Каталог статей
Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Природознавство | [ Додати статтю ] |
Людина – частина живої природи
Тема: Людина – частина живої природи. Мета: Формувати в учнів уявлення про людину, як частину живої природи, про неповторність і особливість кожної людини. Встановити подібність і відмінність між людиною й твариною. Навчати учнів любити й поважати своїх батьків, піклуватися про них. Обладнання: презентація – 16 слайдів Хід уроку І. Організаційний момент. (СЛАЙД №3) • Вже дзвінок нам дав сигнал: працювати час настав! • Тож і ви часу не гайте, • Працювати починайте. • Щоб урок минув не марно, • Нам сидіти треба гарно. • Не крутитись на уроках, • Як папуга чи сорока. ІІ. Підсумок фенологічних спостережень.(Слайд №4) 1. Яка зараз пора року? 2. Яке число і місяць? 3. Чи є сонечко? 4. Яке сьогодні небо? 5. А опади сьогодні були? 6. А чим займаються люди? ІІІ. Актуалізація опорних знань. - Діти, скажіть, будь ласка, що таке природа? - До природи належить все, що нас оточує, крім предметів, які створені руками людини. - Діти, що у нас у класі належить до природи? (Вазони) . - А що не належить до природи ? Чому? (Тому що всі меблі зроблені руками людини) - Якою буває природа? - Природа є жива і нежива. (Слайд №5) - Виберіть предмети живої і неживої природи на слайді №6. (Перший ряд вибирає предмети живої природи, другий ряд – неживої). - Чому їжачок, метелик, дерево, черепаха, діти належать до живої природи? - Тому що все живе народжується, живиться, дихає, росте і вмирає. Створення проблемної ситуації - Ви всі взимку бачили бурульки на дахах ваших будинків. Я стверджую, що бурулька належить до живої природи, тому що вона росте. Заперечте мені, будь ласка, або доведіть, що бурулька нежива. (Зимова бурулька має лише одну властивість живої природи – ріст. Але вона не народжується, не дихає, тому бурулька належить до неживої природи). - Отже, до живої природи належать рослини, тварини і люди. ІV. Оголошення теми і мети уроку. - Сьогодні на уроці ми познайомимося з особливостями людини і чим відрізняється людина від інших живих організмів. V. Вивчення нового матеріалу. 1. Робота над слайдом №7. - Скажіть, будь ласка, до якої природи належить людина? - Людина належить до живої природи. 2. Розповідь учителя. Слайд №8 - В історії людей відомий такий випадок про індійського хлопчика. Він смуглявий і чорноволосий, як більшість індусів. Його батьки рятувались від тигра і випадково хлопчик залишився у лісі. Але хлопчик не загинув. Його врятувала сім’я вовків. Вовчиця годувала хлопчика своїм молоком. Коли хлопчик підріс, вовки прийняли його в свою велику сім’ю. Цей випадок описаний у книзі Кіплінга «Мауглі». Мауглі, звичайно, не вмів говорити. Як ви думаєте, чому? - Тому що тварини не вміють говорити. - А від кого маленька дитина чує слова? - Від мама, тата, братика, сестрички. - Дитину з самого народження спочатку оточують рідні люди, тому що дитина народжується безпомічною. В кого є менші братики і сестрички, то ви помітили, що немовлята не вміють ходити, говорити. Мама і тато постійно турбуються про маленьких дітей. Коли дитина підросте, мама може йти працювати,але в цьому випадку діти йдуть до дитячого садочка, пізніше до школи. Після школи ви оберете собі спеціальність і буде вчитися надалі. Але і в цьому випадку батьки будуть турбуватися про вас. Тому, коли ви станете дорослими, я надіюсь, ви будете піклуватися про своїх самих найрідніших вам людей – своїх батьків. (Слайд №8). - Саме завдяки спілкуванню з іншими людьми дитина вчиться думати, розмовляти,працювати,оцінювати себе. 3. Робота в зошиті. 1) Знайдіть відмінності між тваринами і людиною. Отже, мислення і мова — це основне, що відрізняє людину від тварини. 4. Робота з підручником. Читання вірша Володимира Лучука «Горидуб». 5. Самостійна робота Пронумеруй,у якому порядку проходить розвиток людини . Слайд №10 7. Фіхкультхвилинка Слайд №11 Я намалюю зайчика для вас – раз. Роблять колові рухи руками над головою. Це у нього, бачите, голова – два. Руки кладуть на голову. Це у нього вуха догори – три. Піднімають руки вгору до вух. Це стирчить у нього хвостик сірий – чотири. Повертають тулуб праворуч, ліворуч. Це очиці весело говорять – п’ять. Прикладають руки до очей. Ротик, зубки – хай моркву їсть –шість. Імітують жування моркви зайцем. Шубка тепла хутряна на нім – сім. Плещуть в долоні. Ніжки довгі, щоб гасав він лісом – вісім. Підскакують на місці. Ще навколо посаджу дерев я – дев’ять. Садять дерева, притоптують ямки. І хай сонце сяє з піднебесся – десять. Піднімаються на носках, руки вгору. 8. Робота над слайдом №12 Дискусія «ЧИ Є ОДНАКОВІ ЛЮДИ?» На слайді фотографії двох наших дітей – Каті і Владика(двоюрідні братик і сестричка). - Чим відрізняються діти? - Катя – дівчинка, Владик - хлопчик. У Владика волосся біляве, у Каті –чорняве. Очі у Владика – голубі, а в Катрусі – карі. Владик любить розв’язувати задачі, а Катя багато читає. - Всі діти і дорослі люди різні. На всій нашій планеті ЗЕМЛЯ тільки одна така Катя і тільки один такий Владик. Є люди дуже схожі, але вони обов’язково чимось відрізняються. Навіть коли народжуються близнюки, батьки знаходять між ними відмінність. - Отже ми можемо зробити висновок, що кожна людина неповторна і особлива. Слайд №13 9. Робота над слайдом №14 Людина – частина живої природи. - Чому так говорять? Раніше ми з вами вивчали, що потрібно для росту і розвитку рослин. Хто мені нагадає? - Для росту і розвитку рослин потрібні повітря, вода, мінеральні солі, тепло, сонячне світло. - А для людини, що потрібно? - Повітря, вода, їжа, житло. - Відомо, що без їжі людина може прожити тиждень, без води – 2-3 дні, а без повітря 2-3 хвилини. Повітря і вода, звичайно, належать до неживої природи, тому ми можемо зробити висновок, що життя людей залежить від неживої і живої природи. Але людина – частина живої природи, вона досягла найбільшого розвитку і, навіть, може змінювати природу. Дуже в багатьох випадках люди знищують навколишнє середовище: вирубують ліси, забруднюють річки, в повітря викидають багато шкідливих речовин. Людина іноді забуває, що вона частинка природи і, завдаючи болю природі, вона в першу чергу завдає болю собі. Слайд№15 VІ. Підсумок уроку. - Закінчити наш урок я хочу словами Василя Симоненка Слайд №16 Ти знаєш, що ти — людина? Ти знаєш про це чи ні? Усмішка твоя єдина, Мука твоя — єдина, Очі твої — одні. Василь Симоненко — Про кого цей вірш? - Про людину. Кожна людина особлива. - Що,вам сьогодні сподобалось на уроці? Дом. завдання підручник – стр.38-40, зошит – стр. 17. Джерело: http://www.docme.ru/doc/96594/Я_і_Україна | |
Переглядів: 9380 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.6/8 |
Всього коментарів: 1 | |
|
ble>