоче
І мишей ловить не хоче
(Малюнок кота)
Слайд шоу «Милі котики і собачки»

5.Фізкультхвилинка
-Немає такої людини,яка б відмовилася мати поруч вірного друга,який ніколи не підведе, завжди вислухає і буде оберігати від усього злого навколо. Саме тому багато з нас заводять чотирилапого друга. Адже відданіше і забавніше їх не знайти в цілому світі. Володар хвоста і чотирьох лап не зрадить господаря ні за яких обставин,буде їсти з його руки і скакати біля ніг,охороняючи спокій і сон. Про собачу вірність і відданість складено багато віршів,оповідань .

У мене вірний є друзяка -
Не розбишака, не бурлака,
Не забіяка, не зівака,
Не задавака, не гуляка,
От тільки жаль - він не балака.
Хто ж він? Впізнали?
То - ... (собака)

6.Короткометражний фільм «Білий полон»
Ми виконали всі завдання тож пора вирушати в казку.
Починаємо нашу мандрівку.

8. Читання казки «Вірні друзі».
В одному селі жив чоловік. І було у нього велике господарство. Жили в нього собачка Дружок, який охороняв дім, і котик Пушок, який справно ловив мишей. А ще в господаря були корови, коні , качки,кури. А сам хазяїн був дуже скупий і жорстокий. Він дуже знущався із своїх тварин.
Собачка Дружок довго жив у чоловіка. З роками постарів і вже не міг гарно служити. І хазяїн часто його бив. А котик Пушок не завжди міг уполювати мишку.
-Ти дарма тільки хліб їси , - кричав чоловік , - геть звідси.
Дивився на це півник Голосисте Горлечко. Жаль йому стало котика з собачкою.
-Давайте підемо від нього ,- запропонував півник, - як з таким хазяїном жити то краще самому.
Так і вирішили. Зібрались вони і пішли куди очі дивляться. Довго йшли і дійшли до лісу. Настав вечір, стемніло.
-Ось тут і заночуємо,- сказав півник.
Котик виліз на дерево, півник вмостився біля нього на гілочку, а собачка ліг внизу і цілу ніч їх охороняв.
Осінньої пори вирушили друзі в дорогу. До ранку вони геть замерзли. Якось переночували, а тільки зійшло сонечко півник усіх розбудив і каже:
-Потрібно будувати житло, бо без нього ми не перезимуємо.
Всі дружно взялися до праці. І незабаром будиночок був готовий. Стали вони в ньому дружно жити. Дружок охороняв дім, Пушок ходив на полювання, а Голосисте Горлечко господарював вдома.
Добре жилося друзям.
А жорстокий злий і невдячний чоловік дорого заплатив за те, що погано доглядав за своїми домашніми тваринами. Ніхто його не будив вранці своїм співом. Злодії забрали все його добро, а миші все збіжжя поїли і розточили хату. Ось так був наказаний жорстокий чоловік.

9. Аналіз змісту казки за запитаннями.
- То хто жив у чоловіка?
- Як він поводився зі своїми домашніми тваринами?
- Що вирішили друзі?
- А у вас є ваші домашні улюбленці?
- Як їх звати?
- Розкажіть про них.
- Чому потрібно їх охороняти і доглядати?

7. Бесіда «Чи всім тваринкам жити легко?»
-Чи зустрічали ви котиків і собачок ,в яких немає господарів?Де?
-Де вони сплять? Що їдять?
-Чому вони не мають ні житла, ні їжі?
-Як можна назвати людей які викинули їх на вулицю?(Жорстокі. Бездушні)
-Як ми ставимося до таких тварин?(Жаліємо,боїмося,сердимося,інколи проганяємо)

ВИСНОВОК: Чи хотіли б ви,щоб ваша улюблена тваринка коли-небудь стала бездомною?
Що треба робити для того,щоб цього не сталося?(Перш ніж завести тваринку,твердо вирішити піклуватися про неї. Що придумали люди для тварин - безхатьок?(Притулки. В них небайдужі люди піклуються про знедолених тварин. Підгодовують,лікують,шукають нових господарів.)
Діти,хочу щоб ви виросли добрими та чуйними,щоб відчували радість від піклування про природу,частинкою якої є брати наші менші - тварини. Не слід ображати їх байдужістю,злом,неувагою,адже вони,так само як і ми є живими істотами. Їм буває радісно і сумно,весело і боляче.
Якщо ви вирішили завести маленьку пухнасту тваринку,то не забувайте того,що ви відповідаєте за неї.Піклуйтесь і оберігайте її.Нехай ваші хатні улюбленці приносять вам лише радість. Хай вони зростають у вас добрими,розумними та відданими - справжніми друзями.
-Звичайно ви ще маленькі і не можете допомогти всім тваринам, як це роблять дорослі. Щоб ваше серце було добрим ,то не чиніть зла. Допомагайте чим зможете.

І не має різниці – людина це чи тварина,всі ми хочемо ласки,любові і захисту. Ніколи не завдавайте болю тварині,бо їй так само боляче .

10. Малювання улюблених тварин
-А зараз кожний з вас уявить в своїх долоньках беззахисну маленьку пташку. Витягніть руки вперед, долоньками догори і спокійним подихом зігрійте її. Повільно по одному пальчику склади долоньку,заховай у них пташку,приклади руки до грудей,віддай пташці доброту свого серця. Розкрий долоні і ти побачиш,що пташка радісно злетіла,посміхнись і не сумуй,вона ще прилетить до тебе.

-А зараз візьміть свої малюнки з улюбленими тваринками і прикріпимо їх до великого гарячого серця доброти,що символізує вашу любов до вашого улюбленця і взагалі до тварин. Це символізує вашу обіцянку завжди піклуватися про тварин,захищати і допомагати в скрутну хвилину.

11. Підсумок уроку.

ІІІ. Заключна частина.
Мультфільм « Про всіх на Світі»



Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=wR7soHfRta0 https://www.youtube.com/watch? https://www.google.com.ua/search?q=малюнки+ко
Категорія: Я у світі | Додав: (30.10.2018) | Автор: Святенко Ольга Валентинівна E
Переглядів: 2061 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1

Добавил: [ADM]Irina
0

Дякую за прекрасний урок!
Дата публикации: 30.10.2018 в 19:16 Спам[Материал]

 

ble>

 

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!